فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
طی روزهای گذشته که مصادف با ایام فاطمیه بود 4 مجلس عزاداری به همین مناسبت در بیت الاحزان شعبه شهرستان قرآنی استهبان ویژه خواهران برگزار گردید.

 

طی روزهای گذشته که مصادف با ایام فاطمیه بود ۴ مجلس عزاداری به همین مناسبت در بیت الاحزان شعبه شهرستان قرآنی استهبان ویژه خواهران برگزار گردید.

در این مراسم ها که با حضور ۴۰۰ نفر از قرآن پژوهان، حافظان و کارکنان و عموم مردم مشتاق برگزار شد حجت الاسلام علی رضا شاهسونی، مدیر مسئول مؤسسه بیت الاحزان و حجت الاسلام سید مجتبی رضایی از مداحان و سخنرانان شهر مقدس قم به ایراد سخنرانی و ذکر مصیبت زهرای اطهر (سلام الله علیها) پرداختند.

حجت الاسلام شاهسونی در شب اول این مراسم با اشاره به مسئله ولایت به اولین فدایی ولایت، حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) اشاره کرد و افزود: ولایت یعنی تبعیت بی چون و چرا از ولی زمان و این مسأله به صورت کامل در حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) تجلی یافته بود و ما با تأسی به آن بزرگوار بیت الاحزان هایی را بنا کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در راه قرآن و ولایت گام هایی هرچند اندک برداریم.

حجت الاسلام رضایی نیز در ادامه این مجالس به بیان مسائل روز و آسیب های اجتماعی از جمله ماهواره پرداخت و عنوان کرد ما اگر بخواهیم مسلمان به معنای واقعی و رهرو راه حضرت زهرا (سلام الله علیها) باشیم باید هرچه بیشتر در زمینه های مذهبی، اجتماعی و قرآنی روشنگری کنیم و با بالا بردن اطلاعات خود تلاش های دشمنان داخلی و خارجی را سرکوب کنیم.

این مداح و ذاکر اهل بیت (علیهم السلام) هم چنین به تقدس مکان بیت الاحزان پرداخت و عنوان کرد: این مکان سنگری بسیار محکم جهت ترویج برنامه های قرآنی و ارتباط با اهل بیت (علیهم السلام) است و کسانی که با این مکان ارتباط دارند باید قدر خود را بدانند.

گفتنی است در روز پایانی این مراسم که مصادف با روز شهادت بود در کنار برنامه سخنرانی و عزاداری، نماز استغاثه به حضرت زهرا (سلام الله علیها)، نماز جماعت ظهر و عصر و اطعام و یژه عزادران فاطمی انجام شد.

				
					beytolahzan.ir/?p=651
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات