در یازدهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه که 22 اسفندماه برگزار شد، از 25 بانوی قرآنی در چهار حوزه پژوهشگران داخلی و خارجی، هنرمندان و حافظان، قاریان، مدیران، مربیان، مفسران و داوران قرآن تجلیل شد که در بخش حافظان ممتاز، فریبا ضرغامی حافظ کم بینای کل قرآن کریم از مؤسسه بیت الاحزان به عنوان حافظ نمونه معرفی شد.

 

در یازدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه که  ۲۲ اسفندماه در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، برگزیدگان این دوره از همایش در چهار بخش «پژوهشگران قرآنی» شامل دو بخش داخلی و خارجی، «چهره‌های شاخص هنرهای قرآنی» و «حافظان، قاریان، مدیران، مربیان، مفسران و داوران قرآن کریم» تجلیل شدند.
براساس این گزارش، در بخش «پژوهشگران قرآنی» اعظم پویازاده، بی‌بی سادات رضی بهابادی، مریم ایمانی خوشخو، طلعت حسنی بافرانی، مرجان نجفی و شایسته پزشکیان به عنوان مؤلفان و پژوهشگران قرآنی معرفی و تجلیل شدند.

در بخش «پژوهشگران خارجی» نیز نسلیشاه باشبو از ترکیه، شیریپاوه معتبر از تاجیکستان، بنتا آدم از نیجریه، طاهره بتول از پاکستان، شاهده‌بانو از هندوستان و سنه‌سعید از اندونزی به عنوان برگزیده معرفی شدند.
در بخش «چهره‌های شاخص هنرهای قرآنی» نیز زهرا جعفری، زهرا رحیمی، سیده فهیمه کاظمی یزدی، فرحناز محمدی یکتا و اکرم سادات روحانی در رشته‌های قلم‌زنی آیات قرآن، تذهیب آیات قرآن، نقاشی قرآنی و سوزن‌دوزی آیات قرآن کریم تجلیل شدند.
همچنین، در بخش «حافظان، قاریان، مدیران، مربیان، مفسران و داوران قرآن کریم» نیز نجله خندق، چهره موفق علم و دانش و خدمت به جامعه نابینایان، فریبا ضرغامی، حافظ ممتاز کل قرآن کریم از مؤسسه بیت الاحزان، خدیجه گرشاسبی، مدیر موفق فعالیت‌های قرآن کریم، مریم قنبرپور، مدیر توانای فعالیت‌های قرآن کریم، طاهره موسوی، مربی توانا و موفق فعالیت‌های قرآن کریم، لیلا صندوقی، مدیر توانای فعالیت‌های قرآن کریم، ژاله حیدری مقدی، قاری و مربی ممتاز قرآن کریم و سمیرا قنبری، چهره موفق در فعالیت‌های رسانه‌ای قرآن کریم معرفی و تجلیل شدند.

گفتنی است فریبا ضرغامی در مدت ۱ سال و ۱۰ ماه با شرایط سخت (کم بینایی) در منزل قرآن را حفظ کرده و به صورت تلفنی محفوظات خود را پاسخ می داد و در جشن فارغ التحفیظی سال ۸۸ معرفی شد. این حافظ کم بینا در حال حاضر در رشته ادبیات دانشگاه دولتی کازرون مشغول به تحصیل می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات