فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
بهزاد مریدی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گفتگو با خبرگزاری ایکنا

بهزاد مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به برگزاری جشنواره تجلیل از حافظان کل قرآن در شیراز گفت: این جشنواره سیزدهمین دوره جشن فارغ‌التحفیظی حافظان کل قرآن مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن بیت‌الاحزان است

وی افزود: در این برنامه از ۲۰۰ نفر از حافظان کل قرآن کریم بیت الاحزان که در سال ۹۳ به‌مدت یک سال در مدارس شبانه روزی و شعب مؤسسه موفق به حفظ کل قرآن کریم شده‌اند، تجلیل می‌شود.

اجرای برنامه در دو بخش

مدیر کل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با یادآوری اینکه جشنواره مذکور بزرگترین جشن‌ فارغ‌‌التحفیظی حافظان کل قرآن کشور است، گفت: این جشن صبح روز شنبه، ۱۲ مهر در دو بخش در شیراز برگزار می‌شود

مدیرکل ارشاد فارس اظهار کرد: بخش نخست این جشن، بیعت حافظان کل قرآن با خواجه حافظ شیرازی و ادای احترام به این شاعر و حافظ کل قرآن را داریم که با اجرای برنامه همخوانی قرآن در مقبره حافظ و خروج نمادین به سمت تالار حافظ، مکان برگزاری جشنواره برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این بخش از برنامه ساعت ۷ صبح روز شنبه اجرا می‌شود، گفت: بخش دوم برنامه اجرای جشنواره و تجلیل از حافظان کل قرآن در تالار حافظ شیراز است که این بخش ساعت ۱۰ صبح با حضور مقامات استانی و کشوری و حجت‌الاسلام حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار می‌شود.

برگزاری نشست خبری در روز ۱۰ مهر
مریدی با اشاره به اینکه از اعضای شورای عالی قرآن نیز جهت حضور در این مراسم دعوت شده است، گفت: در این راستا نشست خبری نیز ساعت ۱۱ پنجشنبه، ۱۰ مهر در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی معاونت قرآن در این اداره‌کل گفت: راه‌اندازی این معاونت در ارشاد فارس بیانگر اهمیت توجه به مسائل قرآنی است و تلاش می‌کنیم با اجرای برنامه‌های فاخر مذهبی و قرآنی در کنار قرارگاه قرآنی استان فارس، قطب قرآنی شدن استان فارس را رقم زنیم.

				
					beytolahzan.ir/?p=13163
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات