ثبت نام متقاضیان دریافت میزبانی طرح ملی رحله ۹ (سال ۱۴۰۲)

مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با استعانت از ائمّه اطهار (علیهم السلام) و الطاف حضرت ولی عصر(عج)، با ۲۵ سال فعالیت قرآنی فرهنگی و دارا بودن بیش از ۱۸۰ شعبه در ۱۵ استان کشور، با تربیت بیش از ۲۷۰۰ حافظ کل قرآن کریم و ۲۳۰۰۰ حافظ یک جزء به بالا می کوشد در راستای گسترش فرهنگ قرآن کریم در سراسر ایران اسلامی پیشگام باشد.

مؤسسه بیت الاحزان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن کریم و آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن و معارف قرآنی خصوصاً حفظ قرآن و بهینه نمودن اوقات فراغت آنان در تابستان در ۸ سال گذشته اقدام به برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت حفظ قرآن کریم موسوم به طرح ملی رحله (با محوریت جزء ۳۰ و سوره بقره به صورت شبانه روزی ، ویژه برادران به مدت ۵۳ روز تابستان) نموده است.

واژه «رحله » از آیه دوم سوره مبارکه قریش اقتباس شده است: « إِیلَافِهِمْ رِحْلَهَ الشِّتَاءِ وَالصَّیْفِ». «رحله » در لغت به معنای کوچ از جایی به جای دیگر است و در واقع قرآن آموزان ۱۴ تا ۲۲ ساله در این طرح با ترک منزل و یا حتی شهرخود، به صورت شبانه روزی علاوه بر حفظ اجزایی از قرآن کریم، اجمالا با ترجمه، تجوید و شرح آیات قرآن کریم نیز آشنا می شوند.

در ۸ سال برگزاری این طرح قرآنی ۱۶۰۲۱ نفر نام نویسی کرده اند که تعداد ۸۶۰۳ نفر موفق به حفظ اجزاء قرآن کریم شده اند. این مؤسسه بنا دارد در سال ۱۴۰۲ نیز نهمین دوره این طرح ملی را با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسات و نهادهای قرآنی و فرهنگی کشور برگزار نماید.

پیش از شروع ثبت نام لازم است شرایط پذیرش میزبانی را از این لینک دریافت و به دقت مطالعه نمایید.

* کامل کردن فرم زیر به منزله مطالعه کامل موارد ذکر شده فوق می باشد.

تذکر مهم: فرم زیر تنها جهت نام نویسی میزبانان برگزاری طرح ملی رحله است و ثبت نام قرآن آموزان همانند سال‌های گذشته از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.

توجه: در صورت پرکردن فرم زیر و عدم دریافت پیامک، ثبت نام شما موفقیت آمیز نبوده و می‌بایست مجدداً اقدام به پرکردن و ارسال فرم زیر نمایید.

Subscribe
Notify of
9 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات

بزارید حقوق رحله قبل صاف بشه بعد شروع کنید واقعا…..

آخرین ویرایش3 ماه پیش توسط بی نام

کار برای خدا درخواست مزد نداره

ان شالله شاهد طرح رحله بهتری نسبت به سال های قبلی باشیم بحق حضرت حجت ان شالله

با سلام و خدا قوت
حق این برگزار کنندگان این هست که مردمی باشید هر کسی داوطبانه هزینه ایی تقبل کند حمایت کنند هزینه حضور در این مکان ها مقدس در این شرایط هر نفر هزینه بدهد مردمی وار باشد در هر گوشه و کنارهای کشور پهناور اسلامی مان …. انشالله و التماس دعا

در پناه قرآن باشید

ان شالله مانند سال های قبل نباشه در تسویه کردن با کادر آموزشی

سلام علیکم
آقا الان نزدیک به ۴۰ دوره من هر روز میام داخل سایت برای ثبت نام لطف کنید تاریخ ثبت نام و اعلام کنید سوال بعدی اینکه من متولد ۵ بهمن ۷۷ هستم مشکلی نداره ک جهت رحله؟؟؟؟

سلام ما هم دوست داریم میزبان باشیم ولی گفتن وقت ثبت‌نام تمام شده