۹۵۰ بازدید انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵ آخرین ویرایش : ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵

از 25 آبان ماه آغاز شد:

آغاز ثبت‌‌نام آزمون سراسری حفظ قرآن + لینک ثبت‌نام

ثبت‌نام برای حضور در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از ساعت ۸ صبح روز گذشته، ۲۵ آبان‌ماه در سامانه این آزمون به آدرس www.quranedu.ir آغاز شده و تا روز ۱۵ آذرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س)، ؛ ثبت‌نام برای حضور در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از ساعت ۸ صبح روز گذشته، ۲۵ آبان‌ماه در سامانه این آزمون به آدرس www.quranedu.ir آغاز شده و تا روز ۱۵ آذرماه ادامه خواهد داشت.

هر داوطلب می‌تواند از میان رشته‌های آزمون، شامل حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(ع) و رشته‌های الکترونیکی یک رشته را انتخاب کند.

آزمون کتبی این دوره در سه گروه حفظ قرآن کریم(۱۰ رشته)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم(۲ رشته) و معارف اهل بیت(ع)(۲ رشته) طبق جداول دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری قرآن و عترت برگزار می‌شود.

همچنین هزینه ثبت‌نام و شرکت در آزمون برای هر یک از رشته‌های انتخابی هفت هزار تومان محاسبه و پرداخت آن فقط از طریق درگاه الكترونیكی موجود در سامانه ثبت‌نام خواهد بود. سال گذشته مبلغ ثبت‌نام شش هزار تومان بود.

داوطلبان پس از تکمیل فرایند ثبت‌نام، برای دریافت کارت ورود به جلسه می‌توانند از تاریخ ۲۵ دی‌ماه تا روز آزمون که سوم بهمن‌ماه است، با مراجعه به سایت آزمون از منوی صدور کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

ثبت‌نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در حالی از صبح امروز آغاز شده است که این زمان در دو نوبت به تعویق افتاده بود، ابتدا روز ۱۲ آبان‌ماه به عنوان زمان آغاز ثبت‌نام اعلام شده بود در ادامه این زمان به ۲۰ آبان‌ماه موکول شد، اما در آن زمان نیز خبری از آغاز ثبت‌نام نبود تا اینکه از صبح ۲۵ آبان ماه ثبت‌نام آغاز شده است.

هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع)، حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل قرآن کریم،‌ سبک زندگی و سیره معصومین(۱ و ۲) و روخوانی قرآن برپا می‌شود.

یادآور می‌شود، نشست خبری تشریح جزئیات این دوره از آزمون و رونمایی از پوستر این دوره از آزمون صبح روز یکشنبه، ۲۶ آبان‌ماه، در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

برای ثبت‌نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اینجا کلیک شود.

برای مشاهده دستورالعمل اجرایی این آزمون اینجا کلیک شود.

Share