فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
همزمان با برگزاری مصاحبه ورودی مدارس شبانه روزی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) احمد مرزوقی امین به همراه همسر و فرزند خود روز گذشته از دفتر مرکزی مؤسسه و مدارس شبانه روزی بازدید نمود.

همزمان با برگزاری مصاحبه ورودی مدارس شبانه روزی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) احمد مرزوقی امین به همراه همسر و فرزند خود روز گذشته از دفتر مرکزی مؤسسه و مدارس شبانه روزی بازدید نمود.

فرزند ۱۶ ساله آقای مرزوقی امین که حافظ ۸ جزء از قرآن کریم است، هدف خود را از حضور در مصاحبه ورودی مدارس شبانه روزی مؤسسه، ورود به مدارس شبانه روزی حفظ کل قرآن، یادگیری تفسیر کلام آسمانی و در نهایت گسترش آموزه های قرآن در جامعه اندونزی اعلام کرد.

این روحانی اندونزیایی که متولد ۱۹۶۰ میلادی در حومه جاکارتا است و هم اکنون در جامعه المصطفی مشغول تحصیل است چرایی حضور خود در ایران را چنین بیان داشت: در سال ۱۹۹۲ میلادی که در دانشگاه ابن مسعود در جاکارتا که متعلق به وهابی های سعودی است مشغول تحصیل بودم با تشیع و اندیشه های آن آشنا شد.

این دانشجوی دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه همچنین عنوان داشت: در اندونزی آن زمان که دولت های ایران و اندونزی روابط سردی را تجربه می کردند مدارکی برای آشنایی با مذهب تشیع و انقلاب اسلامی ایران در کشور اندونزی دست یافتنی نبود. بنابراین پس از ۲ سال تحقیق به آیین تشیع گرایش و مصمم شدم به ایران سفر کنم.

آقای مرزوقی امین انگیزه خود را از حضور در بیت الاحزان چنین بیان داشت: سال های زیادی است که به حقانیت تشیع پی برده ام و با تلاش های مکرر عده زیادی از جمله خانواده خود و همسرم را در اندونزی به سوی مذهب تشیع هدایت کرده ام و اکنون مصمم هستم جمعیت بیشتری از اهل سنت را به شیعه شدن ترغیب کنم و بهترین راه قرآن است. گفتگو با بسیاری از مردم اندونزی با زبان قرآن آسان است و از این طریق می توان حقانیت مذهب تشیع را اثبات کرد.

				
					beytolahzan.ir/?p=1417
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات