فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
با پیگیری فراکسیون قرآن و حمایت وزیر ارشاد انجام گرفت؛
با پیگیری‌های فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس و حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تغییراتی در دو ردیف از اساسنامه صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان و هنرمندان کشور به نفع فعالان قرآنی به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان به نقل از ایکنا، ۲۷ مهرماه جلسه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از این جلسه و به دنبال درخواست‌های رئیس و اعضای فراکسیون مبنی بر حمایت از فعالان قرآنی، از تغییر اساسنامه و نیز تغییر نام صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان و هنرمندان کشور خبر داد؛ صندوقی که مهم‌ترین کارکرد آن مباحث بیمه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر بوده است.

بر این اساس، تغییرات صورت‌گرفته در جلسه ۱۷ مهرماه، کارگروه اجماع شوراهای فرهنگی مقام عالی وزارت(کاشف) به تصویب رسیده است.

در این مصوبه آمده است: در جلسه مورخه ۱۷/۷/۱۴۰۰ کارگروه اجماع شوراهای فرهنگی مقام عالی وزارت(کاشف)، موضوع اصلاحات برخی بندهای اساسنامه و تشکیل صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان و هنرمندان کشور (مصوبه جلسه مورخ ۱۵/۵/۱۳۸۲ هیئت وزیران)، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اصلاحات ذیل به تصویب رسید.

الف – بند «د» از ردیف ۱ اساسنامه به این عبارت تغییر کند؛ «خدمات صندوق به اشخاص حقیقی جامعه نویسندگان، خبرنگاران، هنرمندان، فیلم‌سازان و فعالان قرآن و عترت ارائه شود.

ب – ردیف ۲ اساسنامه، به این نحو تغییر کند؛ «سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است بودجه مورد نیاز را به عنوان کمک در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی و منظور نماید. بدیهی است بودجه متناسب با افزوده شدن عبارت فعالان قرآن و عترت می‌بایست همواره در بودجه سنواتی لحاظ گردد.»

بر اساس گزارش ایکنا، در حالی در این سند نامی از تغییر عنوان صندوق هنرمندان برده نشده است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه با اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی از تغییر نام این صندوق به صندوق اعتباری فرهنگ و فعالان قرآنی خبر داده بود.

				
					beytolahzan.ir/?p=23063
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات