فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
دبیر اجرایی طرح ملی «رحله» از حمایت و مشارکت حوزه‌های علمیه برای نخستین بار در سال جاری از این طرح خبر داد و گفت: این طرح به یاری خدا در ایام تابستان در ۱۵ استان کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام هادی سیاری، دبیر اجرایی طرح ملی «رحله»، از حمایت و مشارکت حوزه‌های علمیه برای نخستین بار در سال جاری از این طرح خبر داد و گفت: این طرح به یاری خدا در ایام تابستان در ۱۵ استان و ۴۶ شهر و شهرستان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در این طرح تا پایان خردادماه تمدید شده است که علاقه‌مندان از طریق سایت مؤسسه بیت‌الاحزان می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند، افزود: به یاری خدا امسال هشتمین دوره طرح ملی رحله در ایام تابستان اجرا خواهد شد.

سیاری با تصریح اینکه تاکنون آمار ثبت‌نام‌های نسبت به گذشته خوب بوده است و قریب ۹۰۰ نفر از نقاط مختلف در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: امسال با تفاهم‌نامه‌ای که با حوزه‌های علمیه منعقد کردیم بنا شده است تا از ظرفیت و امکانات حوزه‌ها هم برای اجرای این طرح استفاده کنیم.

دبیر اجرایی طرح ملی رحله این طرح را گامی جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: سایر دستگاه‌ها هم برای تربیت حافظان قرآن کریم ورود جدی داشته باشند.

وی اظهار کرد: احتمال اینکه طی روزهای آینده چند مرکز دیگر به طرح ملی رحله اضافه شود وجود دارد چنانچه در روزهای اخیر حوزه علمیه پرند تهران، یک مرکز در شهرستان صحنه کرمانشاه، یک طرح در مشهد، یک طرح در دلهران ایلام و یک طرح هم در دشتگرد شهرستان بیرجند اضافه شدند و هم اکنون هم در حال رایزنی با شهر قم هستیم تا بتوانیم از ظرفیت حوزه علمیه آن برای اجرای این طرح استفاده کنیم.

سیاری با اشاره به تقویم اجرایی این طرح در سال جاری گفت: مصاحبه این طرح از متقاضیان طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ تیر انجام خواهد شد و افتتاحیه آن ۱۵ تیر و ۳۱ مرداد هم اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی طرح ملی رحله بیان کرد: این طرح در سال جاری با محوریت حفظ سوره بقره و جزء ۳۰ برای قرآن‌آموزان سال اولی اجرا خواهد شد و برای قرآن‌آموزانی که سابقه شرکت در این طرح دارند علاوه بر تثبیت محفوظات، محفوظات جدیدی هم انجام خواهند داد.

				
					beytolahzan.ir/?p=26283
				
			
2 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات

سلام این طرح تو استان چهارمحال وبختیاری هم هست؟
واین که ایا محدودیت سنی داره؟
برای بزرگسالان هم برگزارمیشه؟