فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُون‏ - آل‏ عمران / 102 ای کسانی که ایمان آورده اید از معصیت خدا بپرهیزید آنگونه که سزاوارش است؛ و نمی رید مگر اینکه مسلمان باشید.

 

خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم مکرراً انسانها را به تقوی و دوری از معصیت سفارش می کند (۱) و در برخی از آیات نیز عاقبت نیک را برای پرهیزگاران عنوان می کند (۲).

همه این را می دانیم که در روز قیامت هرکسی در گرو اعمال خویش است و هر آنچه را که انجام داده است می بیند و جایگاه و سرنوشت او نیز طبق اعمال او می باشد؛  در نوشته زیر، امیر بیان حضرت علی (علیه السلام) عاقبت و پاداش و جایگاه پرهیز گاران را در چند جمله کوتاه بیان فرموده است:

… (پرهیزکاران را گروه، گروه، به سوى بهشت رهنمون مى‏ شوند) آنان از کیفر و عذاب در امانند، و از سرزنش‏ها آسوده، و از آتش دورند، در خانه‏ هاى امن الهى، از جایگاه خود خشنودند، آنان در دنیا رفتارشان پاک، دیدگانشان گریان، شب‏هایشان با خشوع و استغفار چونان روز، و روزشان از ترس گناه چونان شب مى‏ ماند. پس خداوند بهشت را منزلگه نهایى آنان قرار داد، و پاداش ایشان را نیکو پرداخت، که سزاوار آن نعمت‏ها بودند، و لایق ملکى جاودانه و نعمت‏هایى پایدار شدند. اى بندگان خدا، مراقب چیزى باشید که رستگاران با پاس داشتن آن سعادتمند شدند، و تبهکاران با ضایع کردن آن به خسران و زیان رسیدند.

پیش از آن که مرگ شما فرا رسد با اعمال نیکو آماده باشید، زیرا در گرو کارهایى هستید که انجام داده‏ اید، و پاداش داده مى‏ شوید به کارهایى که از پیش مرتکب شده ‏اید.

ناگهان مرگ وحشتناک سر مى‏ رسد، که دیگر باز گشتى در آن نیست، و از لغزش‏ها نمى‏ توان پوزش خواست. خداوند ما و شما را در راه خود و پیامبرش استوار سازد، و از گناهان ما و شما به فضل و رحمتش در گذرد. (نهج البلاغه ترجمه دشتی خطبه ۱۹۰)

———————————-

۱– بقره / ۱۸۹ ، ۱۹۴ ، نساء / ۱۳۱ و …

۲- اعراف / ۱۲۸ ، طه / ۱۳۲ ، قصص / ۸۳

				
					beytolahzan.ir/?p=12871
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات