۳۶۱ بازدید انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۱ آخرین ویرایش : ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۱

در گفتگو با فارس مطرح شد:

تعطیلی شعب و برخی مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن بیت الاحزان به دلیل کرونا

مدیر روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان از تعطیلی همه شعب، مهد و پیش‌دبستانی‌ها و برخی از مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن این مؤسسه به دلیل شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) به نقل از فارس، درپی شیوع ویروس کرونا برنامه‌های آموزشی کشور دچار تغییرات و تعطیلی شده که در این راستا مؤسسات قرآنی هم بسیاری از برنامه‌ها را لغو کرده‌اند.

یکی از مؤسسات فعال در حوزه قرآن کریم مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها است. این مؤسسه با بیش از ۱۸۰ شعبه و ۱۲ مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن در حال ترویج آیات الهی در بین عموم مردم است.

تعطیلی شعب و مهد و پیش‌دبستانی‌های مؤسسه بیت‌الاحزان در سراسر کشور

مهدی شهسوار مدیر روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان در گفت‌وگو با فارس درخصوص فعالیت مؤسسه بیت‌الاحزان درپی شیوع ویروس کرونا گفت: همه فعالیت شعب مؤسسه به همراه مهدهای کودک و پیش دبستانی تعطیل شده و برنامه بازگشایی آنها فعلا معلوم نیست.

وی درخصوص مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان گفت: درباره فعالیت مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن مؤسسه باید بگویم برخی از این مراکز تعطیل و برخی هم با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

تعطیلی مراکز شبانه‌روزی حفظ قم و فسا

وی ادامه داد: مرکز شبانه‌روزی امام سجاد علیه‌السلام شهر قم از ابتدای اسفند‌ماه تعطیل شد. همچنین مرکز حفظ قرآن امیرالمؤمنین علیه‌السلام شهر فسا هم به دلیل لغو برنامه‌های امامزاده‌ها تعطیل شد زیرا این مرکز در جوار امامزاده اسماعیل شهرستان فسا فعالیت می‌کرد.

حوزه علمیه قرآن‌محور استهبان تعطیل شده اما ساختمان شماره ۲ آن در قرآن‌آباد فعال است

شهسوار از تعطیلی حوزه علمیه قرآن محور امام صادق علیه‌السلام شهر استهبان خبر داد و گفت: این حوزه علمیه قرآن محور به طور کامل تعطیل شده اما ساختمان شماره ۲ آن که در روستای محمدآباد استهبان واقع است با برخی محدودیت‌ها خصوصاً منع تردد کامل قرآن‌آموزان برای مبتلا نشدن فعال است و البته در آن طلاب فقط به حفظ قرآن مشغول هستند.

فعالیت سایر مراکز شبانه‌روزی حفظ مؤسسه با تدابیر بهداشتی و منع تردد

مدیر روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) از فعالیت دیگر مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن این مؤسسه خبر داد و گفت: دیگر مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن مؤسسه که در شهرهای رودهن، مشهد، شیراز، بیرجند، بروجرد، ملایر و آبادان فعال هستند با تدابیر خاص بهداشتی و همین‌طور منع کامل تردد قرآن آموزان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی از برنامه‌های مختلف این مؤسسه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: در این راستا به طور مرتب روزانه چند نوبت کار ضدعفونی مراکز انجام می‌شود و بر فعالیت قرآن‌آموزان هم نظارت کامل داریم ضمن اینکه تعداد قرآن‌آموزان هر مرکز به مقداری نیست که آنها نتوانند نکات بیان شده درخصوص پیشگیری از کرونا را رعایت کند، البته در این راستا قرآن‌آموزان مدام تحت نظر هستند و اگر مورد مشکوک دیده شود فوراً آنها را جدا و در صورت لزوم مرکز را هم تعطیل می‌کنیم اما خوشبختانه تاکنون هیچ موردی مشاهده نشده است.

قرآن‌آموزان و مربیان از مراکز خارج نمی‌شوند

شهسوار درخصوص منع تردد قرآن‌آموزان گفت: به منظور پیشگیری از ابتلای قرآن‌آموزان این عزیزان منع کامل تردد دارند و در طول شبانه‌روز در مراکز مشغول فعالیت و حفظ قرآن هستند از این رو به دلیل خارج نشدن هیچ یک از قرآن‌آموزان و مربیان از مراکز نگرانی درخصوص ابتلای آنها به بیماری نداریم.

تعویق مسابقات و آزمون پایان ترم شعب مؤسسه به دلیل کرونا

مدیر روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان از لغو مسابقات سراسری این مؤسسه خبر داد و گفت: این دوره از رقابت‌ها قرار بود طی روزهای آتی با حضور ۲۳۰ شرکت‌کننده خواهر و ۶۰ شرکت‌کننده برادر به عنوان برگزیدگان شعب و مراکز شبانه‌روزی برگزار شود که فعلاً به تعویق افتاد، همچنین آزمون پایان ترم شعب مؤسسه که قرار بود اسفند‌ماه برگزار شود به هم تعویق افتاد.

وی در پایان از تلاش مدیران مؤسسه از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی طرح‌های جایگزین به جای دوره‌های حضوری خبر داد.

Share