فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: به هر اندازه که در حوزه کودک و نوجوان کار فرهنگی انجام شود نیکوست، زیرا این نسل هدف بمباران و تهاجمات فرهنگی هستند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران افزود: این جوانان هستند که آماج این حملات هستند و باید به این نسل الگوهایی از جوانانی که رژیم پهلوی را سرنگون کردند و هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند یادآوری کنیم، البته این نسل نیز تاکنون خدمات بسیاری به کشور و نظام و اسلام انجام داده است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: کسی نباید از کار فرهنگی و روحیه پذیرش جوانان نسبت به این برنامه‌ها مایوس باشد، زیرا این فرهنگ اسلامی و اهل بیتی(ع) ما به قدری ظرفیت دارد که می‌تواند همه فرهنگ‌های دیگر را در سیطره خود داشته باشد.

وی گفت: اگر بخواهیم روی نسل جوان کار کنیم و آنان را با معارف اسلامی و الهی آشنا کنیم باید روی مسایل عاطفی و اخلاقی، بیشتر کار کنیم.

مکارم‌شیرازی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید از آن برحذر بود، ورود برنامه‌های فرهنگی ویژه جوانان به برنامه‌های سیاسی و جناحی است و از طرف دیگر کارها باید بیشتر در حوزه مردمی و نه دولتی و سازمانی باشد.

وی گفت: برای موفقیت در طرح‎های فرهنگی ویژه جوانان به خصوص در مساجد باید ظرافت‎‌های بسیاری را مدنظر داشت که یکی از آنها حفظ حرمت جوانان و دوری از هر عاملی است که آنان را با هیئت امنای مسجد در تقابل قرار دهد.

این مرجع تقلید بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی و هنری، نباید برنامه‌های اصلی مسجد و نماز جماعت را تحت تاثیر قرار دهد، از طرفی جوانان نیز باید بدانند که در چه فضایی هستند و باید حرمت همه مسجدی‎ها به خصوص بزرگترها را نگاه دارند.

وی در پایان بر لزوم خویشتن‎داری در زمینه برگزاری طرح‎های فرهنگی در مساجد تاکید کرد و گفت: نباید برنامه‎ها رنگ و بوی فرهنگ غربی داشته باشد و باید همه کارها به سمتی پیش برود که به تعالی فرهنگ و روحیه اسلامی بیانجامد.

				
					beytolahzan.ir/?p=2140
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات