فیلتر بر اساس دسته‌ها
انتخاب همه
اخبار
اخبار عمومی مؤسسه
اخبار قرآنی ایران
اخبار کشوری
افتخارات
بازدیدها
دیدارها
بین المللی
جشنواره ملی جبرئیل امین
حفظ مجازی قرآن کریم
حوزه علمیه قرآن محور
دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم
شعب
طرح قرآنی ایلاف
طرح ملی آیات زندگی
طرح ملی رحله
محافل و مجالس
مراکز حفظ همراه با تحصیل
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
مراکز روزانه حفظ دوساله خواهران
مصاحبه‌
مناسبت‌ها
مهد و پیش دبستانی قرآن محور
گزارش تصویری
تصاویر
بیت الاحزان در سالی که گذشت
بازدیدها و دیدارها
تصاویر رویدادها
تصاویر شعب
جلسات و محافل
ثبت نام ها
مستندات
مستندات آموزشی مؤسسه
مستندات اداری مؤسسه
مستندات اقتصادی مؤسسه
مستندات بازرسی
مستندات مالی مؤسسه
مستندات متفرقه مؤسسه
چندرسانه ای
تولیدات رسانه‌ای مؤسسه
مستندها و برنامه‌های تلویزیونی
گزارش ویدیویی
مقالات
چهره‌های شاخص مؤسسه
مراکز شبانه روزی حفظ یکساله
در راستای گسترش فعالیت های قرآنی در مناطق محروم طی چند روز گذشته مدیر مسئول مؤسسه بیت الاحزان و هیئت همراه، از شعبه های مؤسسه در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان و کرمان بازدید کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بیت الاحزان طی ۴ روز گذشته مدیر مسئول مؤسسه و هیئت همراه، از مناطق محروم رحمت آباد، فهرج، جهان آباد، اسلام آباد (رودبار جنوب)، قلعه گنج، منوجان، حسن آباد کنار، نرماشیر، زاهدان، زهک، هیرمند، زابل، بزمان، دلگان، چاه خدا بخش، حسین آباد بالا و چاه کیچی در استان کرمان و سیستان و بلوچستان بازدید و به بررسی مشکلات موجود پرداختند.

در این سفر ۴ روزه دکتر خواجه پیری، رئیس اسبق مرکز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور، آقای اردستانی، مسئول کارگروه قرآنِ بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (عجل الله فرجه) نیز از نزدیک با فعالیت های مؤسسه بیت الاحزان آشنا شدند.

به گفته حجت الاسلام شاهسونی، مدیر مؤسسه، توجه مسئولان دولتی و خیراندیشان نسبت به مناطق محروم، از گذشته بیشتر شده و این مهم نشان از اهمیت توجه به مسائل فرهنگی در مناطق محروم است؛ البته ذکر این نکته ضروری است که با توجه به تبلیغات گسترده و فعالیت های فرهنگی وهابیت در سال های اخیر در بخشی از مناطق مرزی و محروم، مسئولین و خیراندیشان می بایست بیش از پیش به این مهم رسیدگی کنند.

با توجه به اولویت بیت الاحزان جهت فعالیت های قرآنی و فرهنگی در مناطق محروم بحمدالله تا کنون بیش از ۱۵ شعبه در این مناطق تأسیس گردیده و مشغول به فعالیت می باشند.

اولین و موفق ترین شعبه راه اندازی شده در مناطق محروم، بیت الاحزان شعبه شهرستان دلگان در استان سیستان و بلوچستان می باشد که با تلاش و پشتکار چند تن از معلمان مهاجر – از حافظان مدرسه شبانه روزی برادران – در سال ۸۶ تأسیس و پس از آن ۱۱ شعبه دیگر نیز راه اندازی گردید. هم اکنون ۲۰ حافظ کل و معلم قرآن در این شعب مشغول به تدریس قرآن و تربیت حافظان کل قرآن کریم می باشند.

با توجه تربیت ۲۰ نفر از اهالی بومی شهرستان دلگان و تجلیل از سرکار خانم سبزیان (مدیر فعلی شعبه دلگان) به عنوان مدیر برتر قرآنی در پنجمین همایش مدیران برتر قرآنی کشور در تیرماه سال جاری این شعبه از بهترین نمونه های کار آفرینی قرآنی نیز محسوب می گردد.

				
					beytolahzan.ir/?p=18
				
			
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات