این جوانان کسانی هستند که به امید سپردن نامه محبوب به قلب خود، خانه و کاشانه را برای یک سال رها کرده‌اند تا حرارت ناشی از شوق وصل به محبوب را با به خاطر سپردن پیام او تبدیل به خنکا و طراوتی برای همیشه حیات خود کنند.

 خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: اسفندماه ۱۳۹۲ بود که برای پوشش مسابقات سراسری قرآن کریم به شیراز رفتیم. پیش از آن انتشار مستمر اخبار مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا سلام‌الله علیها در خبرگزاری فارس سبب دوستی صمیمی ما با مسئولان این مؤسسه قرآنی شده بود.

سفر شیراز بهانه‌ای شد که دعوت این عزیزان را که مرکزیت فعالیتشان در روستای محمدآباد شهرستان استهبان است اجابت کنیم و برای تهیه گزارش از فعالیت‌هایشان به این منطقه برویم.

از لحظه‌ای که همراه جناب حجت‌الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه، راهی منطقه شدیم از فرصت استفاده کردیم و در طول ۲ ساعتی که از شیراز تا آنجا راه داشتیم یک مصاحبه جالب با او گرفتیم که خواندن آن به آدم انگیزه و جرأت می‌دهد تا حتی با دست خالی در فکر اجرای کارهای بزرگ باشد.

اگر بخواهم این ۲ روز استقرار در قرآن‌آباد ایران را توصیف کنم باید بگویم که با وجود تراکم کاری و کمبود امکانات تصویربرداری که داشتیم این ایام یکی از شیرین‌ترین روزهای زندگیمان شد و خاطره‌ای ماندگار که هیچ‌گاه از ذهنمان پاک نخواهد شد.

علت این ماندگاری هم این است که آنجا و در کنار دریاچه خشک شده بختگان که اکنون باید آن را بیابان بختگان نامید؛ اقیانوسی از ایمان، اخلاص، صفا، صمیمیت و معنویت موج می‌زند که ناشی از حضور جوانانی است که شهر و دیار، پدر و مادر، خانه و کاشانه، درس و کار و دنیای خود را رها کرده‌اند تا در طول یک سال نامه محبوب را به قلب پر حرارت از اشتیاق وصل خود بسپارند و خنکایی همیشگی به او هدیه کنند تا مابقی آنات زندگی را با مرور سخنان محبوب خود که ۱۴۴۸ سال پیش حبیب خدا آن را به دست انسان خاکی سپرد با طراوت و سربلندی طی کنند.

دوره حفظ یکساله این افراد تابستان سال گذشته آغاز شده است و این گزارش متعلق به زمانی است که آنها حافظ ۱۷ جزء از قرآن کریم هستند. خوشحالیم که این نوید را به مردم و به خصوص رهبر عزیزمان که همواره بر حفظ قرآن و انس با آن تأکید دارند بدهیم که تا چند روز دیگر دوره حفظ قرآن این جوانان به پایان می‌رسد و آنها به جمع حافظان کل قرآن می‌پیوندند.

مناسب‌ترین زمان برای انتشار این گزارش ماه مبارک رمضان بود از این رو تصمیم گرفتیم هرچند با تأخیر، در این روزها که همه‌مان توجه بیشتری به قرآن و قرآنیان داریم این گزارش را به سمع و نظر شما برسانیم. اما هرچه از صفا و شور و معنویت موجود در مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم مؤسسه بیت‌الأحزان حضرت زهراء سلام‌الله علیها بگوییم زبان و قلم ما از توصیف آن ناتوان خواهد بود بهتر است خودتان ببینید و با این جوانان که تا چند روز دیگر حفظ کل قرآن کریم را به پایان خواهند رساند آشنا شوید.

جوانان مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم امام حسن مجتبی علیه‌السلام در روستای لای‌خرمی «قرآن آباد» ایران

اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که این شور قرآنی فقط مربوط به پسرها نمی‌شود و خواهرانی نیز از اقصی نقاط کشور با هدف انس با قرآن کریم و حفظ آن به این دیار آمده‌اند. در ادامه با آنها نیز آشنا می‌شویم. ببینید.

هم‌خوانی قرآن توسط دخترانی که تا چند روز دیگر حافظ کل قرآن می‌شوند.
دخترانی که با هدف حفظ قرآن کریم گاه با پیمودن صدها کیلومتر به قرآن‌‌آباد آمده‌اند و در مدرسه شبانه‌روزی فاطمیه استقرار دارند.

این گزارش ادامه دارد…

انتهای پیام/م.خ

لینک خبر در خبرگزاری فارس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات