مشاهده ویژگی‌های طرح

حفظ یک آیه در هفته

این طرح با رویکرد حفظ یک آیه (یا یک موضوع) در هفته برگزار می‌گردد و در طول هفته محتواهای ویژه هر موضوع (شامل تفسیر، داستان، صوت، آیه گرافی و...) در اختیار قرآن آموز قرار می گیرد.

انس دائمی با قرآن کریم

قرآن آموزان با حضور در این طرح، در تمام طول هفته با روش خواندن، ترجمه، تفسیر، داستان و سایر محتواهای مربوط به هر آیه و هر موضوع آشنا شده و انس دائمی با قرآن کریم پیدا خواهند کرد.

همه مشاغل

حضور در این طرح مختص به قشر یا شغل خاصی نیست و همه اقشار (دانش آموز، دانشجو، خانه دار، نظامی، مسجدی،اداری و ...) می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

همه سنین

حضور در این طرح محدودیت سنی ندارد و همه مقاطع سنین اعم از کودک، نوجوان، پیر و جوان و زن و مرد می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

حتی بی سوادان

با توجه به جامعیت و سادگی این طرح، شرکت کنندگان نیاز به داشتن سطح خاصی از سواد نیستند و حتی بی سوادان نیز می‌توانند با استفاده از محتواهای صوتی و تصویر از مزایای این طرح بهره مند شوند.

حتی نابینایان

جامعیت و فراگیری این طرح به اندازه‌ای است که نابینایان نیز می‌توانند با استفاده از محتواهای صوتی و نوشتاری آماده شده، در این طرح مشارکت نمایند.

حتی در خانه

حضور در این طرح محدود به مکان خاصی نیست و قرآن آموزان می‌توانند براحتی در خانه از محتواهای آموزشی تهیه شده استفاده کرده و حتی در خانه آزمون دهند.

آزمون آنلاین

از مزایای این طرح، وابسته نبودن به مکان و مجازی بودن آن است، تا آنجایی که حتی آزمون های دوره‌ای این طرح نیز به صورت آنلاین و اینترنتی برگزار می‌گردد.

اعطای گواهینامه

در پایان هر سطح آموزشی این طرح که شامل حفظ ۴۰ آیه موضوعی می‌باشد آزمون برگزار شده و گواهی هر سطح به قرآن آموزان اعطا می‌گردد.

اعطای گواهینامه

در پایان هر سطح آموزشی این طرح که شامل حفظ ۴۰ آیه موضوعی می‌باشد آزمون برگزار شده و گواهی هر سطح به قرآن آموزان اعطا می‌گردد.

طرح ملی آیات زندگی


طرح ملی آیات زندگی در راستای ترویج تدبر محور قرآن توسط موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) در حال برگزاری است
این طرح در سال ۱۳۹۸ به همت اعضای موسسه در مرکز شیراز شروع شد و با جذب حدود ۱۴۰۰۰ قرآن آموز در سال ابتدایی خود در ۲۰ استان کشور اجرا شد و هم اکنون به صورت کاملا مجازی در کانال رسمی موسسه به نشانی AyatZendegi_Quran@ در پیام رسان ایتا در حال پیگیری است

طرح آیات زندگی که هدف اصلی آن حفظ موضوعی قرآن کریم است شامل ۱۰ سطح می باشد و در هر سطح به ۴۰ موضوع کاربردی روزمره اشاره می شود
در این بستر تامین نیازها و پاسخگویی به سوالات روزمره قرآن آموز از بطن قرآن کریم اولویت قرار دارد و ذهن فرد درگیر اصل موضوع و پیام و مفهوم آیه خواهد شد و به حفظ به عنوان وسیله ای برای رسیدن به این هدف نگاه می شود
در پایان سطح دهم قرآن آموز با ۴۰۰ موضوع اساسی قرآن کریم به همراه آیات و روایات آن آشنایی کامل پیدا خواهد کرد

در این روش آموزه های قرآن به صورت عملی و کاربردی در اختیار مخاطبان ۹ تا ۹۹ ساله قرار می گیرد و هرکس به فراخور سن، تجربه و اندوخته های قرآنی خود با کلام الهی انس پیدا خواهد کرد
با توجه به کوتاه بودن آیات و توجه به مفهوم آن در قالب داستان، شعر، حدیث، شان نزول، نکات و تفسیر هر موضوع روند حفظ بسیار آسان شده و مخاطبین کودک و بزرگسال و حتی شاغلین با محدودیت زمانی اندک به سادگی با معارف و مفاهیم قرآن آشنا خواهند شد

در نگاه تدبر محوری در قرآن، اصل بر انتقال مفاهیم قرآن و استفاده کاربردی از آن برای تمام رده های سنی با هر حجم از مشغله و هر میزان از توانایی به خاطرسپاری آیات است
لذا آنچه برای ما مهم است فهم و تدبر در موضوعات قرآنی و در نهایت کشیده شدن فرد به سمت عمل به آیات است

این دوره به دو صورت عمومی و فشرده برای علاقمندان به تدبر در قرآن کریم و افرادی که تمایل به آمادگی برای حفظ بلندمدت کل قرآن کریم دارند در حال برگزاری است
دوره عمومی با آموزش ۳ موضوع در هفته از سطح ۱ به صورت رایگان و دوره فشرده با آموزش روزانه یک آیه در سطوح ۱، ۲ و ۳ به همراه استاد پشتیبان، قرآن آموز جذب می کند.

علاقمندان به شرکت در طرح ملی آیات زندگی می توانند به حساب کاربری ayatzandegi@ در پیام رسان ایتا مراجعه و در این برنامه شرکت کنند.