شعب ده عرب (از توابع ابرکوه یزد) و انارستان از توابع جم استان بوشهر و همچنین شاخه حاج عبدال از توابع باسمنج استان آذربایجان شرقی در ماه گذشته افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)،شعبه ده عرب شهرستان ابرکوه در ماه گذشته رسماً افتتاح گردید.

بنابر این گزارش پیرو راه اندازی مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی قرآن کریم سفیران بهشت با حمایت و همراهی معلمان مهاجر بیت الاحزان در شهرستان ابرکوه (استان یزد)، با تشکیل کلاسهای قرآن این معلمان در مساجد و مکانهای مذهبی روستای ده عرب زمینه شکل گیری شعبه مؤسسه در این روستا فراهم گشت.

تا این که در ماه گذشته با حضور مسئولین مؤسسه بیت الاحزان و مسئولین شهرستان ابرکوه شعبه روستای ده عرب از توابع شهرستان ابرکوه به طور رسمی افتتاح شد.

در این افتتاحیه آقای سید مرتضی هاشمی قاری خوشخوان خوزستانی مؤسسه بیت الاحزان به تلاوت قرآن کریم پرداخت و حجت الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه سخنانی بیان کرد.

 

 

دومین شعبه ای که در ماه گذشته شاهد افتتاح آن بودیم شعبه شهر انارستان از توابع شهرستان جم استان بوشهر بود.

بنا بر این گزارش همزمان با میلاد باسعادت سرور و سالار شهیدان صد و پنجاه و هفتمین شعبه مؤسسه بیت الاحزان طی مراسمی در شهر قرآنی انارستان افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم با قرائت صادق رفعتی قاری نوجوان و برجسته ی کشوری و نفر اول مسابقه تلویزیونی ترنم وحی به همراه محمدرضا بازدیده قاری و حافظ قرآن کریم فضای مراسم آکنده از عطر قرآن شد.

 

در ادامه مجتبی یمینی مسول موسسه قرآنی شهر انارستان ضمن خیر مقدم به حاضزین در مراسم ،گزارشی از فعالیت های قرآنی انجام شده در انارستان ارائه کرد؛

وی با بیان اینکه موسسه قرآنی -فرهنگی حضرت زهرا (س) انارستان با بیش از۱۲۰قرآن آموز ،۱۰ حافظ  کار خود را دنبال میکند، والدین را دعوت به تشویق و ثبت نام فرزندان در این موسسه قرآنی کرد.

 

پس از آن حجت الاسلام شاهسونی مدیر موسسه قرآنی بیت الاحزان استهبان به ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی این مؤسسه در سطح کشور پرداخت:

وی با تشکر از مدیر شعبه بیت الاحزان شهر انارستان و مردم شهر افزود: شهر انارستان دارای جوانان و نوجوانان مستعدی در بحث قرآن آموزی و حفظ قرآن و همچنین والدین قرآن دوستی هست که توانسته در مدتی کوتان قریب به ۱۳۰ نفر قرآن آموز را در قالب این مؤسسه سازماندهی کند.

 

در بخش پایانی این مراسم جناب آقای رزمجو از حافظان برجسته مؤسسه به بیان تجربیات و طریقه حفظ کل قرآن پرداخت و با تلاوت چند آیه توسط حافظان خانه قرآن انارستان پایانی قرآنی برای این مراسم رقم خورد.

 

 همچنین در ماه گذشته شاخه مؤسسه در روستای حاج عبدال شهر باسمنج (آذربایجان شرقی) بعد از یک سال فعالیت بصورت آزمایشی، رسماً افتتاح شد.

در افتتاحیه این شاخه که سردار اقبالیان، حجت الاسلام انوری مسئول شعبه تبریز و جمعی از اهالی این روستا حضور داشتند، به حدود ۱۰۰ از نفر قرآن آموز که در طول دوره آزمایشی موفق به طی دوره های مقدماتی و تکمیلی روخوانی و روانخوانی قران کریم شده بودند گواهینامه اعطا شد.

در این مراسم همچنین از خیر اندیش گرانقدر جناب آقای عسکر چاهی که منزل خود را وقف این مؤسسه کرده اند تقدیر شد.

لازم به ذکر است مدیریت این شاخه که زیر نظر شعبه تبریز فعالیت می‌کند را آقای یوسف گلی بر عهده دارد و هم اینک قریب به ۱۲۰ نفر در دو بخش خواهران و برادران در این شاخه فعالیت دارند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات