حافظ کل قرآن ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن دبی گفت: در حین اجرا تذکر کوچکی از کمیته داوری رقابت‌ها شنیدم؛ اما سریع اصلاح کردم.

 

«مجتبی علیرضالو»، حافظ کل قرآن ایران و نماینده کشورمان در این دوره از مسابقات، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با بیان این خبر گفت: شب گذشته، ۳۱ خردادماه، پس از «بلال الایمانی»، نماینده هلند به عنوان دومین متسابق در سکوی مسابقات حاضر شدم و به اجرای محفوظات قرآنی خود پرداختم.
وی با ابراز رضایت از اجرای شب گذشته خود افزود: کمیته داوران سؤالاتی از سوره‌های «اعراف»، «قصص» و «محمد» از من پرسیدند که در سؤال نخست یک تذکر کوچک داشتم که سریع اصلاح کردم و به خاطر این تذکر نیم نمره از من کم شد.
علیرضالو درباره فضای سالن مسابقات تصریح کرد: به دلیل این که دیشب نماینده کشور هند نیز اجرا داشت، هندی‌های مقیم امارات حضور پرشوری در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی و صنعت دبی(محل برگزاری رقابت‌ها) داشتند و در حقیقت، می‌توان گفت که شلوغ‌ترین شب مسابقات، دوشنبه‌شب بود، به طوری که سالن مسابقات کاملا پر شده بود.
مجتبی علیرضالو تصریح کرد: شب گذشته در سالن مسابقات به خاطر اجرای من، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی و شماری از کارکنان کنسولگری نیز حضور یافتند.
امیدواری به کسب رتبه
این حافظ کل قرآن کشورمان درباره این که تا چه اندازه به کسب رتبه در بیستمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی امیدوار است، بیان کرد: من اجرای تمامی کشورها را به صورت کامل و کارشناسی گوش نداده‌ام؛ اما به هر حال به کسب رتبه در این مسابقات امیدوار هستم.
وی گفت: باید منتظر باشیم که آیا داوران این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی برای دادن رتبه به ایران همچون سال‌های گذشته ملاحظات را در نظر خواهند گرفت یا خیر؟
علیرضالو در ادامه به متسابقین شب گذشته این مسابقات اشاره کرد و افزود: «بلال الایمانی» از هلند، «عبدالله بن خلیفه بن عدیم الصحیحی» از عمان، «حامد البشایر» از کامرون، «اسماعیل دومبیا» از ساحل عاج، «احمد جمال احمد» از کنیا،‌ «عبدالله سلیمان باه» از سیرالئون، «محمد طه محبوب قاریکوتیل» از کشور هند از دیگر متسابقینی بودند که دوشنبه‌شب در کنار من به اجرای محفوظات قرآنی خود می‌پردازند.
این حافظ کل قرآن در پایان یادآور شد: شب گذشته تنها تلاوت نماینده هلند به روایت «ورش از نافع» به اجرای محفوظات قرآنی خود پرداخت و سایر متسابقین این شب به روایت «حفص از عاصم» قرائت کردند.
بیستمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی از ۲۴ خردادماه در رشته حفظ کل قرآن در سالن اجتماعات «اتاق بازرگانی و صنعت دبی» آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

تماشای ویدئوی این تلاوت در خبرگزاری فارس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات