مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، دستورالعمل اعطای بسته‌های تشویقی ویژه حافظان قرآن کریم را منتشر کرد.

مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، دستورالعمل اعطای بسته‌های تشویقی ویژه حافظان قرآن کریم را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها به نقل از ایکنا، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از این، از تدوین طرحی تشویقی برای حافظان قرآن خبر داده و انتشار جزئیات آن را به زمان دیگری موکول کرده بود. اکنون دستورالعمل این شیوه‌نامه منتشر شد که در ادامه به مواردی از آن اشاره می‌شود.

در این دستورالعمل مهم‌ترین اهداف طرح تشویقی، ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن کریم برای تثبیت و ارتقای محفوظات و نیز ایجاد انگیزه برای حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن کریم بیان شده است.

شرکت در این طرح هیچ محدودیت سنی و جنسی ندارد. تمامی شرکت‌کنندگانی که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، که با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، شرکت‌ داشتند، فقط در صورتی می‌توانند در آزمون طرح تشویقی شرکت کنند که در رشته بالاتر ثبت‌نام کنند. بنابراین آن دسته از حفاظ قرآن کریم که متقاضی دریافت بسته‌های تشویقی هستند، باید ابتدا در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، که ثبت‌نام آن از روز ۲۵ آبان‌ماه آغاز می‌شود، شرکت و حد نصاب قبولی را دریافت کنند.

بر اساس آنچه در این دستورالعمل آمده است، سازمان اوقاف و امور خیریه برای حفظ نظام جامع تشویق حافظان قرآن کریم به تمامی افرادی که در آزمون موفق به کسب امتیازات لازم و قبولی در آزمون شوند، بدون قرعه‌کشی، کمک‌هزینه سفرهای زیارتی را به مبلغ پنج میلیون ریال نقدی اهدا می‌کند.

 

برای مشاهده دستورالعمل طرح تشویقی حافظان قرآن کریم اینجا کلیک شود.

 

 

side

0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات