فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این اداره‌کل و حمایت‌های مالی از مؤسسات قرآنی بر ضرورت تمرکز اعتبارات قرآنی جهت کمک به مؤسسات قرآنی تأکید کرد.

 

احمدرضا نداف، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه کرامت و فرا رسیدن روز احمدبن موسی شاهچراغ(ع) گفت:‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طی ۸ سال گذشته که فعالیت قرآنی خود را گسترده‌تر کرده و با ثبت ۸۰ موسسه قرآنی در سطح استان فارس فعالیت کرده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: در چند سال گذشته تمام مؤسسات قرآنی این استان که در اداره‌کل ارشاد فارس تشکیل پرونده داده‌اند، مورد حمایت مالی و آموزشی این اداره‌کل قرار گرفته‌اند.

نداف بر ضرورت تمرکز اعتبارات قرآنی جهت کمک به مؤسسه‌های قرآنی تأکید و ابراز امیدواری کرد: بتوان با ادامه این مساعدت‌ها، حمایت‌های ویژه‌تری از مؤسسات قرآنی انجام دهیم و شاهد رشد و تعالی فرهنگ قرآنی در جامعه باشیم.

این مقام فرهنگی با اشاره وجود دو مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) و مکتب‌القرآن ثارالله در این استان افزود:‌ مؤسسه بیت‌الاحزان با ۱۳۰ شعبه و مکتب‌القرآن ثارالله لامرد با ۳۳۰ شعبه در استان فارس در حال فعالیت هستند.

نداف اظهار کرد: به استناد آمار و ارقام این تعداد مؤسسه و شعبه در هیچ استان کشوری وجود ندارد بنابراین اینکه ادعا کنیم که فارس به عنوان قطب قرآنی کشور قرار گیرد، حرف گزافی نیست.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد:‌ علاوه بر این مؤسسه‌های قرآنی،‌ فعالیت‌های قرآنی متنوعی از سوی آموزش و پرورش، اوقاف، دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی، نیروهای مسلح و… نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به وجود شهرستان قرآنی استهبان در فارس گفت: این شهرستان قرآنی به عنوان یکی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قوی در جهت قطب قرآنی شدن فارس مطرح است که مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در آن تأسیس شد.

وی در پایان به برگزاری بزرگ‌ترین جشنواره حافظان کل قرآن کشور در استهبان اشاره کرد و افزود: در این جشنواره حافظان و فعالان قرآنی از شعبه‌های مختلف این مؤسسه از نقاط مختلف کشور حضور دارند.

				
					beytolahzan.ir/?p=1071
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات