افتخار آفرینی حافظان قرآن موسسه بیت الاحزان
مریم رضایی حافظ نابغه قرآنی موسسه قرآنی بیت الاحزان موفق به کسب رتبه نخست کنکور در مقطع کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، نوجوان نابغه قرآنی مؤسسه بیت الاحزان موفق به کسب رتبه نخست کنکور کارشناسی ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث گردید. مریم رضایی که پیش از این با حضور در شعبه بیت الاحزان شهر صدرای شیراز موفق به حفظ کل قرآن کریم در یکسال گردیده بود اثبات کرد با توکل به خدا و تلاش شبانه روزی می توان خیلی زود پله های ترقی را طی نمود.
این نخبه قرآنی پس از ورود به دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم (ع) وابسته به موسسه بیت الاحزان در سال ۱۳۹۷، موفق به شرکت و قبولی در آزمون کارشناسی علوم قرآن و حدیث در سال ۱۳۹۸ گردید و برگ زرینی در کارنامه افتخارات خود رقم زد؛ ولی کار به اینجا ختم نگردید و با همت والای این حافظ نوجوان و با پیگیری و تلاش مربیان وی کاری شد کارستان! کسب رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد علوم قرآنی …

به مناسبت موفقیت افتخارآمیز این حافظ پانزده ساله قرآن کریم در کسب برترین رتبه کنکور، پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان با این نابغه قرآنی گفتگویی اختصاصی را ترتیب داده است که مشروح آن تقدیم می‌گردد:

لطفا خودتان را معرفی کنید.
مریم رضایی هستم متولد ۱۳۸۵ متولد شهر شیراز و ساکن در شهر صدرای شیراز

حفظ قرآن را از چند سالگی و در کجا و چطور شروع کردید؟
حفظ قرآن را از کودکی با شرکت در مجالس، محافل و موسسات قرآنی شروع کردم و از سال ۹۷ به صورت تخصصی به حفظ قرآن مشغول شدم.

مشوق اصلی‌ شما در حفظ چه کسانی بودند؟
پدر و مادرم مشوق اصلی بنده بوده اند و بعد از آنها مربیان خوبم سرکار خانم نظری، خانم محمدی، حاج آقای محبی و دیگر اساتید بزرگواری که در ایجاد انگیزه و اشتیاق بنده نقش بسزایی داشتند و همچنین مشاهده موفقیت های خانم حنانه خلفی نیز در اشتیاق من موثر بود.

آیا خانواده شما هم قرآنی هستند؟
پدر و مادرم علی رغم اینکه رشته تحصیلی غیر قرآنی دارند ولی با قرآن مأنوس هستند و برای قرآنی شدن بنده نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند.

در چه زمانی وارد دانشسرای باقرالعلوم(ع) شدید؟
بعد از پایان حفظم در شعبه صدرای شیراز در سال ۱۳۹۸ وارد دانشسرا شدم و پس از گذراندن دوره‌های تخصصی این مرکز موفق به اخذ مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث در این دانشسرا شدم و با ادامه تلاش خود امسال نیز به لطف الهی موفق به کسب رتبه نخست کنکور کارشناسی ارشد شدم.

در مورد فضای دانشسرا کمی توضیح دهید:
دانشسرا محیطی معنوی و دوستانه دارد و طی یک سال اخیر بیشتر وقت بنده به انجام تثبیت محفوظات سپری می شد.

برای کسب این موفقیت چقدر زمان گذاشتید؟
تقریباً تمام وقت بنده صرف انجام امور قرآنی و تحصیلی ام می شد ولی چون با برنامه و با انگیزه های معنوی همراه بود سختی زیادی در انجام تکالیف احساس نمی کردم.

قصد ادامه تحصیل در چه رشته و دانشگاهی را دارید؟
رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه شیراز (إن‌شاءالله)

چه صحبتی با هم سن و سالهای خود دارید؟ آیا حضور در این دوره را به آن‌ها هم پیشنهاد می‌کنید؟
سعی کنند با قرآن کریم مأنوس باشند و از همین نوجوانی به دامان قرآن پناه ببرند و در دوره های مؤسسات قرآنی مثل بیت الاحزان و محافل قرآنی شرکت کنند. قطعاً حضور در این دوره را به همه هم سن و سال‌های خود پیشنهاد می‌کنم.

در پایان اگر مطلبی مد نظر دارید بفرمایید:
از موسسه بیت الاحزان و همه اساتید بزرگوارم و بخصوص پدر و مادر عزیزم متشکر و سپاسگزارم.

0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات