فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
حجت الاسلام شاهسونی در نشست مسئولان و مدیران مراکز شبانه روزی بیان کرد:
حجت الاسلام شاهسونی در نشست مسئولان و مدیران مراکز شبانه روزی: شرکت کنندگان حفظ تخصصی قرآن می‌توانند بدون حضور در کلاس سال تحصیلی را بگذرانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، نشست مسئولان و مدیران مراکز شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم مؤسسه قرآنی بیت الاحزان پنجشنبه گذشته ۱۴ مهرماه در شهر مقدس قم برگزار شد.

حجت الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مسئول مؤسسه بیت الاحزان در این نشست یکی از دلایل اقبال کمتر برخی دانش آموزان به مراکز شبانه روزی حفظ یکساله را ترس از دوری یکساله از مدرسه و عقب افتادن از دروس عنوان کرد و گفت: علیرغم این که طبق قوانین مراکز شبانه روزی یکساله، عدم اشتغال به تحصیل یکی از شرایط اصلی این دوره است ولی طبق ظرفیتی که در آئین نامه ساماندهی وظایف و اختیارات کمیسیون های خاص آموزش و پرورش پیش بینی شده است دانش آموزان این مراکز می‌توانند بدون حضور در کلاس درس و تنها با شرکت در آزمون پایانی آموزش و پرورش در شهریور ماه، سال تحصیلی مدرسه خود را نیز بگذرانند.

وی در تشریح بیشتر این موضوع گفت: طبق بند ۶ ماده ۴ آئین نامه ساماندهی وظایف و اختیارات کمیسیون های خاص که در سومین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ ۹۴/۱۱/۷ به تصویب رسیده است، صدور مجــوز ثبــت نــام و ادامه تحصیــل، بــدون حضــور در کلاس، صرفـا بـرای دانش آمـوزان روزانـه کـه از طریـق مراجـع ذیصـلـاح مــورد تأییــد وزارت آمــوزش و پــرورش، در دوره تخصصــی حفــظ قــرآن کریــم پذیرفتــه شــده اند به وظایف و اختیارات کمیسیون خاص مناطق و نواحی اضافه شده است. به این ترتیب قرآن آموزان مراکز شبانه روزی حفظ یکساله بیت الاحزان می‌توانند در صورت تمایل با استفاده از این ظرفیت بدون اخذ مرخصی تحصیلی یا انصراف از تحصیل به حفظ قرآن در مراکز شبانه روزی یکساله بپردازند و پس از پایان حفظ در فرجه دو ماهه تا زمان برگزاری امتحانات آموزش و پرورش در شهریورماه به مطالعه دروس مدرسه خود بپردازند و با شرکت در آزمون شهریور ماه آموزش و پرورش، بدون حضور در کلاس درس، پایه تحصیلی خود را نیز طی کنند.

شاهسونی به تجربه موفق این امر در یکی از مراکز شبانه روزی بیت الاحزان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته برخی قرآن آموزان مرکز شبانه روزی حضرت زینب کبری(س) نی ریز از این شیوه استفاده کردند و موفق شدند در طول این یک سال علاوه بر حفظ کل قرآن، پایه تحصیلی خود را نیز با موفقیت بگذرانند.

در این نشست موضوعاتی همچون تقویم آموزشی سال جدید تحفیظی مراکز شبانه روزی، برنامه ریزی در خصوص جذب قرآن آموزان به مراکز و تأمین منابع مالی پایدار بحث و گفتگو شد.

علاقمندان به مشاهده بند مذکور در آئین نامه ساماندهی وظایف و اختیارات کمیسیون های خاص آموزش و پرورش در پورتال شورای عالی آموزش و پرورش می‌توانند بر روی این لینک کلیک کنند.

جهت دریافت فایل آیین نامه ساماندهی وظایف و اختیارات کمیسیون های خاص بر روی این لینک کلیک کنید.

 

				
					beytolahzan.ir/?p=31046
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات