فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
بانو فاطمه ابراهیم آبادی 61 ساله و ساکن روستای "ارجمند" یکی از روستاهای دهستان عزیزآباد از توابع شهرستان نرماشیر در جنوب شرقی استان کرمان است.

 

این بانوی بزرگوار بدون سواد خواندن و نوشتن با حضور در کلاس های قرآن بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) تصمیم دارد روخوانی کل قرآن را فرا بگیرد.در زلزله بم که سال ۸۲ اتفاق افتاد ۳ فرزند از ۹ فرزندش را از دست داد. همسرش کشاورز و خودش خانه دار است. سال ۸۶ به مکه مکرمه مشرف شد و حتی صحیح نماز خواندن را بلد نبود و به نیابت از وی دخترش نمازش را خواند بعد از سفر حج تصمیم گرفت قرآن را آموزش ببیند اما در این روستای کوچک کلاس قرآنی نبود تا وی از آن استفاده کند.

تا اینکه حدود ۶ ماه پیش متوجه شد در روستای حسن آباد کنار جنب روستای ارجمند شعبه ای از مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) تأسیس شده و مشتاق شد در این کلاس ها شرکت کند.با اینکه سرویس رفت و برگشتی برای ایشان وجود ندارد با ماشین شخصی آقای وحید زاده مسسئول شعبه فهرج هفته ای ۳ روز جهت روخوانی قرآن به روستای همسایه می رود.

این بانوی موفق و پرتلاش در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم دارد در راه حفظ قرآن هم گام بردارد گفت: در حادثه زلزله بم دو فرزند دختر و یک فرزند پسرم را در سنین جوانی از دست دادم و پس از آن مصیبت حافظه ام زیاد یاری نمی کند؛ در واقع دوست دارم اما نمی توانم و حفظ قرآن برایم مشکل است در هر حال با تمام سختی ها راضی هستم به رضای خدا و خوشحالم از اینکه در کلاس های قرآن شرکت می کنم و امیدوارم در آخرت بهره ای داشته باشم.

این بانوی باصفای روستایی در بخش دیگری از صحبت هایش بر هدایت جوانان در راه قرآن تأکید کرد و افزود: با اینکه من از نظر مالی نمی توانم پشتیبان مؤسسه و قرآن باشم اما می توانم مشوق و مبلغ خوبی برای دیگران باشم و تلاش می کنم تا در روستای خودمان هم شعبه بیت الاحزان بنا کنیم.

بانو فاطمه ابراهیم آبادی همچنین عموم مردم را به فرگیری قرآن توصیه کرد و گفت: بنده، خودم  مثال خوبی برای دیگران هستم که با تمام مشغله های زندگی و بیسوادی و در سن بالا اقدام به فراگیری قرآن کرده ام پس اگر دیگران هم بخواهند می توانند و خود قرآن کمک می کند تا هم مشکلاتم برطرف شود و هم روخوانی قرآن را بهتر یاد بگیرم.

ایشان درباره مؤسسه نیز گفت: من تازه با مؤسسه بیت الاحزان آشنا شده ام اما همین قدر می دانم که این مؤسسه منتسب به حضرت زهرا (سلام الله علیها) است و امیدواریم که خود مادر، دست همه ما و قرآنیان را بگیرد.

این بانو در پایان از زحمات و تلاش های سرکار خانم بم پوری که معلم ایشان هستند و هم چنین آقای وحیدزاده که زحمت ایاب و ذهاب را عهده دار هستند تشکر نمود و دعای خیر کرد.

				
					beytolahzan.ir/?p=2255
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات