حوزه علمیه قرآن محور

مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و علمای اسلامی بر ضرورت توجه حوزه های علمیه به فراگیری قرآن کریم، بر آن شد که با همکاری مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام استهبان، قدم مؤثری را جهت تربیت طلاب آشنای به قرآن کریم بردارد تا طلاب علوم دینی در کنار تحصیل دروس متداول حوزه مشغول به حفظ قرآن کریم باشند.

حوزه علمیه قرآن محور

مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و علمای اسلامی بر ضرورت توجه حوزه های علمیه به فراگیری قرآن کریم، بر آن شد که با همکاری مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام استهبان، قدم مؤثری را جهت تربیت طلاب آشنای به قرآن کریم بردارد تا طلاب علوم دینی در کنار تحصیل دروس متداول حوزه مشغول به حفظ قرآن کریم باشند.

مزایا و امتیازات

طلاب با حضور در این مرکز علاوه بر تحصیل دروس مرسوم حوزه‌های علمیه از مزایای زیر نیز بهره مند می‌گردند:

حفظ کل قرآن کریم

طلاب این مرکز در سه سال اول تحصیل، حافظ کل قرآن کریم می‌شوند.

آشنایی با تفسیر و مفاهیم قرآن

برگزاری کلاس‌های آشنایی با مفاهیم و تفسیر قرآن کریم از ویژگی‌های این مرکز است.

آموزش تخصصی تجوید

در این مرکز تجوید قرآن کریم در سطوح مقدماتی و پیشرفته آموزش داده می‌شود.

یادگیری یک زبان زنده دنیا

طلاب این مرکز در سال آخر تحصیل یکی از زبان‌های زنده دنیا را فرا می‌گیرند.

اردوهای ماهانه زیارتی سیاحتی

برگزاری اردوهای ماهانه، باعث تقویت روحیه نشاط و شادابی و ایجاد انگیزه در بین طلاب می‌گردد.

اردوی سالانه مشهد مقدس و قم

در پایان هر سال تحصیلی، قرآن آموزان توفیق زیارت دسته جمعی بارگاه امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را پیدا می‌کنند.

Register
Residter_mobile

ثبت نام حوزه علمیه قرآن محور

نام نویسی در حوزه علمیه قرآن محور هر ساله از ابتدای اسفند ماه آغاز می‌گردد و داوطلبان می‌بایست علاوه بر نام نویسی در سایت بیت الاحزان، در سایت حوزه نیز ثبت نام کنند و اولویت انتخابی خود را مدرسه علمیه امام صادق (ع) استهبان قرار دهند.

حوزه علمیه قرآن محور از منظر علما و بزرگان

فعالیت‌های چشمگیر این مجموعه مبارک موجب شده است که بسیاری از علما و بزرگان و مسئولین فرهنگی کشور، پس از بازدید یا شنیدن گزارش فعالیت آن، زبان به تحسین و تأیید این مرکز قرآنی بگشایند.

makarem

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

مرجع معظم تقلید

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار ۲۰۰ تن از طلاب حافظان کل قرآن کریم مؤسسه بیت الاحزان ضمن تقدیر از فعالیتهای مؤسسه بیت الاحزان فرمودند: بحمدالله بیت الاحزان حضرت زهرا (س) بیش از آنچه من اطلاع داشتم و می‌دانستم گسترش یافته است. ایشان ضمن ابراز خرسندی از این که فعالیت‌های بیت الاحزان منجر به راه اندازی حوزه علمیه شده است این اقدام را مهم و از نقاط قوت عملکرد بیت الاحزان عنوان نمودند.

حضرت آیت الله اعرافی

مدیر حوزه‌های علمیه کشور

آیت الله اعرافی در دیدار با مدیر مؤسسه بیت الاحزان با ابراز خرسندی از فعالیت های قرآنی بیت الاحزان بویژه حوزه علمیه قرآن محور، حفظ قرآن بین اقشار مردم و جوانان را از مطالبات مقام معظم رهبری عنوان و نسبت به گسترش این گونه طرح های قرآنی در کشور ابراز امیدواری کرد. وی در بازدید از حوزه علمیه قرآن محور، بیت الاحزان را مجموعه ای نوید بخش و پر افتخار دانست و گفت: از روند فعالیت های مؤسسه آگاهم و از هر خدمتی در راه ترویج قرآن در حوزه علمیه فرو گذار نمی‌کنم.

حضرت آیت الله خاتمی

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان

آیت الله خاتمی امام جمعه محترم زنجان در بازدید از حوزه علمیه قرآن محور امام صادق (ع) در جمع طلاب گفت: متأسفانه پس از انقلاب اسلامی آن گونه که باید و شاید امور قرآنی و گسترش قرآن کریم مورد توجه قرار نگرفته است و در این بین مؤسسه بیت الاحزان فعالیت‌های چشمگیری داشته است.

حجت الاسلام پناهیان

خطیب توانمند کشوری

این کارشناس علوم دینی طی سخنانی در جمع طلاب حوزه علمیه قرآن محور امام صادق (علیه السلام)، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های مؤسسه بیت الاحزان، آن را نه در حد خود بلکه در سطح ملی الگویی برای تمامی کشور دانست و ابراز امیدواری کرد این گونه برنامه‌ها در کشور گسترش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین عباسپور

مدیر کل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان فارس

حجت الاسلام عباسپور با اشاره به بازدید خود از مراکز قرآنی بیت الاحزان گفت: الحمد لله این سفر، برای من و همراهان نکات مهمی را داشت و نویدبخش آینده پرفروغ قرآنی کشور بود. به خصوص حوزه علمیه قرآن محور که در کشور ما واقعاً جای فعالیت این مراکز خالی بود. امیدواریم که طلاب خروجی این مراکز در آینده بتوانند از فیوضات قرآنی و حفظ قرآن کریم استفاده کنند که اگر این سرمایه عظیم را داشته باشند قطعاً در دروس حوزوی موفق تر از سایر طلاب خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی

مدیر وقت مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان فارس

حجت الاسلام والمسلمین عابدی، مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان فارس از مدرسه علمیه قرآنی امام صادق(ع) بازدید و در جمع طلاب سخنرانی کرد.