فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
طی جلسه ای که با حضور نوری وزیر آموزش و پرورش در استانداری فارس برگزار شد تفاهم نامه همکاری مشترک موسسه قرآنی بیت الاحزان و آموزش و پرورش فارس رسماً به امضا رسید.

حجت الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر موسسه قرآنی بیت الاحزان گفت: طی جلسه ای که پنج شنبه دوم تیر ماه با حضور نوری وزیر آموزش و پرورش در استانداری فارس برگزار شد تفاهم نامه همکاری مشترک موسسه قرآنی بیت الاحزان و آموزش و پرورش فارس رسماً به امضا رسید.

شاهسونی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان نهادینه ساختن نظام آموزشی قرآنی و مدارس حفظ با تحصیل را اصلی ترین محور این تفاهم نامه برشمرد و گفت: امیدواریم این تفاهم نامه به‌زودی اجرایی می‌شود؛ ضمن اینکه طی این تفاهم نامه مقرر گردید دامنه همکاری‌های بیت الاحزان و آموزش و پرورش بسیار گسترده تر از قبل دنبال شود.

او اجرای این طرح را نقطه‌ی عطفی در نظام آموزشی کشور توصیف کرد و گفت: نخستین مدرسه قرآن محور بیت الاحزان در شهرستان جهرم آغاز به کار کرد و استقبال مردمی مناسب سبب شد ما تصمیم به اجرای آن در سطح بالاتر داشته باشیم و خرسندیم که امروز شاهد امضای این تفاهم نامه مشترک هستیم.

وی در تشریح مدارس حفظ محور نیز گفت: در مسیر هدایت دانش آموزان مستعد به سمت و سوی کلام وحی، مدارس حفظ همراه با تحصیل راه اندازی شده و دانش آموزان دختر و پسر کلاس هفتم این فرصت را دارند که طی ۳ سال حافظ قرآن شوند و همزمان بتوانند تحصیل خود را نیز ادامه دهند.

شاهسونی ادامه داد : اجرای این طرح نه تنها دانش آموزان را از کسب علم دور نمی‌کند بلکه هر محصل به موازات آموزش تحصیلی خود، حفظ، تجوید، روخوانی و تفسیر قرآن را نیز فرا می‌گیرد که این خود فرصتی مناسب برای جویندگان واقعی علم به شمار می‌رود.

گفتنی است در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس که با حضور یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش و جمعی از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل آموزش و پرورش فارس با تعدادی از نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان در حضور وزیر آموزش و پرورش امضا شد.

این تفاهم نامه‌ها مابین دانشگاه علوم پزشکی، راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت، سازمان بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی، حوزه هنری، کمیته امداد امام خمینی، موسسه قرآنی بیت الاحزان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان ثبت اسناد و املاک ، ورزش و جوانان و نهاد کتابخانه های عمومی، امضا شد.

محمدخلیل عسکری؛ مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: این تفاهم نامه ها به منظور استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در کمک به مجموعه تعلیم و تربیت استان و افزایش همکاری های بین بخشی تنظیم و انعقاد شده است.

				
					beytolahzan.ir/?p=26506
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات