گفت‌وگو با کم سن ترین حافظ کل قرآن بیت الاحزان لار:
فاطمه معمر کم سن ترین حافظ کل قرآن بیت الاحزان لار از اهداف خود از حفظ قرآن و آرزویش می‌گوید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، روابط عمومی بیت الاحزان لارستان با فاطمه معمر کم سن ترین حافظ کل قرآن کریم بیت الاحزان لارستان به گفتگو نشسته است که مشروح آن در زیر قابل مشاهده می‌باشد:

 

لطفاً خودتان را معرفی کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم، فاطمه معمر هستم از شهرستان لارستان استان فارس.

از سوابق تحصیلی و قرآنی خودتان بگویید.

هم اکنون مشغول تحصیل در پایه نهم یا سال سوم دوره اول متوسطه هستم. حافظ کل قرآن کریم و در ضمن مربی طرح ملی آیات زندگی (حفظ موضوعی ۴۰ آیه قرآن) هستم که به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حفظ قرآن را از چند سالگی و در کجا و چطور و با چه انگیزه‌ای شروع کردید؟

در سن پنج سالگی جهت آموزش قرآن به مؤسسه جامعه القرآن رفتم و در کلاس های روخوانی و روانخوانی شرکت کردم و حفظ قرآن را آغاز نمودم. با کمک پدر و مادرم و مربیان، روخوانی قرآن را فرا گرفتم و نصف جز سی را حفظ کردم و در دوران نوجوانی هدفم از حفظ کل قرآن، دیدار رهبر معظم انقلاب بود و هنوز هم این آرزو را دارم.

اساتید و مربیان شما در حفظ قرآن چه کسانی بودند؟

دردوران کودکی خانم کشفی آزاد، خانم دلداده، خانم فرخاری، و در دوران نوجوانی خانم رحماندوست و خانم فتحی نیا که از همه این عزیزان تشکر می‌کنم.

مشوقان اصلی‌ شما در حفظ چه کسانی بودند؟

پدر و مادرم مشوقان اصلی من بودند و دانش آموزان مدرسه و هم کلاسی‌هایم نیز مرا تشویق می‌کردند.

چگونه و از چه زمانی با مؤسسه قرآنی بیت الاحزان آشنا شدید؟

در دوران راهنمایی در یکی از روزها دو نفر از موسسه به مدرسه ما آمدند و از سه دانش آموز که در بیت الاحزان قرآن حفظ می‌کردند چند سوال حفظ پرسیدند و آنها جواب دادند و این جواب دادن آنها باعث تشویق بیشتر من جهت حفظ بیشتر قرآن شد و از همان موقع بود که من با بیت الاحزان آشنا شدم و برای حفظ به مؤسسه مراجعه کردم‌.

در مورد دوران حفظ خود بیشتر برای ما بگویید.

در سن ۱۳ سالگی در کلاس‌های حفظ عمومی بیت الاحزان شرکت کردم و موفق به حفظ کامل جزء ۳۰ و چند صفحه از جزء یک شدم. سپس به شوق و هدف دیدار رهبر معظم انقلاب یک سال از مدرسه مرخصی گرفتم و در حفظ تخصصی یکساله بیت الاحزان شعبه خواهران مرقد آقا مجتبی موسوی لاری که به صورت روزانه برگزار می‌شد شرکت کردم و الحمدلله در سن ۱۴ سالگی حافظ کل قرآن شدم.

مربیان شما در موسسه چه کسانی هستند؟

سرکار خانم اردالی مربی من هستند که از ایشان کمال تشکر را دارم.

چه مقدار از قرآن را در موسسه بیت الاحزان حفظ کردید؟

به جز نصف جزء سی که در کودکی حفظ کرده بودم کل قرآن کریم را در مؤسسه بیت الاحزان حفظ کردم.

فعالیت‌های مؤسسه را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیار خوب و عالی هست و برنامه‌های متنوعی دارد و روز به روز تعداد بیشتری جهت حفظ قرآن به مؤسسه مراجعه می‌کنند.

هم اکنون در چه زمینه‌های قرآنی فعالیت دارید؟

در حال حاضر مشغول به فرا گرفتن ترجمه قرآن هستم. همچنین در فضای مجازی گروهی برای حفظ قرآن راه اندازی کرده‌ام و هفته‌ای یک روز حفظشان را تحویل می‌دهند.

برای آینده قرآنی خود چه اهدافی دارید؟

تمام نمودن ترجمه قرآن و فرا گرفتن تفسیر قرآن و خواندن قرآن به شیوه های مختلف.

توقع شما از مسئولین قرآنی کشور چیست؟

از مسئولین قرآنی کشور می خواهم که با روستاها و شهرهایی که از نظر مالی و مکانی با مشکل روبرو هستند با آنها همکاری بفرمایند تا مشکل آنها برطرف شود تا پیشرفت بیشتری در زمینه‌های  قرآنی در روستاها و شهرهایی که با مشکل روبرو هستند مشاهده شود.

چه صحبتی با جامعه قرآنی دارید؟

از کسانی که در جامعه قرآنی فعالیت دارند می‌خواهم که قرآن را طوری تعریف کنند که باعث تشویق و جذب شدن بیشتر کودکان و نوجوانان و جوانان کشور جهت حفظ بیشتر قرآن و پیشرفت در زمینه‌های قرآنی شود و کشور ما که کشوری مسلمان و شیعه خانه امام زمان(عج) است و به قرآن خیلی اهمیت می‌دهند تعداد حافظان از دیگر کشورها بیشتر شود و در زمینه‌های قرآنی پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

در پایان اگر مطلبی در نظر دارید بفرمایید.

از هم سن وسال‌های خودم می‌خواهم که با قرآن انس بگیرند و تا جایی که می‌توانند قرآن را حفظ کنند و نگویند که ما نمی‌توانیم قرآن را حفظ کنیم زیرا خداوند کسی را که در راه او قدم بگذارد یاری می‌نماید. از کلیه خواهران و برادران می‌خواهم که قرآن را فرا گیرند زیرا اکثر مشکلات انسان با قرآن برطرف می‌شود و آرامش روحی بیشتری خواهند داشت.

اشتراک در
اطلاع از
1 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات

سلام بسیار خوشحال شدم با آرزوی موفقیت