مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) شهرستان قلعه‌گنج ضمن بیان گزارشی از فعالیت‌های قرآنی این شعبه، از راه اندازی یک مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم ویژه خواهران در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) شهرستان قلعه‌گنج گزارشی از فعالیت‌های قرآنی این مؤسسه را ارائه کرد.
بنا بر این گزارش، حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی، مدیر شعبه قلعه گنج بیت‌الاحزان اظهار کرد: مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) شعبه شهرستان قلعه‌گنج با همت گروه قرآنی استان فارس و حمایت مسئولین به‌ویژه امام‌ جمعه شهرستان در اسفندماه ۹۱ آغاز به فعالیت کرد.
وی تصریح کرد: در آغاز فعالیت فقط کلاس‌ها در رشته‌های روخوانی و تجوید قرآن برگزار می‌شد که به مرور زمان بعد از گذشت چند ترم، رشته‌های مفاهیم و حفظ قرآن نیز راه‌اندازی شد که در حال حاضر قریب به ۳۰۰ قرآن‌آموز در سنین مختلف در رشته‌های روخوانی، تجوید، مفاهیم و حفظ قرآن مشغول فراگیری هستند.
کرمی بیان کرد: قریب دو ماه پیش یک مدرسه حفظ شبانه‌روزی راه‌اندازی شد که هم اکنون و در مرحله نهایی ۱۴ قرآن آموز خواهر از توابع شهرستان قلعه گنج در استان کرمان در بیت الاحزان این شهرستان گردهم آمده و با حداقل امکانات به صورت شبانه روزی به حفظ قرآن کریم مشغول بوده و پس از یک ماه تلاش موفق به حفظ بیش از ۲ جزء قرآن کریم شده اند و امیدواریم ظرف یک سال آینده این ۱۴ قرآن‌آموز حافظ کل قرآن شوند. امام جمعه قلعه گنج و برخی خیراندیشان حامی این طرح شبانه روزی می‌باشند.
وی در ادامه افزود: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که باید ۱۰ میلیون حافظ داشته باشیم بیت‌الاحزان شهرستان قلعه‌گنج کمر همت را بسته است تا سهم خود را در تربیت ۱۰ میلیون حافظ تحویل جامعه قرآنی بدهد.
مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) شهرستان قلعه‌گنج همچنین، در ادامه تصریح کرد: در این برهه از زمان تنها راه نجات و هدایت شدن در زمانی که دشمن گرد و غبار به پا کرده و بمباران فکری به راه انداخته و فکر جوانان را بمباران می‌کند چنگ زدن به قرآن و اهل بیت(ع) است که قرآن کتاب هدایت است و به بهترین راه‌ها هدایت می‌کند و در پرتوی عمل به قرآن زندگی‌ها نورانی می‌شود.
وی همچنین، از مردم درخواست داشت که به خانه حضرت زهرا(س) سر بزنند که حضور در بیت‌الاحزان خانه حضرت زهرا(س) یک توفیق بزرگ است و خانه حضرت زهرا(س) پذیرای گرم شما و فرزندان شماست. با آمدن و حضور در کلاس‌های قرآن فرزندان خود را بیمه قرآن کنیم.
کرمی از کسانی که خالصانه و با نیت پاک کمک‌هایی را به بیت‌الاحزان کرده‌اند که از جمله این کمک‌ها وقف یک ساختمان ۹۰ متری در یکی از روستاهای شهرستان و اهدای یک قطعه زمین ۴۰۰۰ متری به ارزش ده میلیارد ریال که از اعضای هیئت امنای مسجد امام حسین(ع) سرتک سفلی است، تشکر کرد.
وی در پایان از حمایت‌های بی‌چون و چرا و دلسوزانه امام‌ جمعه و اسپانسر مالی مدرسه حفظ شبانه‌روزی یکساله کل قرآن کریم(حاج آقا رضایی) و همکاری‌های معاونت تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج و اداره فرهنگ و ارشاد تقدیر و تشکر کرد.

 

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات