بانو فاطمه ابراهیم آبادی 61 ساله و ساکن روستای "ارجمند" یکی از روستاهای دهستان عزیزآباد از توابع شهرستان نرماشیر در جنوب شرقی استان کرمان است.

 

این بانوی بزرگوار بدون سواد خواندن و نوشتن با حضور در کلاس های قرآن بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) تصمیم دارد روخوانی کل قرآن را فرا بگیرد.در زلزله بم که سال ۸۲ اتفاق افتاد ۳ فرزند از ۹ فرزندش را از دست داد. همسرش کشاورز و خودش خانه دار است. سال ۸۶ به مکه مکرمه مشرف شد و حتی صحیح نماز خواندن را بلد نبود و به نیابت از وی دخترش نمازش را خواند بعد از سفر حج تصمیم گرفت قرآن را آموزش ببیند اما در این روستای کوچک کلاس قرآنی نبود تا وی از آن استفاده کند.

تا اینکه حدود ۶ ماه پیش متوجه شد در روستای حسن آباد کنار جنب روستای ارجمند شعبه ای از مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) تأسیس شده و مشتاق شد در این کلاس ها شرکت کند.با اینکه سرویس رفت و برگشتی برای ایشان وجود ندارد با ماشین شخصی آقای وحید زاده مسسئول شعبه فهرج هفته ای ۳ روز جهت روخوانی قرآن به روستای همسایه می رود.

این بانوی موفق و پرتلاش در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم دارد در راه حفظ قرآن هم گام بردارد گفت: در حادثه زلزله بم دو فرزند دختر و یک فرزند پسرم را در سنین جوانی از دست دادم و پس از آن مصیبت حافظه ام زیاد یاری نمی کند؛ در واقع دوست دارم اما نمی توانم و حفظ قرآن برایم مشکل است در هر حال با تمام سختی ها راضی هستم به رضای خدا و خوشحالم از اینکه در کلاس های قرآن شرکت می کنم و امیدوارم در آخرت بهره ای داشته باشم.

این بانوی باصفای روستایی در بخش دیگری از صحبت هایش بر هدایت جوانان در راه قرآن تأکید کرد و افزود: با اینکه من از نظر مالی نمی توانم پشتیبان مؤسسه و قرآن باشم اما می توانم مشوق و مبلغ خوبی برای دیگران باشم و تلاش می کنم تا در روستای خودمان هم شعبه بیت الاحزان بنا کنیم.

بانو فاطمه ابراهیم آبادی همچنین عموم مردم را به فرگیری قرآن توصیه کرد و گفت: بنده، خودم  مثال خوبی برای دیگران هستم که با تمام مشغله های زندگی و بیسوادی و در سن بالا اقدام به فراگیری قرآن کرده ام پس اگر دیگران هم بخواهند می توانند و خود قرآن کمک می کند تا هم مشکلاتم برطرف شود و هم روخوانی قرآن را بهتر یاد بگیرم.

ایشان درباره مؤسسه نیز گفت: من تازه با مؤسسه بیت الاحزان آشنا شده ام اما همین قدر می دانم که این مؤسسه منتسب به حضرت زهرا (سلام الله علیها) است و امیدواریم که خود مادر، دست همه ما و قرآنیان را بگیرد.

این بانو در پایان از زحمات و تلاش های سرکار خانم بم پوری که معلم ایشان هستند و هم چنین آقای وحیدزاده که زحمت ایاب و ذهاب را عهده دار هستند تشکر نمود و دعای خیر کرد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات