رهبر معظم انقلاب در ديدار پادشاه عمان و هيئت همراه اظهار كردند: متأسفانه با حمايت برخی كشورهای منطقه، يك گروه تكفيری شكل گرفته كه با همه گروه‌های مسلمان درگير است، اما حاميان اين جريان بايد بدانند كه اين آتش، دامان آنها را نيز خواهد گرفت.

 

 

حضرت امام خامنه‌ای پیش از ظهر امروز، ۴ شهریورماه در دیدار سلطان قابوس، پادشاه عمان و هیئت همراه با اشاره به روابط دوستانه و گرم ایران و عمان و سابقه خوبی که از کشور و دولت عمان در ذهن ملت ایران وجود دارد، تأکید کردند: زمینه‌های متعددی برای گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف بویژه در بخش گاز وجود دارد.

ایشان کشور عمان را یک همسایه خوب و حقیقی برای جمهوری اسلامی ایران برشمردند و درخصوص مسائل منطقه افزودند: منطقه، اکنون در شرایط حساس و خطیری قرار گرفته که نیازمند هماهنگی بیشتر دو کشور است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، شرایط منطقه را در معرض بحران توصیف کردند و گفتند: علت اصلی وضعیت فعلی منطقه، دخالت‌های گوناگون از بیرون منطقه است.

حضرت امام خامنه‌ای یکی از مسائل خطرناک در منطقه را دخالت دادن مسائل دینی، فرقه‌ای و مذهبی در اختلاف‌های سیاسی کشورها دانستند و افزودند: متأسفانه با حمایت برخی کشورهای منطقه، یک گروه تکفیری شکل گرفته که با همه گروه‌های مسلمان درگیر است، اما حامیان این جریان باید بدانند که این آتش، دامان آنها را نیز خواهد گرفت.

ایشان با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی نیز یک تهدید دائمی در منطقه و مورد حمایت همه‌جانبه امریکا است، خاطرنشان کردند: رژیم فاسد صهیونیستی با دارا بودن انبارهای گسترده سلاح‌های کشتار جمعی بسیار خطرناک، تهدیدی جدی برای منطقه است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: منطقه نیازمند امنیت عمومی است و این هدف مهم تنها با اعلام ممنوعیت واقعی سلاح های کشتار جمعی در منطقه، محقق خواهد شد.

در این دیدار که آقای روحانی، رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، سلطان قابوس با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، روابط ایران و عمان را با توجه به پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو کشور، بسیار خوب خواند و گفت: در مذاکرات با رئیس‌جمهور ایران زمینه‌های گسترش بیشتر روابط در بخش‌های مختلف از جمله اقتصادی، ترانزیتی و بویژه در حوزه گاز، بررسی شد.

وی با تأیید سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر شرایط حساس و خطیر منطقه و تهدید رژیم صهیونیستی تأکید کرد: برون‌رفت از شرایط کنونی نیازمند در نظر گرفتن مصالح مردم منطقه و همکاری کشورهای منطقه است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات