فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
طرح رحله (حفظ 4 جزء از قرآن کریم در 2 ماه از تعطیلات تابستان به صورت شبانه روزی) می‌باشد و بیت الاحزان مصمم است در تابستان 1394 در بیش از 50 نقطه کشور با جذب بین 2000 الی 2500 جوان و نوجوان 14 تا 23 ساله خیزش قرآنی در بین جوانان و نوجوانان به ویژه در بین برادران ایجاد نماید.

طرح رحله (حفظ ۴ جزء از قرآن کریم در ۲ ماه از تعطیلات تابستان به صورت شبانه روزی) می‌باشد و بیت الاحزان مصمم است در تابستان ۱۳۹۴ در بیش از ۵۰ نقطه کشور با جذب بین ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ جوان و نوجوان ۱۴ تا ۲۳ ساله خیزش قرآنی در بین جوانان و نوجوانان به ویژه در بین برادران ایجاد نماید.
با وجود محدودیت و کمبودهای مالی و امکاناتی بحمدالله مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و با همت مدیران، اساتید و فعالان قرآنی مخلص موفق به اجرای ۱۴ دوره حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم در مدارس شبانه روزی این مؤسسه مردم نهاد شده است.
مؤسسه بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها) در این ۱۴ دوره موفق به کادرسازی و تربیت بیش از ۴۰۰ استاد و فعالان قرآنی مجرب و با روحیه جهادی شده است و اکنون آمادگی ورود به عرصه و فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی بزرگ‌تر و پویاتر را دارد. از سوی دیگر مقام معظم رهبری فرامینی مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم را در ایران اسلامی صادر نموده است و بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) وظیفه خود می‌داند که امر امیر را به دیده منت قبول و انجام وظیفه نماید.
با عنایت به نامگذاری سال ۱۳۹۳ به سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی رهبر معظم انقلاب و با توجه به رشد روزافزون تهاجم فرهنگی غرب اهمیت گسترش فعالیت های قرآنی و فرهنگی در زمانه کنونی محرز و حیاتی به نظر می‌رسد و این مؤسسه مردم نهاد برآن است تا در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن کریم و آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن و معارف قرآنی خصوصاً حفظ قرآن و بهینه نمودن اوقات فراغت آنان در تابستان ۱۳۹۴ اقدام به برگزاری ۵۰ دوره تخصصی کوتاه مدت حفظ قرآن کریم موسوم به طرح رحله (حفظ ۴ جزء از قرآن کریم در مدت دو ماه تابستان ۱۳۹۴ به صورت شبانه روزی) در ۵۰ نقطه کشور نماید.
این مؤسسه مردم نهاد تا کنون ۴ دوره طرح رحله (حفظ تخصصی کوتاه مدت قرآن کریم) در استانهای خراسان رضوی به میزبانی مشهد مقدس (دانشگاه علوم قرآن) درسال ۱۳۹۰ و آذربایجان شرقی به میزبانی تبریز (حوزه علمیه ) در سال ۱۳۹۱، همدان به میزبانی شهرستان ملایر ( امام جمعه و حوزه علمیه ) در سال ۱۳۹۲، آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان مراغه (امام جمعه و حوزه علمیه) و استان فارس به میزبانی شهرستان فسا ( اداره اوقاف و امور خیریه و آستان امامزاده اسماعیل(ع)) در سال ۱۳۹۳ را با موفقیت برگزار نموده که بحمدالله نتایج مطلوبی را درپی داشته است.
شایان ذکر است پس از اطلاع رسانی و تبلیغات، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ از داوطلبان (نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۳ ساله) ثبت نام به عمل می آید و سپس با برگزاری مصاحبه وآزمون گزینش به عمل می آید و قرآن آموزان مستعد به طرح راه می یابند.
قرآن آموزان با برنامه ریزی و زمان‌بندی از قبل مشخص شده در پایان این دوره شبانه روزی ۲ ماهه موفق به حفظ ۴ جزء از آیات نورانی کلام الله مجید به همراه آشنایی اجمالی باترجمه، تفسیر و تجوید می‌شوند. همچنین آشنایی بیشتر با ائمه اطهار (علیهم السلام)، سبک زندگی دینی و اسلامی و روحیه ایثار و مقاومت نیز از نکات ارزشمند دیگر این طرح می‌باشد.
لازم به ذکر است مؤسسه در نظر دارد در صورت تامین اعتبار مالی و هزینه‌ها، از میان نخبگان و داوطلبان مستعد«طرح رحله» بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ قرآن آموز مستعد را گزینش مجدد نموده و در سال آتی حدود ۲۰ مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم راه اندازی نماید.

				
					beytolahzan.ir/?p=1494
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات