Generic filters
فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
وَالبَاقیاتُ الصَّالِحَاتُ خَیرٌ عِندَ رَبِّکَ ثَوَاباً وَ خَیرٌ أَمَلاً. کهف/46

 

وقف از باسابقه ترین میراث ارزشمند اسلامی است که از صدر اسلام تاکنون در همه جوامع مسلمان به شدت مورد توجه بوده است و به رغم همه فراز و نشیب ها، حوادث، دگرگونی ها و تلاطم هایی که در عمر طولانی خود با آنها دست به گریبان هستیم، دستاوردها و آثار بسیار ارزشمند و موثری در زمینه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … بر جای گذاشته است؛ اما بیشتر موقوفات در زمینه بزرگداشت اهل بیت (علیهم السلام) و مفاهیم دینی بوده و کمتر به وقف در راه قرآن پرداخته شده است. با این حال با توجه به فعالیت های مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، طی سال های اخیر، افراد خیراندیشی به این سنت حسنه در راه قرآن اهتمام ورزیده و بخشی از اموال و املاک خود را در راه گسترش فعالیت های قرآنی به نام مؤسسه بیت الاحزان وقف نموده اند.

به گزارش پایگاه خبری مؤسسه بیت الاحزان، حجت الاسلام شاهسونی مدیر مسئول مؤسسه بیت الاحزان از وقف قطعه زمین کشاورزی در روستای قرآن آباد خبر داد و اظهار کرد: تلاش می کنیم خیرین و واقفین ارجمند به وقف در راه قرآن توجه بیشتری داشته باشند.

مدیر مؤسسه بیت الاحزان در تشریح این خبر گفت: آقای علی شاهسونی فرزند شهید ولی شاهسونی قطعه زمین کشاورزی با ۵۷ اصله درخت انجیر در نیم هکتار زمین را وقف مؤسسه نمود.

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور همچنین افزود: این جوان ۳۰ ساله محمد آبادی با اینکه از نظر مالی بضاعت چندانی ندارد و کمتر کسی در سن ایشان اقدام به وقف می کند، این سنت خداپسندانه را انجام داده است که این جای بسی تقدیر دارد.

شاهسونی در پایان ضمن تشکر از همه کسانی که تاکنون با تلاش های فکری و اقتصادی خود باعث رونق فعالیت های مؤسسه شده اند، از کلیه متنفذین و خیراندیشان جهت وقف در راه قرآن دعوت نمود.

				
					beytolahzan.ir/?p=13378
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات