رهبر معظم انقلاب در پيامی به بيست‌و‌دومين اجلاس سراسری نماز تأكيد كردند كه كمبود مسجد در شهر و شهرك و روستا و نپرداختن شايسته به نماز در كتاب‌های درسی، نقاط ضعفی است كه بايد همت‌های بلند بر زدودن آن برانگيخته شود.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه‌ای در پیامی به بیست‌و‌دومین اجلاس سراسری نماز، کیفیت بخشیدن به نماز و ترویج و همگانی کردن آن را در صدر وظایف مؤمنان خواندند و تأکید کردند: صاحبان اندیشه و بیان، با گفتن و نوشتن، دارندگان رسانه‌ها و منبرها با پرداخت جذّاب و هنری و مسئولان دستگاه‌ها نیز متناسب با کارکرد آن دستگاه، می‌توانند این وظیفه بزرگ را ادا کنند.

متن پیام رهبر انقلاب که صبح امروز، چهارشنبه، ۱۳ شهریورماه در اجلاس سراسری نماز از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین میرعمادی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان قرائت شد، به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

قرآن کریم در توصیف قدرتمندان ِ مؤمن و در صدر وظایف آنان اقامه نماز را نام برده است: الذین ان مکنّاهم فی الارض اقاموا الصلاه…

این وظیفه، در عمل شخصی، کیفیت بخشیدن به نماز است، و در تلاش اجتماعی، ترویج نماز و همگانی کردن آن.

کیفیت یافتن نماز بدین معنی است که نماز، با حال و حضور ادا شود؛ نمازگزار به نماز با چشمِ «میعاد ملاقات با خدا» بنگرد و در آن، با خدای خود سخن بگوید و خود را در حضور او ببیند؛ نماز را تا می‌تواند در مسجد و تا می‌تواند به جماعت بگزارد.

و ترویج نماز، هر حرکت و تلاشی است که در راه همگانی کردن آن، و تبیین اهمیت آن، و آسان کردن دسترسی به آن، بتوان صورت داد.

صاحبان اندیشه و بیان، با گفتن و نوشتن، دارندگان رسانه‌ها و منبرها با پرداخت جذّاب و هنری، مسئولان دستگاه‌ها هر یک متناسب با کارکرد آن دستگاه، می‌توانند این وظیفه‌ بزرگ را ادا کنند.

کمبود مسجد در شهر و شهرک و روستا، نبود جایگاه نماز در مراکز اجتماعات همچون ورزشگاه و بوستان و ایستگاه و مانند آن، مراعات نشدن وقت نماز در وسائل مسافرت‌های دور دست، نپرداختن شایسته به نماز در کتاب‌های درسی، نپرداختن به پاکیزگی و بهداشت در مساجد، نپرداختن امام جماعت به تماس و رابطه با مأمومین، و هر کمبود دیگری از این قبیل‌‌ها، نقاط ضعفی است که باید همت‌های بلند بر زدودن آن برانگیخته شود و نشانه ایمان صاحبان تمکّن یعنی اقامه نماز، در جامعه اسلامی ما روز بروز نمایان‌تر گردد. انشاء الله

والسلام علیکم و رحمه الله

سیّد علی خامنه‌ای

۱۱/ شهریور / ۱۳۹۲

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات