فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
چهارمین دوره طرح رحله (حفظ تخصصی 5 جزء قرآن کریم) با همکاری بیت الاحزان شعبه مراغه، دفتر امام جمعه و حوزه علمیه امیراامؤمنین (ع) شهرستان مراغه تبریز در تابستان سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بیت الاحزان؛ یوسف انوری، مدیر مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله کل قرآن کریم امام رضا (علیه السلام) شهرستان مراغه، از برگزاری طرح رحله (حفظ تخصصی ۵ جزء قرآن کریم) در تابستان سال جاری خبر داد.

حجت الاسلام انوری ضمن اعلام این خبر افزود: این طرح با همکاری و مساعدت آیت الله پورمحمدی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه و حجت الاسلام عادل، مدیر حوزه امیرالمؤمنین (علیه السلام) مراغه و در مکان حوزه علمیه برگزار خواهد شد.

مدیر مدرسه شبانه روزی مراغه با اعلام این نکته که طرح رحله ویژه طلاب مجرد برادر برگزار می شود ادامه داد: این طرح شرط سنی ندارد و در دو ماه تابستان انجام خواهد شد و یکم تا سی و یکم اردیبهشت ماه علاقمندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

این فعال قرآنی در ادامه یکی از بی نظیرترین طرح ها جهت گسترش مدارس شبانه روزی حفظ قرآن را برگزاری طرح رحله خواند و افزود: از مهم ترین اقدامات جهت گسترش فرهنگ قرآن و انس بیشتر مردم با کلام وحی، طرح های مقطعی مانند طرح رحله است.

حجت الاسلام انوری با اشاره به اینکه در سال تحفیظی جاری، حافظان مدرسه شبانه روزی تا کنون ۲۴ جزء از قرآن را حفظ کرده اند گفت: تعداد زیادی از افرادی که وارد طرح رحله می شوند با حفظ ۵ جزء از قرآن، به حفظ کل علاقمند می شوند و به مدارس شبانه روزی حفظ یک ساله راه می یابند.

مدیر مدرسه امام رضا (علیه السلام) مزایای این طرح را آشنایی با معارف قرآن کریم، آموزش تجوید و تفسیر قرآن کریم و تأمین خوابگاه و امکانات آموزشی خواند و از کلیه علاقمندان به معارف قرآن کریم جهت ثبت نام در این طرح دعوت به عمل آورد.

گفتنی است طرح رحله برای چهارمین سال متوالی است که برگزار خواهد شد و طرح های قبل در شهرهای مشهد مقدس، تبریز و ملایر و با مساعدت حجت الاسلام یوسف انوری و حجت الاسلام هادی سیاری، مدیر بیت الاحزان شعبه قم انجام پذیرفته است.

				
					beytolahzan.ir/?p=2094
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات