فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری تربیت حافظان کل قرآن در یک روستا و دهستان دورافتاده توسط موسسه قرآنی- فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شهرستان قرآنی استهبان را افتخاری بزرگ برای این استان دانست.

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) ، آیت‌الله سید علی اصغر دستغیب، تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی، بعد از ظهر امروز در سفر به شهرستان قرآنی استهبان در جمع مردم روستای قرآنی محمدآباد (قرآن آباد) و حافظان قرآن اظهار داشت: حافظان و حاملان قرآن باید در تدبر قرآن و توجه به مفاهیم قرآن و آشنایی با مجموعه‌ آیات قرآنی بیشتر تلاش کنند.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه «ربنا إنی أسکنت من ذریتی بواد غیر ذی زرع» ابراهیم/ ۳۷ به تاثیر دعای مومن و آبادانی یک منطقه دور افتاده و محروم تصریح کرد و افزود: خداوند نقطه فراموش دور افتاده‌ای را با دعای خیر یک انسان کامل و منادی حق و توحید آنچنان تغییر داد و تحول ایجاد کرد که مرکزیت ندای توحید شد.

وی ادامه داد: دهستان خیر استهبان به ظاهر منطقه‌ای معروف نیست اما چنین به نظر می‌آید که پیشینیان در اینجا افرادی صالح بوده و صاحب دعاهای مستجاب شده داشته، که امروز به مرکز قرآنی تبدیل شده و جوانان در این مؤسسه قرآنی به آموزش قرآن مشغولند.

حضرت آیت‌الله دستغیب با اشاره به برنامه‌های حفظ قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان و تربیت حافظان قرآن افزود: مقدمات این کار عظیم از حرکت سازنده یک جوان طلبه قرآنی بوده و امروز در نقاط مختلف و محروم کشور توسعه یافته است.

وی خاطرنشان کرد: این فعالیت‌های قرآنی که تربیت حافظان قرآن را در پی دارد سبب شکر الهی و افتخاری بزرگ است‌. این حرکت قرآنی به  معنای احیای سنت صدر اسلام بوده و به برکت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی رخ داده است.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در ادامه از حافظان قرآن خواست شبهات را به بهترین نحو پاسخ داده و از این نور قرآنی دیگران را تاثیرگذار باشند و گفت: این حقیقتی است که نفس انسانی که با قرآن انس دارد و آن را زیاد می‌خواند با دیگران تفاوت داشته و کلام او کلامی موثر است.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) به معرفی این مؤسسه قرآنی پرداخت و اظهار داشت: در این مؤسسه تاکنون بیش از یک‌هزار نفر موفق به حفظ کل قرآن شده اند.

وی افزود: این موسسه دارای بیش از ۱۵۰ شعبه در سراسر کشور بوده و محوریت فعالیت‌های آن در مناطق محروم بوده و دارای هفت مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن است.

شاهسونی از برنامه‌های پیش‌روی این موسسه قرآنی را ساخت حوزه علمیه و تربیت طلاب جوان و حافظ قرآن در روستای قرآنی محمدآباد عنوان کرد.

				
					beytolahzan.ir/?p=1599
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات