با حضور مسئولین استهبان، قرآن آموزان و خانواده های آنان
آیین گشایش دوره جدید مرکز شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم فاطمیه استهبان، با حضور مسئولان شهرستان و ۶۰ قرآن آموز خواهر در رده سنی ۱۴ تا ۲۲ سال به همراه خانواده های آنان از سراسر کشور در استهبان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان، آیین گشایش دوره جدید مرکز شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم فاطمیه استهبان، روز گذشته ۱۸ تیرماه با حضور امام جمعه و فرمانده ناحیه بسیج سپاه استهبان، مدیر مسئول موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها و ۶۰ قرآن آموز خواهر در رده سنی ۱۴ تا ۲۲ سال به همراه خانواده های آنان از سراسر کشور در استهبان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ساجدی امام جمعه استهبان در این مراسم خطاب به قرآن آموزان گفت: اگر موفق به حفظ قرآن در یک سال شدید، یک عمر از برکات آن می‌توانید استفاده کنید و در قیامت هم از ثواب آن بهره می‌برید. وی با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام در مورد قرآن افزود: قرآن خیر را به شما نشان می‌دهد و هدایتگری می‌کند.

سرهنگ عباد الله امیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه استهبان دیگر سخنران این مراسم بود. وی ضمن ابراز خرسندی از میزبانی حافظان قرآن، از اعتماد خانواده ها به سپاه و موسسه بیت الاحزان تشکر کرده و گفت: از تمام ظرفیت سپاه برای حمایت از قرآن آموزان استفاده می کنیم.

حجت الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مسئول موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آیین گشایش مرکز شبانه روزی حفظ یکساله قرآن کریم فاطمیه گفت: در راه حفظ قرآن تنها کسی که ممانعت می‌کند و نمی‌گذارد انجام شود، شیطان است. وی ادامه داد: برای رسیدن به حفظ کل قرآن دعا کنید. برای خودتان و والدین برای فرزندان خود دعا کنند که موفق به این امر شوند.

حجت الاسلام علی اکبر شاهسونی مدیر مراکز شبانه روزی حفظ یکساله کل قرآن کریم مؤسسه بیت الاحزان در سخنانی گفت: در این مرکز که ویژه خواهران رده سنی ۱۴ تا ۲۲ سال است ۶۰ قرآن آموز دختر به مدت ۴۵ روز در دوره ی آزمایشی که در تابستان برگزار می‌شود ۳ جزء قرآن کریم را حفظ می‌کنند و چنانچه در این دوره موفق عمل کنند مجوز حضور در دوره اصلی یکساله را کسب خواهند کرد و طی یکسال ان شاء الله به حفظ کل قرآن کریم نائل می‌گردند.

وی در خصوص برنامه‌های دوره یکساله افزود: قرآن آموزان در دوره یکساله در کلاس های تجوید، تفسیر، ترتیل و اخلاق شرکت خواهند کرد و علاوه بر آن از برنامه های تفریحی، اردو، سالن های ورزشی و سفر های کربلای معلی و مشهد مقدس بهره‌مند خواهند شد‌.

حجت الاسلام شاهسونی با بیان این که طی سال‌های اخیر قراردادهای همکاری با نیروی دریایی ارتش و اخیرا نیری انتظامی هم امضا کرده ایم افزود: از مجموعه‌ سپاه پاسداران استهبان و سرهنگ امیری جهت در اختیار گذاشتن امکانات آموزشی، خوابگاهی، ورزشی و تفریحی برای استفاده قرآن آموزان در طول یکسال حفظ قرآن کریم تشکر می کنیم.

گفتنی است مرکز شبانه روزی حفظ یکساله کل حفظ قرآن کریم فاطمیه وابسته به مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) طی تفاهم نامه منعقد شده در سال تحفیظی ۱۴۰۳_۱۴۰۴ با همکاری و حمایت ناحیه مقاومت سپاه استهبان در این شهرستان برگزار می‌شود.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخوردهای انلاین
مشاهده تمامی نظرات