فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
سه حافظ نوجوان بیت الاحزان در شهرستان نی ریز در آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، کوثر امین، زینب سادات امیری و معصومه حسینی حافظان ۱۳ ساله قرآن کریم از موسسه بیت الاحزان با شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد ضمن ثبت رکورد کم سن و سال ترین داوطلبان شهرستان نی‌ریز در آزمون کارشناسی ارشد، به رقابت با سایر شرکت کنندگان پرداختند.

فرشته یاراحمدی مدیر مجموعه آموزشی حفظ قرآن حضرت زینب ( س ) نی ریز در این باره گفت: این حافظان نوجوان در حالی در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردند که می توانند با قبولی در این آزمون بدون طی دوره دبیرستان موفق به دریافت مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث شوند که در نوع خود یک موقعیت طلایی است.

وی افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی این فرصت برای حافظان کل قرآن فراهم است که بدون داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و بدون نیاز به حضور در دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث شرکت کرده و در صورتی که به حد نصاب لازم برسند مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث را دریافت کنند.

مدیر دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم(ع) نی‌ریز این موقعیت را فرصتی مناسب برای جویندگان علم و قرآن آموزان دانست و گفت: علاوه بر برکات معنوی کلام وحی، هر حافظ کل قرآن این فرصت را دارد که پس از حفظ با حضور یک ساله در دانشسرای باقرالعلوم(ع) و تحصیل دروس کارشناسی علوم قرآن و حدیث، مدرک کارشناسی خود را دریافت کند که مورد تایید وزارت علوم است و ارزش استخدامی نیز دارد.

یار احمدی موفقیت نوجوانان این مرکز در کنکور کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث را مسبوق به سابقه عنوان و تصریح کرد: به عنوان مثال سال گذشته یکی از قرآن آموزان این مرکز به نام مریم رضایی که دو سال پیش موفق شده بود از این طریق مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث خود را دریافت کند، ضمن ادامه تحصیل در این مرکز و شرکت مجدد در آزمون کارشناسی ارشد، موفق شد رتبه اول کنکور را از آن خود کند و هم اکنون با ۱۵ سال سن در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه شیراز مشغول به تحصیل است.

وی یادآور شد: در حال حاضر ثبت نام مرکز شبانه روزی حفظ کل قرآن کریم حضرت زینب کبری(س) در حال انجام است و علاقمندان می‌توانند جهت آگاهی از شرایط و ثبت نام در این مرکز به پایگاه اطلاع رسانی beytolahzan.ir مراجعه کنند.

				
					beytolahzan.ir/?p=26215
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات