معرفی مراکز شبانه روزی موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)

یکی از تاثیرگذارترین فعالیت‌های مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) راه اندازی مراکز شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله کل قرآن کریم می‌باشد. از ابتدای تأسیس این مراکز شبانه روزی تاکنون بیست دوره حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم به صورت متوالی برگزار و نزدیک به ۱۱۰۰ نفر از جوانان علاقمند از سراسر کشور و برخی کشورهای خارجی در این مراکز موفق به حفظ قرآن کریم شده‌اند که در این میان نزدیک به ۷۰۰ حافظ کل و ۴۰۰ حافظ اجزاء تربیت شده است.

در سال‌های گذشته ۱۱ مرکز شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم در سراسر کشور مشغول فعالیت بودند که در سال تحفیظی جاری به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور به دلیل همه گیری کرونا تعداد مراکز فعال به ۴ مرکز تقلیل پیدا کرده است که امید است با برطرف شدن این همه گیری شاهد فعالیت مجدد تمامی مراکز شبانه روزی در سطح کشور باشیم.

ثبت نام این مراکز اردیبهشت ماه هر سال می‌باشد. در اواخر خردادماه از داوطلبان مصاحبه بعمل می‌آید. قبول شدگان در مصاحبه به دوره آزمایشی ۴۰ روزه دعوت می‌شوند. هفته اول دوره با حفظ نصف صفحه از قرآن کریم آغاز و در هفته‌های بعد قرآن آموزان به ترتیب یک صفحه، یک و نیم صفحه و سپس ۲ صفحه از قرآن کریم را حفظ می‌کنند.

کلاس‌های تفسیر، تجوید، اخلاق، اردوهای تفریحی، برنامه ورزشی، مراسم بزرگداشت جشن ولادت و مراسم شهادت ائمه اطهار(علیهم السلام)، قرائت ادعیه، تربیت دینی و کاربردی نمودن سبک زندگی اسلامی در راستای نیل به تمدن درخشان اسلامی مطلوب قرآن کریم از دیگر برنامه‌های این مراکز شبانه روزی است.

با توجه به نوع مدل توسعه مؤسسه بیت الاحزان که تمامی اساتید و مربیان، پرورش یافته خود مؤسسه می‌باشند و فضای صمیمانه حاکم بر مراکز شبانه روزی، بسیاری از حافظان مراکز شبانه روزی پس از اتمام دوره حفظ در راستای مهجوریت زدایی از ساحت مقدس قرآن کریم، در کسوت استاد و فعال قرآنی در سطح کشور به ترویج فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی می‌پردازند.

همه ساله پس از اتمام دوره حفظ کل قرآن کریم، جهت تقدیر از حافظان قرآن و به منظور انس عمومی مردم با کلام وحی، مؤسسه بیت الاحزان طی مراسمی از حافظان کل قرآن کریم تجلیل به عمل می آورد. الحمدلله در سال های اخیر با همت مردم و علاقمندان به قرآن کریم این جشنواره فارغ التحفیظی در زمره بزرگ ترین جشن های قرآنی کشور قرار گرفته است.

لازم به ذکر است تاکنون بیش از ۱۰۰ حافظ کل قرآن کریم این مراکز به عنوان استاد و فعال قرآنی در سایر نقاط کشور مشغول به تدریس و فعالیت در زمینه گسترش فرهنگ قرآن کریم می‌باشند.

 

مرکز شبانه روزی حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)

روستای محمد آباد(قرآن آباد ایران) استهبان/ فارس

اولین مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم کشور در سال ۱۳۸۰ در روستای محمد آباد از توابع استهبان فارس که بعدها به (قرآن آباد ایران) مشهور شد راه اندازی شد. این روستا با ۱۳۰۰ نفر جمعیت در ۱۷۰ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد و ۶۳ حافظ کل قرآن، ۷۰۰ حافظ اجزاء و ۴۰ طلبه و روحانی را در دامان خود پرورش داده است.  مرکز شبانه روزی حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) که اولین مرکز حفظ تخصصی قرآن کریم کشور است فعالیت خود را با اجاره ۳ منزل مسکونی آغاز کرد. در سالهای بعد به دلیل استقبال بی نظیر جوانان از سایر نقاط کشور با جلب رضایت اهالی روستا، طبقه دوم حسینیه صاحب الزمان( عجل الله تعالی فرجه الشریف) این روستا تغییر کاربری داده و به خوابگاه قرآن آموزان تبدیل شد و طبقه همکف به عنوان سالن قرائت خانه مورد استفاده قرار گرفت. بدیهی است این اقدام نه تنها به امور فرهنگی و اهل بیتی حسینیه خلل وارد نکرد بلکه تمامی مراسم ها با حضور حافظان قرآن کریم که گهگاه خود از مداحان و قاریان توانمند می باشند بسیار باشکوه و پرشور برگزار می‌گردد و این مهم را می توان به عنوان الگویی برای سایر حسینیه‌های کشور که در طول سال خالی از سکنه می‌باشند برشمرد. حافظان کل قرآن کریم این مرکز همچون آقایان نوید رزمجو و سعید شاهرخی نیز در سال‌های اخیر در مسابقات سراسری و استانی قرآن کریم خوش درخشیده‌اند.

شماره تماس:

ثابت: ۰۷۱۵۳۲۷۴۲۲۶

 

 

مرکز شبانه روزی امام حسن مجتبی(علیه السلام)

روستای قرآنی لای خرمی( استهبان/فارس)

در ۱۷۰ کیلومتری شرق شیراز، حوالی استهبان فارس روستایی کوچک اما با صفا و سرسبز و معنوی به نام لای خرمی قرار دارد و کل جمعیت بومی آن بین ۲۰ تا ۳۰ نفر است و نزدیک به ۱۰ خانوار ساکن آن هستند.

یکی از مراکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم بیت الاحزان به نام مرکز شبانه روزی امام حسن مجتبی (علیه السلام) در این روستا قرار دارد.

این مرکز را می‌توان اولین مرکز بیت الاحزان دانست که پس از چند سال تلاش مؤسسه مرکزی و حمایت اهالی و خیراندیشان ساکن روستا صاحب ساختمان مستقل شده است.

هر ساله قرآن آموزان زیادی از اقصی نقاط کشور و برخی کشورهای خارجی در این روستا موفق به حفظ کل قرآن کریم می‌شوند به گونه ای که این روستا هرساله پذیرای جمعیتی دو برابر جمعیت ساکنان بومی خود است.

در ذیل اسامی برخی از حافظان کل قرآن کریم این روستا که منشا تحول و اثرگذاری در گسترش فعالیت های قرآنی در سطح کشور بوده اند عنوان می شود

۱-     محسن قیصری، مدیر مراکز شبانه روزی مشهد، بیرجند و تهران و معاون آموزش طرح ملی رحله

۲-     مجتبی فردفانی، نفر اول رشته حفظ مسابقات بین المللی قرآن کریم تهران (اردیبهشت ۹۵)

۳-     مجتبی علیرضالو، نماینده منتخب ایران در مسابقات بین المللی قرآن کریم کشور امارات متحده عربی

۴-      محمد مروج کاشانی، مؤسس و مسئول مرکز  شبانه روزی حفظ تخصصی ثامن الحجج (ع) مشهد، مسئول موقوفه قرآنی شهدای شاندیز

۵-     عبدالمهدی برامسی مبرا، استاد حفظ مرکز شبانه روزی با تربیت ۱۰۰ حافظ کل قرآن و نزدیک به ۲۰۰ حافظ اجزاء

۶-      حجت الاسلام سعید بصیری، مؤسس و مسئول مرکز شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم فاطمیون شهرستان گراش، امام جمعه موقت گراش

۷-     صالح حیدری مقدم، مؤسس شعبه بیت الاحزان شهرستان جهرم با کارآفرینی برای ۴۰ حافظ قرآن در شعبه و موسس موسسه الهادی علیه السلام در جهرم

۸-     حجت الاسلام صالح محبی، مؤسس و مسئول مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی امیرالمؤمنین ، معاون آموزش برادران مؤسسه بیت الاحزان

۹-    امیر عبدالله خسرجی، مؤسس و مسئول بیت الاحزان شعبه کلام وحی الوان با راه اندازی کلاس حفظ تخصصی در شعبه بیت الاحزان در شهرستان الوان استان خوزستان

۱۰-  حجت الاسلام یوسف یاراحمدی، فرزند ارشد خانواده ۸ حافظ کل قرآن کریم / با تشویق وی ۵ برادر این خانواده رهسپار حوزه علمیه شده و کسوت طلبگی را انتخاب کرده‌اند. ایشان هم اکنون مدیر مرکز حفظ خواهران حضرت زینب سلام الله علیها می باشند

۱۱- حجت الاسلام هادی سیاری؛ موسس و دبیر طرح ملی رحله / استاد حوزه ی علمیه امام علی بن موسی الرضا علیهما السلام ویژه حفاظ در قم و نیز از اولین اساتید مهاجر بیت الاحزان به مناطق محروم(سیستان و بلوچستان)/ مسئول شعب بیت الاحزان استان قم به مدت ۵ سال

۱۲- محمدرضا خیراندیش، مؤسس و مسئول شعب بیت الاحزان در شهرستان آباده و شهر سورمق در شمال فارس

۱۳- روح الله بهبهانی موسس و مسئول شعبه ی بیت الاحزان در شهرستان امیدیه

…… و این چرخه تربیت نیرو و اعزام به سایر نقاط کشور همچنان ادامه دارد.

 

 

 

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

روستای صحرارود/  شهرستان فسا / استان فارس

شهیدستان فرهنگی صحرارود با ۶۰۰۰ نفر جمعیت در ۵ کیلومتری شهرستان فسا واقع شده است. این روستا به عنوان یک روستای فرهنگی و شهید محور از دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی تا به امروز در دفاع از میهن عزیزمان ۷۸ شهید و در دفاع از حرم اهل بیت (ع) ۲ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب و ایران اسلامی نموده است.ونمونه ای ازبرنامه های فرهنگی این روستا میتوان بزرگترین تعزیه میدانی کشور نیزنام برد.
صحرارود از دیر باز دارای پیشینه‌ای مذهبی و فرهنگی ومحل رفت و آمد عالمان و بزرگانی همچون آیت الله ارسنجانی، آیت الله انصاری شیرازی، آیت الله دکتر بهشتی و آیت الله محلاتی بوده است. این روستا زادگاه شخصیت های علمی ومعنوی همچون آیت الله حیدری فسایی می باشد. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی نسبت به تربیت ده میلیون حافظ قرآن و همچنین مهجور بودن قرآن در سطح جامعه وعلی الخصوص جوانان در ظل توجهات حضرت بقیه الله اروحنا له الفداه مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در سال ۱۳۹۰ به صورت یک مجوعه مردم نهاد به عنوان دومین مرکز شبانه روزی حفظ قرآن در کشور در روستا ی صحرارود راه اندازی شد. که این مرکزدر این ۹ سال گذشته توانسته است ۱۵۰ نفر حافظ کل و۲۰ جزء قرآن از تمامی استانهای کشور وحتی خارج از کشور داشته باشد که خود در تربیت مبلغ وسفیران قرآنی نقش به سزای ایفا نماید.این مرکز حفظ قرآن وابسته به موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا میباشد .لازم به ذکر است موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا از سال ۱۳۸۰ تا به حال توانسته است در شهرستان فسا وروستای آن ۲۰ شعبه روزانه حفظ قرآن ویژه خواهران راه اندازی وتعداد ۱۲۰ حافظ کل قرآن و صدها حافظ اجزاء قرآن تربیت نماید.مرکز تخصصص حفظ وتفسیر قرآن حضرت امیرالمومنین علیه السلام روستای صحرارود تا به حال توانسته است برنامه های فرهنگی و قرآنی زیادی در سطح شهرستانی و استانی برگزار نماید که میتوان به قسمتی از فعالیت های این مرکز اشاره نمود.

تربیت ۱۵۰ نفر حافظ کل و ۲۰ جزء قرآن کریم
برگزاری ۶ دوره طرح ملی رحله {حفظ ۴ جزء قرآن در ۲ ماه تابستان به صورت شبانه روزی} در بقعه متبرکه امام زاده اسماعیل علیه السلام شهرستان فسا از سال ۹۳ که ثمره آن تربیت ۸۰۰ حافظ اجزاء قرآن کریم بوده است.
تربیت ۲۰ حافظ قرآن از جوانان خارج از کشور (بنگلادش، پاکستان، هندوستان، افغانستان وتبعه فرانسه و جمهوری آذربایجان)
برگزاری مسابقات کشوری بین مراکز شبانه روزی کشور در مقاطع مختلف
میزبانی یک دوره حفظ قرآن یه صورت کشوری ویژه خواهران در ۲ ماه تابستانه در فسا
میزبانی دوره حفظ قرآن در ۲ ماه تابستان به صورت شبانه روزی در استان های کرمان وسیستان وبلوچستان در چند سال متمادی
راه اندازی تعداد کثیری موسسه یا شعبه ویا کلاس های قرآن توسط فارغ التحفیظ های این مرکز در استان های مختلف
پیگیری وراه اندازی کلاس های قرآن در کشور پاکستان توسط حافظین این مجوعه
برنامه تجلیل از حافظان وقاریان شهرستان در ماه مبارک رمضان هر سال
مسئولیت دبستان قرآنی غیر انتفاعی پسرانه یاس در شهرستان فسا
دعوت از مداحان وسخنران های کشوری در مناسبتها واعیادها
جذب تعداد زیادی از نوجوانان حافظ این مجموعه به حوزه های علمیه
کسب رتبه های علمی وقرآنی در سطح کشور توسط حافظان قرآن این مرکز
اعزام معلم قرآن به روستاهای شهرستان جهت تدریس قرآن برای جوانان
برگزاری محافل وجلسات قرآن در مناسبتهای مختلف درشهرستان
تربیت فعالان قرآنی ازجمله:
۱- حجت الاسلام سابقی نژاد : مسئول بیت الاحزان جنوب کرمان و برگزار کننده ی چندین طرح رحله در مناطق محروم
۲ – حجت الاسلام اجاق زاده: مسئول بیت الاحزان تبریز
۳- حجت الاسلام علیرضا سراجی معاون فرهنگی بنیاد علوی شهرستان قلعه گنج
۴ – امین میرانی مؤسس و مدیر مرکز شبانه روزی موسسه بیت الزهرا در شهرستان میناب با تربیت بیش از صد حافظ کل و ۲۰ جزء
۵ –علی مطوری مدیر موفق و برگزار کننده ی دوره های مختلف طرح رحله در تنگه خوزستان
۶- ابوالفضل الطافی مسئول بیت الاحزان شعبه‌ی تکاب در ارومیه

 

 

 

مرکز شبانه روزی حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) بیت الاحزان

جاده مشهد چناران/ روستای سرآسیاب/ امامزاده عبدالله (ع)

تأسیس مرکز شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم ثامن الحجج (علیه السلام) را می‌توان اولین مرکز تخصصی در زمینه ترویج قرآن کریم در خراسان رضوی عنوان کرد. این مرکز شبانه روزی هم اکنون تنها مرکز حفظ تخصصی بیت الاحزان در نیمه شمالی کشور است. همت و تلاش آقای محمد مروج کاشانی، اهل و ساکن مشهد که در مرکز امام حسن مجتبی (علیه السلام) روستای لای خرمی از توابع استهبان فارس موفق به حفظ کل قرآن شده است در سال ۱۳۹۴ منجر به شکل گیری مرکز شبانه روزی حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) در جوار امامزاده عبدالله(علیه السلام) روستای سرآسیاب واقع در جاده مشهد چناران شده است.. در این مرکز به همراه حفظ قرآن از اساتید به نام کشوری در حوزه قرائت مانند استاد آمنا و دیگر اساتید بزرگ نیز استفاده می شود. زیارت مداوم امام رئوف نیز خود بزرگترین نعمت این مرکز میباشد. مروج مسئول مرکز ثامن الحجج مشهد در توصیف این مرکز می‌گوید: «این مرکز با وجود مدیر قوی (محسن قیصری) و کادر آموزشی قوی در سال اول توانسته بهترین کارنامه‌ آموزشی بین مراکز را در کشور داشته باشد و به اذعان تمامی دوستان بیت الاحزانی که از مرکز مشهد دیدن کرده‌اند از لحاظ امکانات و پشتیبانی نیز بحمدلله بهره خوبی داشته و در محیطی معنوی، زیبا سر سبز و و با فضای سبز اختصاصی ویژه حفاظ محترم است که خیلی به بهتر حفظ کردن قرآن کریم کمک میکند این مرکز میکوشد تا با بهترین کادر آموزشی و امکانات رفاهی خوابگاهی ورزشی و… مناسب شأن حفاظ قرآن کریم در حد بضاعت خود لبیک گوی فرمان امام خامنه ای مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم باشد.»

 

 

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم آل یاسین (علیهم السلام)

استان فارس / شیراز

نام شهر شیراز با بارگاه ملکوتی حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (علیه السلام) عجین شده است، حضرت شاهچراغی که در کتب تذکره در مورد ایشان چنین می‌خوانیم (کان حافظاً) یعنی وی از حافظان قرآن بود.
بله حضرت احمدبن موسی(علیه السلام) خود از حافظان قرآن کریم و برادرشان محمدبن موسی (علیه السلام) از کاتبان کتاب آسمانی بودند، به برکت وجود این شخصیت‌های بزرگ قرآنی در شهر شیراز، این شهر و استان فارس را می‌توان کانون قطب قرآنی کشور نامید.
مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با درک صحیح از ظرفیت‌های موجود در این شهر، در اوایل سال ١٣٩۴ اقدام به تأسیس مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله قرآن کریم آل یاسین (علیهم السلام) نمود.
این مرکز از همان ابتدای تأسیس یکی از مراکز موفق در جذب جوانان و نوجوانان از اقصی نقاط کشور و حتی داوطلبانی از خارج کشور از جمله کشور عراق، پاکستان و چین بوده است.

کسب مقام‌های کشوری و استانی در مسابقات حفظ و قبولی تعدادی از حفاظ این مرکز در آزمون کارشناسی سازمان سنجش بخشی از موفقیت‌های دوره‌های گذشته‌های این مرکز به شمار می‌رود.
به اذعان برخی از اساتید برجسته کشوری و بین المللی از جمله استاد حاج احمد دباغ و استاد حاج مجتبی فردفانی و دیگر اساتید، اخلاق مداری و تسلط محفوظات دو شاخصه اصلی حفاظ این مرکز می‌باشد.

برخی مقام‌های کسب شده توسط حفاظ این مرکز در دوره‌های گذشته:
١- علی امری ( کسب مقام سوم مسابقات دانش آموزی کشوری در مقطع حفظ کل)
٢- مصطفی شرفی (کسب مقام اول مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی (علیه السلام) قم، در مقطع ١٠ جزء)
٣- رضا احمدیان فر ( کسب مقام اول استانی مسابقات جوانان و نوجوانان پهلوانی و زورخانه ای در مقطع ١٠ جزء )

اسامی تعدادی از حفاظ دوره‌های گذشته  این مرکز که موفق به قبولی در آزمون کارشناسی علوم قرآن شده اند:
١- آرمین محمدی منش
٢- میثم نجفی
٣- مرتضی پورنعامه

 

 

مرکز شبانه روزی حفظ  تخصصی حضرت امام رضا (ع)

استان خراسان جنوبی / شهرستان بیرجند

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت امام رضا (ع) در تابستان ۱۳۹۵ در شهرستان بیرجند تأسیس شد.

ویژگی منحصر به فرد این مرکز، قرار گرفتن آن در محل تاریخی بسیار زیبا و دیدنی با معماری سنتی ایرانی اسلامی و چشم نواز است. این مکان که با حمایت اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند در اختیار مرکز قرار داده شده یکی از جاذبه های تاریخی استان به حساب می آید تا جایی که هرساله شاهد حضور بازدیدکنندگان زیادی از این بنای تاریخی بوده ایم.

به گفته مدیر این مرکز، جو اخلاقی و بانشاطی که در فضای مرکز حاکم است، توانسته نظر مسئولان و مردم متدین بیرجند را به خود جلب کند.

 

برگزاری اردوهای تفریحی و بازدید از مکان های دیدنی استان خراسان جنوبی و همچنین اردوهای سیاحتی زیارتی برون استانی همچون قم و مشهد مقدس و … از دیگر برنامه های این مرکز حفظ تخصصی به شمار می رود.

 

 

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریمحضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)

کلانشهر تهران( ویژه برادران)

با توجه به قرار گرفتن مدارس شبانه روزی حفظ تخصصی کل قرآن کریم بیت الاحزان در روستاها و شهرهای کوچک و استقبال جوانان از اقصی نقاط کشور و برخی کشورهای خارجی جهت حضور در این مدارس، اما حضور و استقبال جوانان از شهرهایی مانند تهران و سایر کلانشهرها به دلیل قرار گرفتن اکثر مدارس در استان فارس، بعد مسافت و دوری از مرکز و پایتخت، خیلی اندک و ناچیز بوده است. لذا مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها) در صدد است با توجه به ارتباط آسان اکثر نقاط کشور با کلانشهر تهران با راه اندازی این مدرسه محیطی را جهت حضور جوانان از سایر نقاط کشور به تهران فراهم سازد.

مدرسه شبانه روزی حضرت ولی عصر (عج) تهران در تابستان سال ۱۳۹۵ با همکاری معاونت مدارس و بیت الزهرای ندسا راه اندازی شد و هم اکنون به طور مستقل تحت مدیریت مؤسسه بیت الاحزان اداره می گردد.

 

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت امام محمد باقر (ع)

استان خوزستان/ شهرستان آبادان

با توجه به وجود استعدادهای فراوان قرآنی در استان خوزستان و فراهم شدن زمینه های مالی و مکانی مورد نیاز، مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت امام محمد باقر (ع) در تابستان ۱۳۹۶ با همت جمعی از حافظان مراکز تخصصی بیت الاحزان در شهرستان آبادان راه اندازی شد.

استفاده از اساتید حفظ کشوری و بهره گیری از تجربیات مقام آوران بین المللی و نخبگان قرآنی در طول دوره، این مرکز را که اولین مرکز حفظ تخصصی شبانه روزی در استان خوزستان می باشد، به انتخابی قابل توجه جهت حفظ یکساله قرآن کریم بدل کرده است.

از دیگر مزایای این مرکز می توان به آموزش تجوید در سطح عالی توسط برترین اساتید کشوری، محیط مناسب جهت حفظ قرآن، استفاده از اساتید اخلاق و برگزاری سخنرانی های منظم اخلاقی در طول سال، برگزاری اردوهای ماهانه درون استانی و همچنین اردوهای برون استانی (مشهد مقدس، قم و …) در طول دوره، ارائه بهترین خدمات و امکانات رفاهی، سفر به کربلای معلی و نجف اشرف در پایان دوره و ان شاء الله به شرط توفیق، مشرف شدن به دیدار با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در پایان دوره اشاره کرد.

 

 

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم شهید روستایی ملایر

استان همدان/ شهرستان ملایر/ روستای حسین آباد ناظم

با عنایت خداوند متعال ، تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج)و به همت خیرین محترم  قرآنی مرکز تخصصی حفظ شبانه روزی قرآن کریم شهید محمد روستایی شهرستان ملایر با مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و اعتباری حدود پانزده میلیارد ریال در مدت زمانی کم تر از ۹ ما ساخته وبه بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است که این مرکز مبارکه جزء معدود مراکزی است که  تماماً در اختیار موسسه می باشد و هیچ نهاد و ارگان  دیگری در آن مشارکت ندارد

امتیازات ویژه:
۱- نوساز بودن مرکز و دارا بودن امکانات رفاهی مناسب
۲- دارای مکان ورزشی
۳- برنامه های منظم اردویی_ورزشی نظیر استخر و سالن ورزشی رایگان
۴- فضای آرام روستایی و با آب و هوای مطبوع غرب کشور
۵- وجود فضایی خوابگاهی به همراه تخت
۶- برنامه مناسب غذایی همراه با دومیان وعده در روز
۷- محیطی وسیع جهت استفاده آموزشی در قالب یک مسجد و دو حسینیه در ۳ طبقه
۸- وجود بوفه مجهز در ساختمان مرکز

آدرس: استان همدان- شهرستان ملایر- روستای حسین آباد ناظم

 

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی حضرت زینب کبری (سلام الله علیها)( ویژه خواهران)

شهرستان قرآنی استهبان/ فارس

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) به همت بیت الاحزان شعبه استهبان در سال ۱۳۹۴ و با مدیریت سرکار خانم دانشور در شهرستان خوش آب و هوا و قرآنی استهبان راه اندازی شده است. و هم اکنون قرآن آموزان خواهر از نقاط مختلف کشور در این مرکز مشغول حفظ قرآن کریم می باشند. یادآور می‌شود بیت الاحزان شعبه شهرستان قرآنی استهبان در سال ۱۳۸۱ به همت حجت الاسلام دهقان و جمعی از حفاظ خواهر استهبان که در مرکز مدیریت بیت الاحزان موفق به حفظ کل قرآن کریم شده بودند، راه اندازی شد و هم اکنون پس از ۱۴ سال فعالیت علاوه بر فعالیت های گسترده فرهنگی و اهل بیتی موفق به تربیت ۸۵ حافظ کل قرآن کریم، بیش از۳۰۰ حافظ اجزاء ، راه اندازی۴ پیش دبستانی و یک مهد قرآنی با ظرفیت ۱۲۰ نفر و ۲ دبستان دخترانه و پسرانه با جذب ۸۰ دانش آموزان در پایه های اول، دوم و سوم دبستان، راه اندازی هیات انصار الزهرا (س) در بیت الاحزان ویژه دانش آموزان پایه ۴ و ۵ و۶ ابتدایی و برگزاری کلاس های هفتگی تربیتی و اخلاقی  و کارآفرینی قرآنی برای ۳۰ حافظ، فعال و خادم قرآنی بخشی از فعالیت های این شعبه موفق و کارآمد بیت الاحزان حضرت زهرا (س) است.

شماره تماس:

ثابت:

همراه:

 

مرکز شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم حضرت زهرا(س) بروجرد (برادران)

بروجرد، شرکت مخابرات، پشت کارخانه داروسازی داملران، مسجد فاطمه زهرا(س)

شهرستان بروجرد مهد پرورش قریب ۷۰۰ مجتهد و عالم بزرگ است که در رأس ایشان، مرحوم آیت الله العظمی بروجردی فخر عالم اسلام و جهان تشیع قرار دارد. عالمان بزرگی همچون آیت الله نجفی، آیت الله غروی، علامه بحر العلوم و همچنین اساتید علم و ادب دکتر شهیدی و آیتی از جمله تربیت یافتگان دیار بروجرد هستند و به همین سبب، این شهرستان به دارالمؤمنین شهره شده است.

پس از برگزاری طرح ملی رحله ۲ در شهرستان بروجرد، که با استقبال پرشور جوانان و نوجوانان علاقمند به حفظ قرآن کریم همراه بود و با توجه به تقاضای فراوان علاقمندان به حفظ، با تلاش های سید جلیل موسوی، مدیر این طرح، مرکز شبانه روزی حفظ یکساله قرآن کریم در این شهرستان به صورت خودجوش راه اندازی شد.

با طی کردن مراحل اداری و جلب موافقت مؤسسه بیت الاحزان، پس از دو سال برگزاری و فراهم آوردن زمینه ها، مسئولان این مرکز موفق به اخذ مجوز تأسیس مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت زهرا(س) از مؤسسه بیت الاحزان گردیدند.

آدرس: بروجرد، شرکت مخابرات، پشت کارخانه داروسازی داملران، مسجد فاطمه زهرا(س)

وبلاگ مرکز: http://beytolahzanborujerd.blogfa.com

کانال در پیامرسان سروش: sapp.ir/beytolahzan_borujerd

تلفن تماس: ۰۹۱۰۹۶۱۳۴۴۸- ۰۹۳۷۵۹۷۳۲۶۱

 

کلام آخر

امید است این فعالیت های هرچند اندک مورد رضایت حضرت باری تعالی و گل سرسبد عالم هستی مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار گیرد و گامی جهت تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن باشد. البته عدم توجه برخی از مسئولین و عدم اختصاص بودجه کافی باعث شده است تا برخی از طرح های این مؤسسه که می تواند هرچه بیشتر شرایط تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم را فراهم آورد با وقفه روبرو شود با این وجود، مؤسسه آماده است در صورت همکاری مسئولین، مردم و خیراندشان قرآن یاور؛ انقلابی را در عرصه گسترش فرهنگ قرآنی کشور به وجود آورد و پیش گام تربیت ده میلیون حافظ باشد، إن شاء الله.

 

 

				
					beytolahzan.ir/?p=3059
				
			
3 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند عاشق نیکوکاران است…
تجربه ای عالی است اگر بدون اینکه بازی رو از بچه ها بگیرید قرآن رو یکساله حفظ کنند و یک عمر خدمت کنند به شهروندان شهر
پادشاه “حضرت صاحب زمان روحی له فداه”

سلام من از یزد هستم خیلی دوست دارم در حفظ یکساله شرکت کنم ولی یزد ما مکانی نداره واینکه مدرسه هم ترک تحصیل میزنه ودوباره نمیتونم مدرسه قبلیم برم امسال اینقدر منتظربودم تا نتایج مصاحبه که اومدند گرفتند بیاوبلاخره قبول شدم وقتی با مدرسه صحبت کردم گفتند ترک تحصیل برات میزنیم وباید مدرسه رو عوض کنی کاشکی یه راهکاری هم برای این یک سال در نظر می‌گرفتید که چه کار باید بکنم برای اینکه خودم رو آرام کنم میگ

سلام
شما میتونید یکسال به صورت متفرقه درس بخوانید