زهرا طالبی که در سن 11 سالگی کل قرآن را 8 ماهه در کنار تحصیل در بیت الاحزان سروستان حفظ کرده بود موفق شد در 15 سالگی لیسانس علوم قرآن و حدیث دریافت کند./ اقدامات بیت الاحزان سروستان در شرایط کرونایی/ دکتر فتحی: سروستان جزء شعبه های موفق بیت الاحزان بوده است
زهرا طالبی شعبه سروستان
زهرا طالبی شعبه سروستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، دکتر قاسم فتحی مسئول مؤسسه بیت الاحزان شهرستان سروستان از کسب مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث توسط یکی از قرآن آموزان نوجوان این مرکز خبر داد.

وی گفت: زهرا طالبی از قرآن آموزان شعبه سروستان، با تلاش و پشتکار خود و حمایت‌های مربیان شعبه علاوه بر موفقیت در آزمون سازمان دارالقرآن و اخذ مدرک درجه سه حفظ معادل لیسانس، موفق شد در آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث نیز با نمره بالا، حد نصاب این آزمون را کسب کرده و مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث از وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری را کسب کند.

فتحی ادامه داد: این نوجوان ۱۵ ساله ساکن روستای طالب بیگی، پیش از این موفق شده بود در ۱۱ سالگی در بیت الاحزان شعبه سروستان در کنار تحصیل، ۸ ماهه کل قرآن کریم را حفظ کند. پس از حفظ نیز مربیان شعبه با وی در تماس بودند و از سال گذشته با تشویق و پیگیری مربیان مؤسسه و خانواده، مشغول آماده سازی خود جهت شرکت در آزمون سازمان دارالقرآن و آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث جهت اخذ مدرک لیسانس بود که خوشبختانه به تازگی مدرک لیسانس ایشان قطعی شد.

زهرا طالبی بیت الاحزان سروستان

شعبه سروستان از شعب موفق مؤسسه

مسئول بیت الاحزان سروستان با ذکر تاریخچه‌ای از این شعبه گفت: با توجه به نیازی که به انجام فعالیت جدی قرآنی در شهرستان سروستان وجود داشت در سال ۱۳۸۷ اقدام به راه اندازی شعبه ای از مؤسسه بیت الاحزان در این شهرستان کردیم.

وی با اشاره به برنامه‌های آموزشی این شعبه گفت: هر سال کلاس‌های مختلف روخوانی و روانخوانی، تجوید، حفظ، مفاهیم و تدبر در قرآن کریم در این شعبه برگزار می‌شود و مهد و پیش دبستانی قرآن محور مؤسسه نیز با استقبال خوبی از سوی مردم شهرستان مواجه است.

فتحی شعبه سروستان را یکی از شعب موفق مؤسسه بیت الاحزان عنوان کرد و گفت: در بحث مفاهیم و تدبر این شعبه سرآمد شعب مؤسسه در سطح کشور است و ابتکار حفظ متدبرانه توسط این شعبه پایه ریزی شده و در سطح کشور پیاده سازی گردیده است. در رتبه بندی شعب مؤسسه نیز این شعبه همواره جزء شعب برتر بوده است و هر سال در آمار حضور در آزمون ارشاد رتبه‌های برتر مؤسسه را کسب کرده‌ایم.

در ایام کرونا اقدامات مهم و اساسی داشتیم

مسئول شعبه سروستان افزود: اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی شامل گرامی‌داشت مناسبت‌های ملی و مذهبی، برگزاری محافل باشکوه انس با قرآن کریم، مراسم ویژه ماه محرم و ایام فاطمیه، تجلیل از حافظان برتر، احیاء شب نیمه شعبان، برگزاری کارگاه‌های مشاوره خانواده، قربانی دسته جمعی و کمک به ایتام و نیازمندان از جمله برنامه‌هایی است که به صورت مستمر در این شعبه اجرا می‌شود.

مراسم عزاداری بیت الاحزان سروستان

وی با اشاره به معضلات کرونا در کشور و تأثیر منفی آن بر فعالیت‌های قرآنی گفت: علیرغم این که برخی فعالیت‌های شعبه در دو سال اخیر به خاطر همین امر کاهش پیدا کرده و برخی کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود اما در همین مدت هم اقدامات اساسی و مهمی انجام شد. فتحی در توضیح این اقدامات گفت: سال گذشته به توفیق الهی موفق شدیم ساختمان جدید شعبه را که با ۵۰۰ متر مربع زیر بنا در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع احداث شده است در شهرستان سروستان افتتاح کنیم؛ همچنین تربیت ۷ حافظ کل قرآن کریم و تعدادی حافظان اجزاء دیگر و برگزاری کلاسهای پیش دبستانی بصورت حضوری از اقدامات مهم انجام شده طی این مدت بوده است.

ساختمان جدید شعبه سروستان مهد و پیش دبستانی

کادر آموزشی دلسوز و متخصص عامل موفقیت شعبه

مسئول شعبه سروستان وجود کادر آموزشی و اجرایی دلسوز، با تجربه و متخصص را از دلایل موفقیت این شعبه برشمرد و عنوان کرد: به عنوان نمونه چند سال قبل سرکار خانم شفیعی مدیر آموزش شعبه به سبب فعالیت‌های چشمگیر قرآنی و علمی در همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه در جمع برترین بانوان قرآنی کشورهای اسلامی معرفی شد و یا روش حفظ متدبرانه توسط کادر آموزشی این شعبه تدوین و اجرا و بعدها در شعب سراسر کشور اجرایی شد.

فتحی در پایان با اشاره به پتانسل بسیار بالای بیت الاحزان شعبه سروستان خاطرنشان کرد: با توجه به روند کاهشی کرونا در کشور و از سر گرفته شدن فعالیت‌های حضوری مدارس و دانشگاه‌ها، ما نیز بنا داریم برنامه‌های شعبه را با قوت و قدرت بیشتری به پیش بریم و از همه مردم خوب شهرستان سروستان دعوت می‌کنیم با تشویق فرزندان خود جهت حضور در برنامه‌های قرآنی این شعبه، در تربیت نسل آینده کشور بر اساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت (ع) سهیم باشند.

0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات