فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: برای اینکه در شغل خود دچار غفلت نشویم و حلال و حرام بودن اموال مشخص شود قبل از شروع هر شغلی دستورات فقهی و دینی آن را فرا بگیریم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی نسب با بیان این‌ مطلب اظهار کرد: بر اساس روایات اسلامی، اگر می‌خواهیم در مشاغل خود دچار انحراف و حرام نشویم باید قبل از شروع کار دستورات اسلامی آن را فرا گیریم تا دچار انحراف نشویم.

وی یادآور شد: در گذشته بازاریان وقتی می‌خواستند وارد بازار شوند ابتدا احکام شرعی را فرا می‌گرفتند و پس از آن وارد معاملات می‌شدند اگر انسان‌ها احکام شرعی کار خود را فرا گیرند دیگر در جامعه مال حرام رواج پیدا نمی‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: برای تعدیل ثروت در جامعه راه‌هایی در شریعت وجود دارد که از جمله آنها پرداخت خمس و زکات است، با پرداخت خمس و زکات نه مالی حرام می‌شود و نه اینکه انسان‌ها برای رسیدن به ثروت مجبور می‌شوند به هرکاری دست بزنند.

علی نسب تصریح کرد: فراموش نکنیم که لقمه حرام به قدری در زندگی انسان‌ها تأثیر منفی می‌گذارد که امام حسین (علیهالسلام) در روز عاشورا می‌فرماید: شما به دلیل اینکه حرام خورده‌اید در مقابل من ایستاده‌اید.

وی یادآور شد: متاسفانه در جامعه حال حاضر ما اعتقادات دینی ضعیف شده است، اگر انسان‌ها به اعتقادات خود برگردند خیلی از مشکلاتی که در حال حاضر در اموال انسان‌ها وجود دارد کم می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در پایان گفت: اگر اعتقادات انسا‌ن‌ها محکم شود دیگر نیازی نیست که برای ارزیابی بازار، بازرسانی را با هزینه‌های گزاف برای بازرسی بفرستیم. پس با صرف هزینه برای بالا رفتن اعتقادات دینی از سایر هزینه‌ها جلوگیری کنیم.

				
					beytolahzan.ir/?p=13057
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات