فریبا ضرغامی، حافظ کم بینای قرآن کریم از مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) از دانشجویان دانشگاه کازرون مقام سوم رشته حفظ 20 جزء را از آن خود کرد.

 

بیست و نهمین جشنواره سراسری قرآن کریم منطقه پنج دانشگاه‌های کشور با حضور مسئولان وزارتخانه‌های علوم و ارشاد، مدیران فرهنگی این منطقه و دانشجویان برگزیده قرآنی برگزار شد.

این جشنواره که ‌عنوان بزرگ ترین رویداد قرآنی جنوب کشور نام گرفته است، به‌مدت دو روز در محل دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد.

مراسم افتتاحیه این جشنواره با پیام آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم‌ شیرازی آغازشد و در ادامه حجت‌الاسلام محمد خورسند، امام جمعه کازرون به ایراد سخنرانی پرداخت.
در این مسابقات ۱۰۹ نفر از برگزیدگان استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر در دو بخش بانوان و آقایان به رقابت با یکدیگر پرداختند.

فریبا ضرغامی، حافظ کم بینای قرآن کریم از مؤسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) از دانشجویان دانشگاه کازرون مقام سوم رشته حفظ ۲۰ جزء را از آن خود کرد.

گفتنی است فریبا ضرغامی در مدت ۱ سال و ۱۰ ماه با شرایط سخت (کم بینایی) در منزل قرآن را حفظ کرده و به صورت تلفنی محفوظات خود را پاسخ می داد و در جشن فارغ التحفیظی سال ۸۸ معرفی شد. این حافظ کم بینا در حال حاضر در رشته ادبیات دانشگاه دولتی کازرون مشغول به تحصیل می باشد.

این بانوی قرآنی هم چنین در یازدهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه که ۲۲ اسفندماه برگزار شد در بخش حافظان ممتاز به عنوان حافظ نمونه معرفی شد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات