با حضور مدیر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) از 150 مادر قرآنی تجلیل شد؛ در این مراسم، دو حافظ قرآن که علی رغم معلولیت بینایی و حرکتی، موفق به حفظ قرآن شده بودند معرفی شدند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) به نقل از صدای خرامه، حجت الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان کشور در جمع حافظان قرآن، ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولین و روسای ادارات شهرستان خرامه اظهار داشت: این نشان از رشد فرهنگ قرآنی در این شهرستان است.

 وی به تشریح نیرنگ های دشمن برای به زانو درآوردن نظام خانواده پرداخت و گفت: اگر می خواهید بین شما و این معضلات فاصله نیفتد به قرآن تمسک بجویید، اگر میخواهید شهرستان حفظ شود فرهنگ قران را رونق دهید و خود را بیمه قران کنید.

 حجت الاسلام شاهسونی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قران بیان داشت: همه جامعه ما به جز افرادی که خیلی پیر هستند یا خیلی کودک هستند باید به جمع حافظان قرآن بپیوندند و به ندای رهبری لبیک بگویند.

 مدیر موسسه بیت الاحزان پیشنهاد داد: در جلسه حفظ قرآن، مسئولین هم شرکت کنند و حداقل در سال یک جزء را حفظ کنند، بین رفت و آمدهای اداری، رفته رفته حافظ قرآن خواهید شد.

 وی، بیت الاحزان را پیشتاز در حفظ قران معرفی کرد و افزود: با راه اندازی مدارس شبانه روزی حفظ قران برادران، قرآن آموزان طی یکسال حافظ قران می شوند که از همین جا از مسئولین شهرستان دعوت می کنیم تا از این مدارس بازدید کنند.

حجت الاسلام شاهسونی ادامه داد: امسال میخواهیم مدارس شبانه روزی تابستانه را با همکاری وزارت ارشاد، اوقاف و اتحادیه قرآن با ظرفیت ۵۰ مدرسه ۵۰ نفره راه اندازی کنیم، به این صورت که طی این مدت، قرآن آموزان موفق به حفظ ۴ جزء قرآن همراه با تفسیر و تدبر خواهند شد؛ مسئولین همکاری کنند تا یک مدرسه در این شهرستان تشکیل شود.

حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه خرامه گفت: مدرسه بیت الاحزان، شایستگی و لیاقت حرکت در راه قرآن با استعانت از نام حضرت زهرا و عنایات ایشان را دارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از تابیدن نوری از انوار این مجموعه به شهرستان خرامه ادامه داد: شکل گیری بیت الاحزان در شهرستان موجب هدایت است و من به نوبه خودم به عنوان مسئول فرنگی شهرستان از این مجموعه تشکر می کنم.

در ادامه این جلسه  دو معجزه قرآنی معرفی شدند؛ اصغر و سمیه کاویانی متولد شهرستان کازرون ۲ حافظ قرآن هستند که معلولیت حرکتی و نابینایی باعث نشده که در راه حفظ قران ناکام بمانند؛ علی اصغر ۲۶ جزء و سمیه ۱۳ جزء از قرآن را حفظ هستند.

گفتنی است که بیت الاحزان شهرستان خرامه دارای ۴ حافظ کل قرآن ۸۳ حافظ یک الی ۲۵ جزء و ۳۸۳ قرآن آموز در رشته های روخوانی، روانخوانی، مفاهیم و طرح لبیک بوده و افتخارات مختلفی همچون حضور در سیزدهمین همایش تجلیل از حافظان کل قرآن کریم کشور، درخشش اعضای این مجموعه در مسابقات قرآن هلال احمر استان فارس و بسیاری از افتخارات دیگر را در کارنامه خود دارد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات