۳۳۸ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵ آخرین ویرایش : ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲

به همت بیت الاحزان نی ریز:

مراسم گرامی‌داشت شهید سلیمانی در نی ریز برگزار شد

به مناسبت ایام فاطمبه مراسم عزاداری و گرامیداشت ياد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور اقشار مختلف مردم و مسولین در مهديه شهرستان نى‌ريز برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها؛ به همت بیت الاحزان نی ریز، مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با مشارکت مهدیه نی ریز، ناحیه مقاومت بسیج سپاه نی ریز و هیئت رزمندگان اسلام در مهدیه این شهرستان برگزار گردید.

 در این مراسم که با حضور سرهنگ درستكار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نی ریز، سرهنگ سيد محمد يوسفى فرمانده انتظامى و جمعى ديگر از مسئولين این شهرستان و با حضور گسترده و پرشور اقشار مختلف مردم ولايتمدار نى‌ريز برگزار شد حجت‌الاسلام شاهسونى مدیر مسئول موسسه بیت الاحزان سخنرانی کرد.

وی با اشاره به آیه 5 سوره قصص «وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ« «وخواستيم بر كسانى كه در آن سرزمين فرو دست شده بودند منّت نهيم و آنان را پيشوايان مردم‌ گردانيم، و ايشان را وارث زمين‌ كنيم» به تشریح نقشه پلید فرعونیان از ادوار گذشته تا زمان کنونی پرداخت و گفت: جنگ میان حق و باطل در سر تا سر تاریخ بوده است و گروهی از دشمنان الهی همواره در صدد تفرقه افکنی و تبدیل جوامع بزرگ به گروه‌های کوچک بوده اند که در حال حاضر فرعون زمان ما آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث است.

این حافظ قرآن کریم وظیفه مردم جامعه در زمان کنونی را مبارزه با تفرقه افکنی خواند و ضمن تسليت شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی، با بر شمردن خصوصیات آن شهید والا مقام به تشریح آثار و برکات خون آن سردار رشید اسلام پرداخت.

وی حماسه‌های این سردار سرافراز اسلام در طول زمان را فراموش نشدنی خواند و گفت: مردم قدرشناس و فهیم ايران اسلامى جان فشانی‌های اين شهید والامقام را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.

عضو تشکل‌های قرآنی کشور افزود: حضرت علی علیه السلام در خطبه 150 نهج البلاغه گروهی از مردم آخر الزمان را همچون خورشیدی رها معرفی می‌کند در حالی که چشم‌های آنها با قرآن روشن می‌شود و در گوشهای آنان تفسیر قرآن طنین انداز می‌شود بنابر این باید انس با آیات الهی در اعماق وجودمان ریشه بداوند و تا زمانی که این علاقه شکل نگیرد نمی‌توانیم خود را منتظر واقعی امام عصر (عج) بدانیم. وی، سردار پر افتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه بارز کلام امیر مؤمنان در این خطبه خواند و آن شهید عزیز را اسوه شجاعت، اخلاص، و مجاهدت های فراوان در جمهوری اسلامی ایران، منطقه و جهان معرفی کرد.

از دیگر برنامه‌های این مراسم تلاوت قرآن، پخش سرود جمهوری، خیر مقدم سرهنگ درستکار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نى‌ريز و ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی توسط مداح اهل بیت (ع) حاج کاظم محمدى بود.

شایان ذكر است اين مراسم به همت موسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) شهرستان نى‌ريز، ناحيه مقاومت بسيج سپاه نى‌ريز و هيئت رزمندگان اسلام شهرستان نى‌ريز برگزار گردید.

Share