فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله

 

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با اشاره به حدیث ثقلین، راه رسیدن به ظهور امام زمان(عج) را مهجوریت‌زدایی از قرآن کریم دانست.
حجت‌الاسلام علی‌رضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) امروز، ۱۸ بهمن در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن این مؤسسه ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر بر ضرورت توجه و تمسک به آیات الهی تأکید کرد.

وی با اشاره به حدیث ثقلین عنوان کرد: خداوند دو نعمت اهل بیت(ع) و قرآن را برای افراد بشر در زمین باقی نهاد و اکنون نیز آخرین معصوم را از نظرها غایب کرده است و راه رسیدن به ظهور امام زمان(عج) مهجوریت‌زدایی از قرآن کریم است.

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) افزود: قرآن کریم بین دانستن و باور کردن جدایی انداخته است و می‌فرماید برخی‌ها علم دارند اما یقین ندارند و برخی دیگر هم علم و هم یقین دارند و گاهی اوقات نیز برای ما اینچنین است بسیاری از چیزها را می‌دانیم ولی باور نداریم.

حجت‌الاسلام شاهسونی اظهار کرد: خداوند نعمت‌های فراوان مادی و معنوی در اختیار بندگان خود قرار داده است و باید این نعمت‌ها را در راهی که خود خداوند تعیین کرده است، استفاده کنیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با اشاره به مبحث خداشناسی ابراز کرد: شناخت ما از خداوند ضعیف است یعنی هنوز نسبت به حضور خدا به یقین نرسیده‌ایم.

وی بر ضرورت حضور قلب در نماز و هنگام قرآن خواندن تأکید کرد و گفت: متأسفانه ما بسیاری از مسائل را می‌دانیم اما یقین نداریم و راه تبدیل این علم به یقین تفکر است.

حجت‌الاسلام شاهسونی ابراز امیدواری کرد جلسات مسابقات و برنامه‌های قرآنی به ما کمک کند به معنای واقعی حضور خدا را باور کنیم که در این صورت بسیاری از مسائل و مشکلات ما حل خواهد شد و یقیناً بیشتر مورد توجه خدا و اهل بیت(ع) قرار خواهیم گرفت.

این فعال قرآنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های این مؤسسه گفت: مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) پرچم دفاع از ولایت و قرآن کریم را بلند کرد اما هدف نهایی خواست ما جهان قرآنی و ولایی است و این اقدامات تنها نقطه آغاز جهت ایجاد چنین جهانی است.

				
					beytolahzan.ir/?p=12870
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات