آخرین ویرایش : ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴

معرفی

آشنایی با مدارس شبانه روزی حفظ تخصصی کل قرآن کریم

معرفی مدارس شبانه روزی موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)

یکی از تاثیرگذارترین فعالیت‌های مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) راه اندازی مدارس شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله کل قرآن کریم می‌باشد. از ابتدای تأسیس این مدارس شبانه روزی تاکنون شانزده دوره حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم به صورت متوالی برگزار و نزدیک به 1100 نفر از جوانان علاقمند از سراسر کشور و برخی کشورهای خارجی در این مدارس موفق به حفظ قرآن کریم شده‌اند که در این میان نزدیک به 700 حافظ کل و 400 حافظ اجزاء تربیت شده است.

در حال حاضر و در شانزدهمین سال برپایی این مدارس، 11 مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله کل قرآن کریم (برادران و خواهران) در استان‌های فارس( شیراز، فسا و استهبان) ، خراسان رضوی ( مشهد مقدس) ، تهران (مدرسه ویژه خواهران و برادران)، خراسان جنوبی (بیرجند) و کرمان (قلعه گنج) فعال می‌باشد.

ثبت نام این مدارس اردیبهشت ماه هر سال می‌باشد. در اواخر خردادماه از داوطلبان مصاحبه بعمل می‌آید. قبول شدگان در مصاحبه به دوره آزمایشی 40 روزه دعوت می‌شوند. هفته اول دوره با حفظ نصف صفحه از قرآن کریم آغاز و در هفته‌های بعد قرآن آموزان به ترتیب یک صفحه، یک و نیم صفحه و سپس 2 صفحه از قرآن کریم را حفظ می‌کنند.

کلاس‌های تفسیر، تجوید، اخلاق، اردوهای تفریحی، برنامه ورزشی، مراسم بزرگداشت جشن ولادت و مراسم شهادت ائمه اطهار(علیهم السلام)، قرائت ادعیه، تربیت دینی و کاربردی نمودن سبک زندگی اسلامی در راستای نیل به تمدن درخشان اسلامی مطلوب قرآن کریم از دیگر برنامه‌های این مدارس شبانه روزی است.

با توجه به نوع مدل توسعه مؤسسه بیت الاحزان که تمامی اساتید و مربیان، پرورش یافته خود مؤسسه می‌باشند و فضای صمیمانه حاکم بر مدارس شبانه روزی، بسیاری از حافظان مدارس شبانه روزی پس از اتمام دوره حفظ در راستای مهجوریت زدایی از ساحت مقدس قرآن کریم، در کسوت استاد و فعال قرآنی در سطح کشور به ترویج فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی می‌پردازند.

همه ساله پس از اتمام دوره حفظ کل قرآن کریم، جهت تقدیر از حافظان قرآن و به منظور انس عمومی مردم با کلام وحی، مؤسسه بیت الاحزان طی مراسمی از حافظان کل قرآن کریم تجلیل به عمل می آورد. الحمدلله در سال های اخیر با همت مردم و علاقمندان به قرآن کریم این جشنواره فارغ التحفیظی در زمره بزرگ ترین جشن های قرآنی کشور قرار گرفته است.

لازم به ذکر است تاکنون بیش از 50 حافظ کل قرآن کریم این مدارس به عنوان استاد و فعال قرآنی در سایر نقاط کشور مشغول به تدریس و فعالیت در زمینه گسترش فرهنگ قرآن کریم می‌باشند.

 

مدرسه شبانه روزی حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)

روستای محمد آباد(قرآن آباد ایران) استهبان/ فارس

اولین مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم کشور در سال 1380 در روستای محمد آباد از توابع استهبان فارس که بعدها به (قرآن آباد ایران) مشهور شد راه اندازی شد. این روستا با 1300 نفر جمعیت در 170 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد و 63 حافظ کل قرآن، 700 حافظ اجزاء و 40 طلبه و روحانی را در دامان خود پرورش داده است.  مدرسه شبانه روزی حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) که اولین مدرسه حفظ تخصصی قرآن کریم کشور است فعالیت خود را با اجاره 3 منزل مسکونی آغاز کرد. در سالهای بعد به دلیل استقبال بی نظیر جوانان از سایر نقاط کشور با جلب رضایت اهالی روستا، طبقه دوم حسینیه صاحب الزمان( عجل الله تعالی فرجه الشریف) این روستا تغییر کاربری داده و به خوابگاه قرآن آموزان تبدیل شد و طبقه همکف به عنوان سالن قرائت خانه مورد استفاده قرار گرفت. بدیهی است این اقدام نه تنها به امور فرهنگی و اهل بیتی حسینیه خلل وارد نکرد بلکه تمامی مراسم ها با حضور حافظان قرآن کریم که گاها خود از مداحان و قاریان توانمند می باشند بسیار باشکوه و پرشور برگزار می‌گردد و این مهم را می توان به عنوان الگویی برای سایر حسینیه‌های کشور که در طول سال خالی از سکنه می‌باشند برشمرد. حافظان کل قرآن کریم این مدرسه همچون آقایان نوید رزمجو و سعید شاهرخی نیز در سال‌های اخیر در مسابقات سراسری و استانی قرآن کریم خوش درخشیده‌اند.

شماره تماس:

ثابت: 07153274226

همراه: 09174851944

 

مدرسه شبانه روزی امام حسن مجتبی(علیه السلام)

 روستای قرآنی لای خرمی( استهبان/فارس)

در 170 کیلومتری شرق شیراز، حوالی استهبان فارس روستایی کوچک اما با صفا و سرسبز و معنوی به نام لای خرمی قرار دارد و کل جمعیت بومی آن بین 20 تا 30 نفر است و نزدیک به 10 خانوار ساکن آن هستند.

 یکی از مدارس شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم بیت الاحزان به نام مدرسه شبانه روزی امام حسن مجتبی (علیه السلام) در این روستا قرار دارد.

 این مدرسه را می‌توان اولین مدرسه بیت الاحزان دانست که پس از چند سال تلاش مؤسسه مرکزی و حمایت اهالی و خیراندیشان ساکن روستا صاحب ساختمان مستقل شده است.

 هر ساله قرآن آموزان زیادی از اقصی نقاط کشور و برخی کشورهای خارجی در این روستا موفق به حفظ کل قرآن کریم می‌شوند به گونه ای که این روستا هرساله پذیرای جمعیتی دو برابر جمعیت ساکنان بومی خود است.

در ذیل اسامی برخی از حافظان کل قرآن کریم این روستا که منشا تحول و اثرگذاری در گسترش فعالیت های قرآنی در سطح کشور بوده اند عنوان می شود   

1-     مجتبی فردفانی، رتبه نخست سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم تهران در رشته حفظ کل (اردیبهشت 95)

2-     مجتبی علیرضالو، نماینده منتخب ایران در مسابقات بین المللی قرآن کریم کشور امارات متحده عربی (سال 95)

3-      محمد مروج کاشانی، مؤسس و مسئول مدرسه  شبانه روزی حفظ تخصصی ثامن الحجج (ع) مشهد

4-     محسن قیصری، استاد حفظ قرآن کریم مدرسه شبانه روزی مشهد و معاون آموزش طرح ملی رحله

5-     عبدالمهدی برامسی مبرا، استاد حفظ مدرسه شبانه روزی با تربیت 100 حافظ کل قرآن و نزدیک به 200 حافظ اجزاء

6-      حجت الاسلام سعید بصیری، مؤسس و مسئول مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم فاطمیون شهرستان گراش

7-     صالح حیدری مقدم، مؤسس و مسئول شعبه بیت الاحزان شهرستان جهرم با کارآفرینی برای 40 حافظ قرآن در شعبه، دبیر ستاد طرح ملی رحله در سال 95 و مشاور مدیر مؤسسه بیت الاحزان در امور آموزشی فرهنگی

8-     حجت الاسلام صالح محبی، مؤسس و مسئول مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی امیرالمؤمنین وحوزه علمیه قرآن محور(ویژه حافظان کل قرآن کریم)

9-    امیر عبدالله خسرجی، مؤسس و مسئول بیت الاحزان شعبه کلام وحی الوان با راه اندازی کلاس حفظ تخصصی در شعبه بیت الاحزان در شهرستان الوان استان خوزستان

10-  حجت الاسلام یوسف یاراحمدی، فرزند ارشد خانواده 8 حافظ کل قرآن کریم / با تشویق وی 5 برادر این خانواده رهسپار حوزه علمیه شده و کسوت طلبگی را انتخاب کرده‌اند.

11- حجت الاسلام هادی سیاری؛ مسئول شعب بیت الاحزان در استان قم

12- محمدرضا خیراندیش، مؤسس و مسئول شعب بیت الاحزان در شهرستان آباده و شهر سورمق در شمال فارس

...... و این چرخه تربیت نیرو و اعزام به سایر نقاط کشور همچنان ادامه دارد

 

 

اولین مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی خواهران بیت الاحزان- مدرسه فاطمیه (سلام الله علیها)

روستای قرآن آباد ایران(فارس/ استهبان)

با توجه به استقبال خواهران به منظور حفظ قرآن کریم در سال 1388 مدرسه فاطمیه (سلام الله علیها) در روستای مبارک آباد از توابع استهبان فارس راه اندازی شد. در سال 1394 جهت ارائه امکانات و فضای مطلوب به قرآن آموزان، مدرسه شبانه روزی فاطمیه به روستای محمدآباد (قرآن آباد ایران) منتقل شد. تاکنون حافظان متعددی در این مدرسه موفق به حفظ کل قرآن کریم و خود مروج قرآن کریم بوده‌اند. برای نمونه شعب رامهرمز، امامشهر، کارزین و.... توسط حافظان این مدرسه راه اندازی شده است و برخی نیز به عنوان سفیر قرآنی  در کسوت استاد و مدیر شعب در راستای نشر معارف قرآن کریم راهی نقاط مختلف کشور شده‌اند.

 

 

 

مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

روستای صحرارود/  شهرستان فسا / استان فارس

روستای شهید پرور صحرارود در 5 کیلومتری شهرستان فسا با 6000 نفر جمعیت از دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی تا به امروز در دفاع از حرم اهل بیت (ع) 76 شهید تقدیم انقلاب و ایران اسلامی نموده است. و به عنوان یک روستای شهید محور و شاخص در سطح کشور شناخته می شود. همچنین بزرگترین تعزیه میدانی کشور نیز در این روستا برگزار می‌گردد.

این روستا زادگاه آیت الله حیدری فسایی می‌باشد. صحرارود پیشینه‌ای مذهبی و فرهنگی داشته است و از گذشته محل رفت و آمد عالمان و بزرگانی همچون آیت الله مهدوی کنی، آیت الله انصاری شیرازی، آیت الله دکتر بهشتی و آیت الله محلاتی بوده است. مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) با همت و تلاش آقای صالح محبی که اهل روستای صحرارود است و در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) روستای لای خرمی موفق به حفظ کل قرآن کریم شده است در سال 1390 راه اندازی شد. همچنین در 5 سال گذشته جوانانی از سراسر کشور و کشورهای اندونزی بنگلادش، پاکستان، هندوستان و افغانستان در این مدرسه شبانه روزی مشغول به حفظ قرآن کریم بوده‌اند. بنا به اظهار نظر مدیر این مدرسه جای بسی امیدواری است که مدرسه حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) بتواند به عنوان بازویی توانمند در بیت الاحزان فعالیت های قرآنی و فرهنگی را به آن سوی مرزهای کشور گسترش دهد. راه اندازی حوزه علمیه بلندمدت ویژه حافظان کل قرآن از دیگر فعالیت‌های این مدرسه است و اساتید این حوزه در سال‌های گذشته خود شاگرد مدارس شبانه روزی بیت الاحزان بوده اند.

شماره تماس:

ثابت:    07153404000

همراه: 09178164139

 

 

مدرسه شبانه روزی حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) بیت الاحزان

جاده مشهد چناران/ روستای سرآسیاب/ امامزاده عبدالله (ع)

تأسیس مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم ثامن الحجج (علیه السلام) را می‌توان اولین مدرسه تخصصی در زمینه ترویج قرآن کریم در خراسان رضوی عنوان کرد. این مدرسه شبانه روزی هم اکنون تنها مدرسه حفظ تخصصی بیت الاحزان در نیمه شمالی کشور است. همت و تلاش آقای محمد مروج کاشانی، اهل و ساکن مشهد که در مدرسه امام حسن مجتبی (علیه السلام) روستای لای خرمی از توابع استهبان فارس موفق به حفظ کل قرآن شده است در سال 1394 منجر به شکل گیری مدرسه شبانه روزی حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) در جوار امامزاده عبدالله(علیه السلام) روستای سرآسیاب واقع در جاده مشهد چناران شده است. این مدرسه در سال دوم تأسیس پذیرای قرآن آموزانی از اقصی نقاط ایران اسلامی می باشد که در تابستان سال 96 ان شاءالله حافظ کل قرآن کریم خواهند شد. در این مدرسه به همراه حفظ قرآن  از اساتید به نام کشوری در حوزه قرائت مانند استاد آمنا و دیگر اساتید بزرگ نیز استفاده می شود. زیارت مداوم امام رئوف نیز خود بزرگترین نعمت این مدرسه میباشد. مروج مسئول مدرسه ثامن الحجج مشهد در توصیف این مدرسه می‌گوید: «این مدرسه با وجود مدیر قوی (محسن قیصری) و کادر آموزشی قوی در سال اول توانسته بهترین کارنامه‌ آموزشی بین مدارس را در کشور داشته باشد و به اذعان تمامی دوستان بیت الاحزانی که از مدرسه مشهد دیدن کرده‌اند از لحاظ امکانات و پشتیبانی نیز بحمدلله بهره خوبی داشته و در محیطی معنوی، زیبا سر سبز و و با فضای سبز اختصاصی ویژه حفاظ محترم است که خیلی به بهتر حفظ کردن قرآن کریم کمک میکند این مدرسه میکوشد تا با بهترین کادر آموزشی و امکانات رفاهی خوابگاهی ورزشی و...مناسب شأن حفاظ قرآن کریم در حد بضاعت خود لبیک گوی فرمان امام خامنه ای مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم باشد.»

شماره تماس: 09156547461

 

 

مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم حضرت شاهچراغ (علیه السلام)

استان فارس / شیراز

نام شهر شیراز با بارگاه ملکوتی حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(علیه السلام) عجین شده است، شاهچراغی که در کتب تذکره در مورد ایشان چنین می خوانیم:(کان حافظا...) یعنی وی از حافظان قرآن بود، بله حضرت احمدبن موسی(ع) خود از حافظان قرآن و برادر ایشان محمدبن موسی(علیهما السلام) از کاتبان کتاب آسمانی بودند و به برکت وجود این شخصیت های بزرگ قرآنی در شیراز، این شهر  و استان فارس را می‌توان کانون قطب قرآنی کشور نامید. مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الأحزان حضرت زهرا(س) با درک صحیح از ظرفیت های موجود در این شهر، در اوایل سال 1394 اقدام به تأسیس مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی قرآن کریم حضرت شاهچراغ(ع) نمود. این مدرسه همچنین یکی از برگزار کنندگان طرح ملی رحله در تابستان 1394 نیز بود. تربیت بیش از 80 حافظ ( کل و اجزاء) بخشی از فعالیت های قرآنی این مدرسه می باشد

به اذعان حجت الاسلام علی سبویی جهرمی، مدیر این مدرسه تسلط عالی بر محفوظات و اخلاق مداری دو شاخصه اصلی حفاظ این مدرسه می باشد به طوری که در اولین دوره از مسابقات حفظ میان مدارس شبانه روزی حفظ تخصصی چهارگانه مؤسسه بیت الأحزان، حفاظ این مدرسه موفق شدند مقام اول را به خود اختصاص دهند.

قرار گرفتن مدرسه در شیراز، سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام)، همجواری با آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) و بسیاری از امامزادگان عظیم الشأن و شاعرانی همچون حافظ و سعدی از جمله ویژگی‌های منحصربه فرد این مدرسه در بین مدارس شبانه روزی حفظ تخصصی مؤسسه می‌باشد.

شماره تماس: 09178911336

 

مدرسه شبانه روزی حفظ  تخصصی حضرت زینب کبری (سلام الله علیها)( ویژه خواهران)

شهرستان قرآنی استهبان/ فارس

مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) به همت بیت الاحزان شعبه استهبان در سال 1394 و با مدیریت سرکار خانم دانشور در شهرستان خوش آب و هوا و قرآنی استهبان راه اندازی شده است. و هم اکنون قرآن آموزان خواهر از نقاط مختلف کشور در این مدرسه مشغول حفظ قرآن کریم می باشند. یادآور می‌شود بیت الاحزان شعبه شهرستان قرآنی استهبان در سال 1381 به همت حجت الاسلام دهقان و جمعی از حفاظ خواهر استهبان که در مرکز مدیریت بیت الاحزان موفق به حفظ کل قرآن کریم شده بودند، راه اندازی شد و هم اکنون پس از 14 سال فعالیت علاوه بر فعالیت های گسترده فرهنگی و اهل بیتی موفق به تربیت 85 حافظ کل قرآن کریم، بیش از300 حافظ اجزاء ، راه اندازی4 پیش دبستانی و یک مهد قرآنی با ظرفیت 120 نفر و 2 دبستان دخترانه و پسرانه با جذب 80 دانش آموزان در پایه های اول، دوم و سوم دبستان، راه اندازی هیات انصار الزهرا (س) در بیت الاحزان ویژه دانش آموزان پایه 4 و 5 و6 ابتدایی و برگزاری کلاس های هفتگی تربیتی و اخلاقی  و کارآفرینی قرآنی برای 30 حافظ، فعال و خادم قرآنی بخشی از فعالیت های این شعبه موفق و کارآمد بیت الاحزان حضرت زهرا (س) است.

شماره تماس:

ثابت:    07153223361

همراه: 09176359731

 

 مدرسه شبانه روزی حفظ  تخصصی حضرت امام رضا (ع)

استان خراسان جنوبی / شهرستان بیرجند

مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت امام رضا (ع) در سال 95 در شهرستان بیرجند راه اندازی شد. هم اکنون در این مدرسه تازه تأسیس قرآن آموزانی از نقاط مختلف کشور مشغول به حفظ قرآن کریم می باشند.

 

مدرسه شبانه روزی حفظ  تخصصی صدیقه کبری (س) (ویژه خواهران)

استان کرمان / شهرستان قلعه گنج

مدرسه شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم صدیقه کبری (س) در سال 95 در شهرستان قلعه گنج در استان کرمان راه اندازی شد. هم اکنون در این مدرسه تازه تأسیس قرآن آموزانی از نقاط مختلف کشور مشغول به حفظ قرآن کریم می باشند.

 

کلام آخر

امید است این فعالیت های هرچند اندک مورد رضایت حضرت باری تعالی و گل سرسبد عالم هستی مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار گیرد و گامی جهت تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن باشد. البته عدم توجه برخی از مسئولین و عدم اختصاص بودجه کافی باعث شده است تا برخی از طرح های این مؤسسه که می تواند هرچه بیشتر شرایط تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم را فراهم آورد با وقفه روبرو شود با این وجود، مؤسسه آماده است در صورت همکاری مسئولین، مردم و خیراندشان قرآن یاور؛ انقلابی را در عرصه گسترش فرهنگ قرآنی کشور به وجود آورد و پیش گام تربیت ده میلیون حافظ باشد، إن شاء الله.

 

معرفی مدارس شبانه روزی به صورت تصویری

برنامه روزانه مدارس شبانه روزی (گزارش تصویری)

دیگر مطالب با موضوع های زیر :مدارس شبانه روزی حفظ قرآن
Share
حافظ کل قران کریم ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳

باسلام و تشکرازهمه استادان مدرسه شبانه روزی محمد آباد.. به خصوص استاد گرانقدر جناب آقای عبدالمهدی برامسی.. ایشان فوق العاده بزرگوار و در حد عالی ... استاد بنده نبودند ولی در خصوص حفظ به بنده راهنمایی زیادی نمودند..اجرشون با حضرت زهرا(س)..التماس دعا( جنوب غرب فارس)

سجاد ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۱

باعرض سلام و خدا قوت خدمت تمامی مسولین محترم موسسه انشاءالله خدا اجرتان دهد....

حمیدچنانی ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵

سلام ممنون ازطرح فوق العاده اتون خواستم بدون شرایط سنی درچه حد ایا 29قبول میکنن؟
سلام. خیر رده سنی 14 تا 22 سال.

مرضیه بازیار ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۵

سلام من پنج جز حفظ هستم استان فارسی هستم امکانش هست که ازمهر بیا م موسسه هر جای استان باشه فرقی نداره
سلام. با توجه به آغاز دوره از دو ماه قبل؛ امکان ثبت نام وجود ندارد.

حسینی ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰

با سلام
بنده خیلی مشتاق هستم که در این دوره شرکت کنم. مایل هستم این دوره را در قم بگذرانم آیا امکان استفاده از خوابگاه در قم وجود دارد و اینکه بدلیل تحصیل سن حدود 30 هست آیا این محدودیتی ایجاد نمیکند. لطفا شماره تماس از قم هم بگذارید.
سپاسگذارم.
سلام. خیر در حال حاضر این امکان در قم وجود ندارد و به لحاظ سنی حضور شما مقدور نمی باشد.

زینب ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵

سلام
بنده الان ۱۹سالمه و درحال تحصیل در رشته الهیات دانشگاه تهران هستم. تمایل دارم بعد از اتمام دوره کارشناسی یعنی ۲سال و نیم اینده در طرح ۲ساله حوزوی شرکت کنم.
این امکان باتوجه به شرایط سنی بنده وجود داره؟
و آیااین طرح در شهر مقدس قم بصورت شبانه روزی برگزار میشه؟

اگر ممکنه بنده رو راهنمایی بفرمایید ادرس موسسه رابفرمایید جهت کسب اطلاعات بیشتر حضوری بروم.
--------------------
بیت الاحزان:
این طرح ویژه آقایان هست
تنها در شهرستان استهبان برگزار میشه

اسماعیل دستجردی ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۰

سلام ببخشید یکم تند حرف میزنم ولی توی طرح شبانه روزیتون لطفا آدم بذارید مدیر نه ...
لکن در طرح رحله ی یزد مسوولین طرح بسیار بی کفایت بودند.
لطفا در انتخاب مسوولین دقت کنید تا باعث جذب قرآن آموزان شوند نه دفع ایشان.
ومن الله توفیق

لطفا پیگیری شود.

۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۳

سلام ببخشید من محصل هستم و خیلی دوست دارم که یک سال در این طرح شرکت کنم.میخواستم بپرسم که با شرکت در این طرح باید یک سال مدرسه رو کنسل کنم؟چیکار کنم؟
-------------------
بیت الاحزان:
بله با توجه به ماهیت شبانه روزی این مدارس و لزوم حضور دائمی در مدرسه باید یکسال از مدرسه مرخصی بگیرید
البته امسال که گذشت ان شاءالله از سال آینده

محمد زارعزاده ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴

ایا تجوید به طور حرفه ای کار میکنید در موسسه
------------------
بیت الاحزان:
در مدارس شبانه روزی به دلیل فشردگی دوره امکان تدریس تخصصی تجوید وجود نداره

علی رجبی ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷

سلام خدا توفیقتان بدهد ایا در اصفهان هم هست یا قصد تاسیس مرکز ندارید
-----------------------------
بیت الاحزان:
فعلا فقط طرح رحله داریم
در صورت آماده شدن شرایط در هر منطقه ای آمادگی تأسیس مدرسه داریم

عبدالله عبداللهی ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۶

سلام.متاسفانه بنده نشد که تو سایت در زمان تعیین شده ثبت نام کنم... و وقتی اقدام کردم سایت بسته شد .. لطفا چاره کار امرفرمایبد... با تشکر
----------------------
بیت الاحزان:
تا 20 خرداد تمدید شد

محمد ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

سلام ایادرشهرستان نیشابور بیت الاهزان وجود دارد ،؟
--------------------
بیت الاحزان:
خیر متأسفانه

علی مقصودی ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۸

عالیه

علی مقصودی ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷

ایا در کنار قران هم میشود درس دیگری را خواند؟
-------------------
بیت الاحزان:
اگر با قوانین مدرسه مشکلی نداشته باشد و حفظ شما را تحت الشعاع قرار ندهد با هماهنگی با مدیر مدرسه مانعی ندارد

Masud ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۸

سلام و عرض خسته نباشید
درقزوین هم شعبه دارید؟
----------------
بیت الاحزان:
نه متأسفانه

انیس نظری ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۲

با سلام.ما در استان ایلام زندگی می کنیم آیا در استان ایلام هم این کلاس ها برگزار می شوند؟
-----------------------
بیت الاحزان:
خیر متأسفانه

دانیال ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۹

سلام
ممنون از توضیحاتتون فقط یه سوال اینکه توی قم هم شعبه دارید؟(لطفا آدرس رو هم ذکر کنید)
---------------------
بیت الاحزان:
بله
لیست مشخصات کامل شعب مؤسسه در بخش معاونت ها> معاونت امور شعب> لیست شعب مؤسسه بیت الاحزان موجده

سید یاسین ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱

در کرج شعبه ای ندارید
---------------
بیت الاحزان:
نه متأسفانه

الهام ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱

با سلام ادرس وشماره تلفن بیت الاحزان شعبه کرمان رو میخواستم ممنون
-------------------
بیت الاحزان:
در شهر کرمان شعبه نداریم اما در چندین شهر جنوبی استان کرمان شعبه های این مؤسسه دایر هست که اسامی و مشخصات اون شعبه ها در بخش معاونت ها > معاونت امور شعب موجوده

ریحانه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

سلام ببخشید میخواستم بدونم مدرسه ی شبانه روزی ویژه ی بانوان در خود مشهد مقدس وجود داره یا نه؟؟؟
---------------------
بیت الاحزان:
خیر وجود نداره

ریحانه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸

سلام ببخشید میخواستم بدونم مدرسه ی شبانه روزی ویژه ی بانوان در خود مشهد وجود داره یا نه؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید
--------------------
بیت الاحزان:
خیر متأسفانه

محمددهقانی ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۳

سلام اجرتان با صاحب قرآن ودعایتان با صاحب الزمان
ومارا بصورت آنلاین از خبرهای قرانی مطلع فرمایید
-------------------
بیت الاحزان:
کانال تلگرامی بیت الاحزان:
@beytolahzannews

رضا قدوسی ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۴

سلام شماره تلفن های مدرسه امام حسن مجتبی رو میخواستم
-----------------------
بیت الاحزان:
07153274226
09174851944

مينا ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۸

سلام ببخشيى جه شعباتي خوابكاه داره و هزينه خوابكاه ججوريه؟ اكه ميشه به ميلم جواب بدين
---------------------
بیت الاحزان:
مدارس شبانه روزی همانطور که از اسمش مشخصه شامل خوابگاه، وعده های غذایی و کلاسهای درس می باشد

صادق کیانی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰

سلام من عاشق قرانم من 28 سالمه امکانش هست بتونم در مدارس حفظ یک ساله استان فارس پذیرفته شم مسابقات دانشجوی قرآن سه دوره تا کشوری مقام کسب کردم آشنای خوبی با قرآن دارم راهنمایی کنید
----------------------
بیت الاحزان:
در صورتی که محفوظاتی از قرآن داشته باشید با شرایط خاص در مدارس صحرارود فسا و شاهچراغ (ع) شیراز امکان ثبت نام دارید
جهت اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در مقابل مدارس فوق الذکر تماس بگیرید

مهدی انصاری پور ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰

سلام خدمت تمامی اساتید عزیز بخصوص اساتید موسسه بیت الحزان استان فارس .فسا.امامزاده اسماعیل میخواستم بپرسم ثبت نام طرح رحله کی شروع میشود و کی به پایان میرسد ممنون یا زهرا مهدی انصاری پور از خوزستان. باغملک
----------------------
بیت الاحزان:
ان شاء الله از 15 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 خرداد ادامه خواهد داشت

yazahra"s&#34 ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰

با سلام و خداقوت
امکان نداره محدوده سنی رو تا 25 سال افزایش بدین ؟
--------------------
بیت الاحزان:
برخی مدارس در شرایطی خاص امکان داره قبول کنن (مثل مدارس صحرارود و شیراز)
با شماره های مربوطه تماس بگیرید

سلیمی ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸

حفظ قرآن در کنار بارگاه شاهچراغ قطعا لذت بخش خواهد بود... شیراز دارم میام .یا زهرا

مائده ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۷

سلام.این موسسه در شهر رشت شعبه ای داره و این که شرایط ثبت نام چی؟ اگه امکان داره دقیق تر توضیح بدید.
سلام. فعلا در رشت شعبه ندارد. جهت اطلاع از شرایط ثبت نام به منوی مدارس شبانه روزی مراجعه نمایید.

محمد مهدی جلایری ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷

سلام
ببخشید در اراک هم شعبه دارید؟
اگه دارید شمارش چنده؟
سلام. خیر در اراک شعبه نداریم.

احمد درستکار ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۱

عالی بود

نسیبه حشمتی ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۳۲

باسلام.لطفا آدرس وشماره تلفن شعبه تهران روبرام ارسال کنید وبفرمایید آیا مدرسه شبانه روزی،درتهران هم دارید؟ واینکه مدارس شبانه روزیتون آیابرای دخترخانمهاهم هست ؟
سلام. شعب تهران: شهر ری، میدان غیبی، خ خرمدره، خ کهریزی، روبروی مسجد علی ابن ابیطالب کوچه شاملو، تلفن: 02155964779
میدان شهدا خ درودیان جنب مسجد جابری، تلفن: 02133323565
مدارس شبانه روزی ویژه خواهران هم هست اما در حال حاضر در تهران شعبه ندارد.

یوسف ولی زاده ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۶

سلام شماره تلفن شعبه خراسان رضوی را می خواستم ممنون.
سلام. شماره آقای مروج مسئول منطقه ای خراسان رضوی: 09156547461

مریم حیاتی ۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۹

باسلام موسسه بیت الاحزان درچه استان هایی فعالیت دارد؟
سلام. فارس، خوزستان، یزد، تهران، قم، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر و زنجان

عباس لک ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۷

سلام بنده بیست سالمه وحافظ سه جز و نیم از قران هستم دوست دارم تو طرح حفظ یک ساله شرکت کنم ولی هرچی تو وب سایتتون گشتم لینک ثبتنام رو نجستم تاریخ ثبتنامتون کیه لطفا اگ میشه اطلاعات کاملو واسم ایمیل کنید متشکرم
با سلام، ثبت نام اردیبهشت ماه هر سال از طریق همین سایت امکان پذیر است.

زهرا ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۲

سلام ببخشید این مدارس شرایط سنی داره؟
و هزینه این مدارس چطور هست؟
سلام، اردیبهشت ماه شرایط ثبت نام به طور کامل در همین سایت منتشر خواهد شد.

افسر جوان ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴

سلام عذرخواهی می کنم ثبت نام از چه تاریخی شروع میشه؟
سلام. اول اردیبهشت ماه

محمد سلگی ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۷

با سلام و خسته نباشید آیا در قم شعبه شبانه روزی دارید؟اگر دارید لطفا آدرس آن را برایمان بفرستید. با تشکر
سلام،مدارس شبانه روزی فعلا در استان های خراسان رضوی و فارس دایر هستند.

محمدی ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۲

سلام لطفا شعبه مشهد رو بگید کجاست ?
سلام، 35 کیلومتری جاده مشهد- چناران (امامزاده سید محمد سرآسیاب)، مدرسه شبانه روزی حفظ کل قرآن کریم

حاج علی ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۷

بسم تعالی

باسلام

ایا در مشهد هم بیت الحزان وجود دارد ؟ اگر وجود ندارد تمایل به همکاری برای تاسیس دارم درصورت تمایل از جانب شما به پست الکترونیکی بنده پیام بدید
---------------
بیت الاحزان:
سلام
پاسخ به ایمیلتان ارسال شد

امیر ۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶

با سلام خیلی ممنون کمکتون عالی بود

سعید داوری ۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۶

با سلام
از این مدرسه ها در طرف های ما فقط یکی مراغه داشت که اون هم تعطیل شد اگه می شه به افتتاح دوباره آن بکوشید
ممنون

امیر ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۱

باسلام ببخشید برای مصاحبه خودمان زنگ میزنیم؟
------------------
بیت الاحزان:
برای مدارس شبانه روزی که خیر ولی برای طرح رحله اگر عجله ندارید صبر کنید با شما تماس میگیرند

احمد کشاورز ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۵

با سلام
من 26سال سن دارم و دوست دارم توی موسسه شما به حفظ قرآن بپردازم.لطفا راهنمایی کنید.
-------------------------
بیت الاحزان:
شما می توانید به شعبه مؤسسه بیت الاحزان در شهر خودتان مراجعه و در طرح های دیگر حفظ مؤسسه شرکت کنید

الهام عسگری ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۳

عالی بودفقط کجابایدثبت نام کنیم؟وکی؟برای سال 1394

الهام عسگری ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۲

عالی بودفقط کجابایدثبت نام کنیم؟وکی؟برای سال 1394
--------------------------------
بیت الاحزان:
به قسمت سمت چپ سایت ثبت نام مدارس شبانه روزی مراجعه کنید

محمد ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰

با سلام
خیلی ممنونم...