فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مدیر موسسه بیت الاحزان:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، حجت الاسلام شاهسونی مدیر موسسه بیت الاحزان با بیان اینکه جایگاه حفظ قرآن در کشور ما آنچنان که شایسته است نهادینه نشده است گفت : اگر می‌خواهیم بسیاری از ناهنجاری ها در کشور حل شود باید حفظ قرآن دغدغه مسئولان و دست اندرکاران باشد و به نحوه شایسته در این حوزه فعال نبوده ایم

شاهسونی در برنامه گفتگوی جمعه شبکه قرآن سیما گفت : اگر بخواهیم واقعیات را در نظر بگیریم اتفاق خاصی صورت نگرفته است و فاصله زیادی تا رسیدن به جامعه آرمانی قرآن محور داریم.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری بارها فرموده اند کشور اسلامی ایران باید ۱۰ میلیون حافظ قرآن داشته باشد اما به استناد آمار تعداد حافظان سالانه رقمی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر است و از بین بیش از ۲۰۰۰ موسسه قرآنی در کشور فعالیت حدود ۱۰۰ موسسه در زمینه حفظ است که چندان مطلوب نیست.

وی گفت : رسیدن به حافظان دهها میلیونی عزمی همگانی می طلبد.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور افزود : حفظ قرآن اگر در جامعه ما عملی شود بسیاری از نابهنجاری های اجتماعی حل می‌شود و برکات قرآن را شاهد خواهیم بود پس لازمه رسیدن به این شرایط دغدغه مندی مسئولان است و به فرموده رهبر معظم انقلاب یک جامعه قرآنی نفوذناپذیر است.

این حافظ قرآن به اهمیت حفظ قرآن در قرائت قرآن نیز اشاره کرد و گفت: قاری حافظ تسلط بهتری دارد در امر قرائت دارد و به گفته بسیاری از قاریان و اساتید مطرح بحث قرائت، حفظ قرآن کریم پایه‌ای برای تلاوت قرآن است و اصولا در بسیاری از کشورهای اسلامی مانند مصر این روند حاکم است.

وی گفت: توجه به این رویکرد باید در بین قاریان نیز شکل بگیرد و موسسات قرآنی نیز رویکردشان به جایگاه حفظ اینگونه باشد.

مدیر مسئول موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان به مشکلات فعالان قرآنی نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از کسانی که در حوزه قرآن فعالیت می‌کنند از مشکلات عدیده ای چون نداشتن بیمه رنج می برند و لازم است این چالش برطرف شود و درخواست ما توجه خاص مسئولان نسبت به معیشت فعالان قرآنی است.

وی به آغاز ثبت نام مراکز شبانه روزی حفظ یکساله و طرح ملی رحله بیت الاحزان نیز اشاره کرد و گفت: خرسندیم که استهبان ما با عنوان قرآنی بودن شناخته می‌شود و فعالیت های موسسه بیت الاحزان منحصر به حفظ قرآن کریم نیست و ما علاوه بر ۱۸۰ شعبه بیش از ۱۰۰ مهد و پیش دبستانی قرآنی هم داریم ضمن اینکه طبق رایزنی های صورت گرفته با آموزش و پرورش قصد راه اندازی مدارس حفظ قرآن در حین تحصیل را در سطح استان فارس و برخی دیگر از نقاط کشور داریم و دانش آموزان ما این فرصت را خواهند داشت که ضمن تحصیل علم، قرآن را نیز فرا بگیرند.

وی گفت : بنا داریم این مدارس را با تعداد ۴۰ مدرسه آغاز کنیم و به امید خدا در آینده ای نزدیک این رقم افزایش خواهد داشت و انتظار ما حمایت مسئولان در این زمینه است.

به گفته وی موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا ( س ) با بیش از ۲۵ سال سابقه در تربیت قرآن آموزان فعالیت خود را از روستای محمد آباد استهبان آغاز کرده و امروز بیش از ۲۰۰ شعبه مختلف در داخل و خارج کشور دارد.

این مسئول به نقش خیرین و نیک اندیشان پیشبرد اهداف قرآنی نیز اشاره کرد و افزود : بیت الاحزان یک نهاد مردمی است و با توجه به مشکلات اقتصادی نیاز به حضور خیرین و موقوفات قرآنی را بیش از گذشته احساس می‌کنیم ضمن اینکه خواسته ما توجه ویژه مسئولان و دست اندرکاران به امور قرآنی است.

ویدیوی کامل این گفتگوی تلویزیونی در زیر قابل مشاهده است:

 

 

				
					beytolahzan.ir/?p=26127
				
			
2 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات

سلام ، بسیار عالی نکات خوبی فرمودند
البته اگه همه ی موسسات قرآنی خودشان هم دغدغه حفظ را پیدا کنند انقلابی در حفظ خداهدشد

سلام خداقوت نکات بسیارعالی فرمودید