دومین نشست مسئولان شهرستانی مؤسسه بیت الاحزان در استان فارس پنجشنبه گذشته به میزبانی اداره کل بهزیستی فارس در شیراز برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، دومین نشست مسئولان شهرستانی مؤسسه بیت الاحزان در استان فارس پنجشنبه گذشته به میزبانی اداره کل بهزیستی فارس در شیراز برگزار شد.

در این نشست که با محوریت ساماندهی امور شعب و ایجاد تحرک بیشتر در شعبه های کمتر فعال مؤسسه تشکیل گردید، حجت الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه، دکتر قاسمی مشاور حقوقی اقتصادی مؤسسه، باغبان مسئول دارالقرآن آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)، جمعی از مسئولین مرکز مدیریت بیت الاحزان و مسئولان شهرستانی بیت الاحزان در استان فارس حضور داشتند و به ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پیرامون مسائل و مشکلات مؤسسه پرداختند.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه، انتصاب محسن قیصری به سمت معاونت آموزش مؤسسه در بخش برادران را اعلام نمود و از زحمات حجت الاسلام علی اکبر شاهسونی، مسئول پیشین این معاونت قدردانی کرد. وی همچنین از راه اندازی بخش تهذیب و اخلاق در مرکز مدیریت بیت الاحزان خبر داد و حجت الاسلام دهقان را به عنوان کارشناس تهذیب و اخلاق مؤسسه معرفی نمود.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با ارائه گزارشی از روند ادغام اتحادیه تشکل های قرآنی و اتحادیه مؤسسات قرآنی مردم نهاد در استان فارس روند برگزاری آزمون های اوقاف و ارشاد را با توجه به این ادغام تشریح کرد.

شاهسونی همچنین از همکاری مؤسسه بیت الاحزان  و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس در اجرای برنامه های قرآنی در آینده نزدیک خبر داد و نسبت به گسترش همکاری ها میان این دو نهاد ابراز امیدواری کرد.

پس از ارائه گزارش اجمالی از مدارس شبانه روزی توسط محسن قیصری و همچنین حوزه های علمیه قرآن محور توسط حجت الاسلام علی اکبر شاهسونی، موضوع ساماندهی و تقویت شعب بیت الاحزان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حجت الاسلام شاهسونی با بیان این که از ۲ سال پیش با اجرای برنامه هایی همچون طرح رتبه بندی شعب، طرح لبیک و مراکز تخصصی حفظ ۲ ساله درصدد ایجاد فعالیت بیشتر در شعب برآمدیم خواستار ارائه راهکارهای مدیران شهرستانی در خصوص افزایش پویایی و نشاط در شعب مؤسسه شد.

در ادامه مسئولان شهرستانی با ارائه پیشنهادهایی همچون استفاده از ظرفیت نهادهای توانمند همچون سپاه، کمیته امداد و …، اقدام در راستای حضور مؤثر در جلسات شورای اداری استان، تشکیل کارگروه اجرایی در هر شعبه، تعامل و همکاری با مراکز آموزش عالی در هر شهرستان، تغییر رویکرد بازرسی ها، برگزاری جلسات آموزش کلاس داری و تقویت رویکرد اخلاقی جهت جذب قرآن آموز دیدگاه های خود را در خصوص روش های خروج شعب از رکود تشریح کردند.

مباحث و مشکلات بازرسی شعبه ها، اداری مالی، مباحث آموزشی شعب، روابط عمومی و تهیه اطلاعات و جامعه آماری از دیگر مباحث مطرح در این نشست یک روزه بود.

یاد آور می شود نشست مسئولان شهرستانی بیت الاحزان در استان فارس به منظور بررسی مشکلات شعب بیت الاحزان و ارائه راهکارهای بهبود و ارتقای شعب برگزار می گردد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات