۳۴۶ بازدید انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹ آخرین ویرایش : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹

انوری به ايكنا خبر داد:

راه‌اندازی مدارس شبانه‌روزی تخصصی حفظ یك ساله قرآن در لبنان، سوریه و عراق

مسئول امور بین‌الملل مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از راه‌اندازی مدارس شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن این مؤسسه در كشورهای لبنان، سوریه و عراق در سال آینده خبر داد.

یوسف انوری، مسئول امور بین‌الملل مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه از مدت‌ها قبل تلاش برای گسترش فعالیت‌های این مؤسسه در خارج از مرزها آغاز شده است، گفت: در گام نخست در سال گذشته یك مركز طرح ملی «رحله» را در كاظمین عراق راه‌اندازی كردیم.

وی با تصریح اینكه برای سال آینده نیز فعالیت‌های برون‌مرزی بیت‌الاحزان را گسترش خواهیم داد، افزود: با رایزنی‌های انجام شده بنا داریم تا در سال آینده مدارس شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن این مؤسسه را در كشورهای لبنان، سوریه و عراق راه‌اندازی كنیم.

انوری بیان كرد: برای راه‌اندازی این مراكز به‌صورت حضوری به لبنان و سوریه رفتیم و با همكاری جامعه قرآنی این كشورها این مدارس را راه‌اندازی خواهیم كرد.

مسئول امور بین‌الملل مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در عین حال این نكته را یادآور شد كه تقاضاهایی هم برای راه‌اندازی این مدارس از كشورهای هندوستان و پاكستان داشتیم كه در گام‌های بعدی به یاری خدا این مراكز را در آن كشورها راه‌اندازی می‌كنیم.

وی اظهار كرد: البته هر ساله قرآن‌آموزانی از كشورهای لبنان، عراق، پاكستان، هندوستان، اندونزی و غیره نیز به مراكز شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن بیت‌الاحزان در كشورمان آمده و طی یك سال كل قرآن را حفظ می‌كنند.

انوری با اشاره به زمان آغاز به كار این مراكز گفت: مدارس شبانه‌روزی تخصصی حفظ یكساله قرآن كریم از تیر و مردادماه آغاز به كار می‌كنند و تلاش می‌كنیم تا در همین ایام این مدارس نیز در كشورهای مذكور راه‌اندازی شوند.

Share
حامد علیمرادی ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰

عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه عزیزان و مخاطبین بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها
مخصوصا عزیز بیت الاحزان حضرت استاد انوی
ان شاالله خداوند طول عمر عنایت بفرمائید