مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله قرآن کریم آل یاسین (علیهم السلام)

استان فارس / شیراز

نام شهر شیراز با بارگاه ملکوتی حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (علیه السلام) عجین شده است، حضرت شاهچراغی که در کتب تذکره در مورد ایشان چنین می‌خوانیم (کان حافظاً) یعنی وی از حافظان قرآن بود.
بله حضرت احمدبن موسی(علیه السلام) خود از حافظان قرآن کریم و برادرشان محمدبن موسی (علیه السلام) از کاتبان کتاب آسمانی بودند، به برکت وجود این شخصیت‌های بزرگ قرآنی در شهر شیراز، این شهر و استان فارس را می‌توان کانون قطب قرآنی کشور نامید.
مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با درک صحیح از ظرفیت‌های موجود در این شهر، در اوایل سال ١٣٩۴ اقدام به تأسیس مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله قرآن کریم آل یاسین (علیهم السلام) نمود.
این مرکز از همان ابتدای تأسیس یکی از مراکز موفق در جذب جوانان و نوجوانان از اقصی نقاط کشور و حتی داوطلبانی از خارج کشور از جمله کشور عراق، پاکستان و چین بوده است.

کسب مقام‌های کشوری و استانی در مسابقات حفظ و قبولی تعدادی از حفاظ این مرکز در آزمون کارشناسی سازمان سنجش بخشی از موفقیت‌های دوره‌های گذشته‌های این مرکز به شمار می‌رود.
به اذعان برخی از اساتید برجسته کشوری و بین المللی از جمله استاد حاج احمد دباغ و استاد حاج مجتبی فردفانی و دیگر اساتید، اخلاق مداری و تسلط محفوظات دو شاخصه اصلی حفاظ این مرکز می‌باشد.

برخی مقام‌های کسب شده توسط حفاظ این مرکز در دوره‌های گذشته:
١- علی امری ( کسب مقام سوم مسابقات دانش آموزی کشوری در مقطع حفظ کل)
٢- مصطفی شرفی (کسب مقام اول مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی (علیه السلام) قم، در مقطع ١٠ جزء)
٣- رضا احمدیان فر ( کسب مقام اول استانی مسابقات جوانان و نوجوانان پهلوانی و زورخانه ای در مقطع ١٠ جزء )

اسامی تعدادی از حفاظ دوره‌های گذشته  این مرکز که موفق به قبولی در آزمون کارشناسی علوم قرآن شده اند:
١- آرمین محمدی منش
٢- میثم نجفی
٣- مرتضی پورنعامه

شایان ذکر است که این مرکز در دوره گذشته، مقام دوم در بین مراکز شبانه روزی حفظ قرآن کریم مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان زهرا (سلام الله علیها) سراسر کشور در تربیت حافظ را به خود اختصاص داد.

 

مزایای ویژه ی این مرکز شبانه روزی:

١- همجواری با حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (علیه السلام) و شرکت در برخی برنامه‌های فرهنگی، مناسبت ها، مسابقات حفظ و قرایت در حرم مطهر و کسب فیض از نفس گرم اساتید اخلاق و مداحان کشوری…

٢- دسترسی آسان به فرودگاه، ایستگاه قطار، همچنین ترمینال مسافربری در شیراز که باعث صرفه جویی در وقت قرآن آموزان به هنگام رفتن به مرخصی می‌گردد.

٣- شرکت در مسابقات کشوری در طول دوره از جمله مسابقات دارالقرآن امام علی (علیه السلام) ( قم )، مسابقات دانشجویی، مسابقات طلاب حوزه‌های علمیه و دیگر مسابقات…

۴- دسترسی راحت به مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری از جمله پیست اسکی پولاد کف، تخت جمشید، حافظیه، سعدیه و …

۵- برخورداری این مرکز از امکانات رفاهی و خوابگاهی بروز و نوساز بودن مکان

۶- کادر این مجموعه از جمله باتجربه ترین اساتید و مربیان نسبت به مراکز دیگر می‌باشد.

ثبت نام این مرکز هر سال از ابتدای اردیبهشت ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان به نشانی beytolahzan.ir انجام می‌شود.

آدرس :
استان فارس _ شهر شیراز _ انتهای بلوار تخت جمشید شرقی، مسجد آل یاسین (مرکز تخصصی یکساله قرآن کریم آل یاسین علیهم السلام)

همراه: ۰۹۱۷۶۸۳۸۶۲۱

تلفن ثابت : ٣٧۴٠۴٠٢١ ۰۷۱

 

sidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesidesideside

0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات