فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد ویژه کتاب های قرآنی بعدازظهر دیروز 29 آذر با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مدرسه دارالفنون تهران با معرفی کتاب‌های برگزیده، به کار خود خاتمه داد.

 

دبیر دوازدهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد ویژه کتاب‌های قرآنی گفت: در این جشنواره از ۴۰۰ کتاب رسیده ۲۱۴ کتاب به مرحله بعد رسید و در ۶ گروه داوری شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، در بخش کتاب های حفظ و آموزش روخوانی ۳۴ کتاب در لیست نهایی قرار گرفت و ۵ کتاب انتخاب شد.

کتاب حفظ آسان تألیف حجت الاسلام علی رضا شاهسونی، مدیر مسئول مؤسسه بیت الاحزان از انتشارات فجر قرآن یکی از ۵ کتبی بود که در حوزه حفظ برگزیده شد.

گروه داوری “تفسیر و ترجمه”، کتاب علوم قرآنی، تألیف کریم دولتی، از انتشارات خانه کتاب به عنوان کتاب تقدیری این جشنواره دست یافت و کتاب فرهنگ‌نامه سوره‌های قرآن به زبان ساده، تألیف غلامرضا حیدری ابهری، از انتشارات قدیانی عنوان کتاب برگزیده و تندیس جشنواره را از آن خود کرد.

در گروه “حفظ و آموزش روخوانی”، جشنواره دوازدهم، کتاب کار آموزش قرآن پایه هشتم و هفتم، تألیف آقای علیرضا لک‌زایی، از انتشارات بخشایش و معلم‌یار دین و زندگی ۲ و ۳، تألیف خانم‌ها مریم حجت و فرشته قاسم‌زاده، از انتشارات ضریح آفتاب و کتابدار توس را به عنوان کتاب تقدیری خود معرفی کرد.

اما در گروه داوری “دانستنی‌ها و لطایف قرآنی” مجموعه سه جلدی قرآن، کودک، سرگرمی، تألیف علیرضا افشاری مقدم، از انتشارات جمال به عنوان کتاب تقدیری و بچه‌ها سلام: آشنایی با آداب سلام، تألیف علیرضا تقیان و دیگران، از انتشارات مؤسسه فرهنگی هنری یاسین امین به عنوان کتاب برگزیده رسید.

در گروه “قرآن و سبک زندگی” عنوان کتاب تقدیری سهم فرهنگ‌نامه سبک زندگی، تألیف غلامرضا حیدری ابهری، از انتشارات قدیانی شد و عنوان کتاب برگزیده و تندیس جشنواره به مجموعه دو جلدی آموزش روش‌‌های تدبر در قرآن، تألیف احمدرضا اخوت، از انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت علیهم‌السلام/ همشهری اعطا شد.

اما در گروه “قصه‌های قرآنی”، مجموعه ۱۲ جلدی قصه‌های خدا، تألیف بهروز رضایی کهریز، از انتشارات طلایی به عنوان کتاب تقدیری جشنواره بسنده کرد و در این گروه کتابی به عنوان برگزیده معرفی نشد.

در گروه داوری “مفاهیم و معارف قرآن کریم” نیز نقش تاریخی زن از دیدگاه قرآن، تألیف سیدابراهیم حسینی،‌ از انتشارات کانون اندیشه جوان به عنوان کتاب تقدیری دوازدهمین جشنواره کتاب رشد دست یافت و عنوان کتاب برگزیده و تندیس جشنواره سهم کتاب ارتباط نهج‌البلاغه با قرآن، تألیف مجید معارف و حامد شریعتی نیاسر، از انتشارات بنیاد نهج‌البلاغه شد.

در این مراسم که با قرائت پیام ویژه وزیر آموزش و پرورش آغاز شد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش دقایقی سخنرانی کردند.

همچنین در آغاز این مراسم محمد ناصری، دبیر جشنواره، گزارشی از روند کار جشنواره و یافته‌ها و نتایج آن ارائه کرد.

گفتنی‌ است در این جشنواره ۲۱۴ کتاب قرآنی شرکت داشت که در شش گروه داوری، مورد ارزیابی قرار گرفته بود.

				
					beytolahzan.ir/?p=13440
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات