فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
شب گذشته با همکاری مرکز نیکوکاری گویم و بیت الاحزان شعبه شیراز محفل شبی با قرآن کریم در شهرک گویم شیراز برگزار شد.

 

سخنران ویژه این محفل حجت الاسلام و المسلمین مرادی امام جمعه گویم و امام جمعه موقت شیراز بود و حافظان  نونهال، خردسال و بزرگسال بیت الاحزانی با تلاوت مجلسی و اجرای برنامه حفظ قرآن کریم نورانیت و نشاط محفل را دو چندان نمودند.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام نکویی ضمن عرض خیر مقدم به حضار و فعالان قرآنی گفت: بنا داریم با همکاری مردم و مؤسسات قرآنی و فرهنگی، ترویج کلام وحی در شهرک گویم شیراز را با اهتمام جدی دنبال کنیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مرادی، امام جمعه گویم و امام جمعه موقت شیراز به سخنرانی در مورد اهمیت توجه به قرآن کریم پرداخت.

وی با اشاره به ارزش قرآن و ولایت در ایران اسلامی عنوان داشت: خدا را شکر که در برهه و نظامی زندگی می‌کنیم که از نعمت ارزشمند ولایت‌ فقیه برخوردار هستیم.

امام جمعه سابق داراب معیار شناخت حق و باطل را ولایت فقیه دانست و ابراز امیدواری کرد که همگی در تداوم این مسیر همگام با ولایت فقیه باشیم.

وی با اشاره به بسیاری از رویدادهای ناگوار در کشورهای عربی، نبود سایه ولایت بر سر مردم  را ضایعه بزرگی عنوان کرد و مصادره انقلاب توسط دشمنان اسلام در کشورهایی مانند مصر را به نبود ولایت فقیه در این کشورها مرتبط دانست.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی خطاب به پدران و مادران حاضر در محفل گفت: یکی از وظایف پدر و مادر نسبت به فرزندان آموزش قرآن کریم به آنهاست.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر ناتوی فرهنگی در کشور مسئولیت و رسالت فعالان قرآنی و فرهنگی را سنگین خواند و مردم را به مساعدت و کمک در ترویج آموزه های قرآن دعوت کرد.

 در ادامه با مجری گری حجت الاسلام احمد جودکی، مسئول بیت الاحزان شعبه شیراز دو نونهال مهد و پیش دبستانی بیت الاحزان شعبه شیراز به قرائت قرآن کریم پرداختند. قرائت قرآن توسط نونهالان ۵ ساله که هنوز کلاس های مدرسه را درک نکرده و الفبای فارسی را نیاموخته اند نیز برای حاضران در محفل جالب بود.

تلاوت مجلسی و اجرای برنامه حفظ قرآن توسط نوید رزمجو، حافظ کل قرآن کریم و استاد مدارس شبانه روزی بیت الاحزان از دیگر برنامه های مهیج این محفل بود.

اجرای برنامه حفظ توسط نوجوان ۱۲ ساله بیت الاحزانی که موفق به حفظ ۲۶ جزء از قرآن کریم شده است نیز پایان بخش شبی با قرآن در گویم بود.

				
					beytolahzan.ir/?p=1961
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات