۴۱۰ بازدید انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴ آخرین ویرایش : ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴

ایکنا منتشر کرد:

تجلیل از برترین‌های حفظ قرآن در جشنواره ملی «جبرئیل امین» + تشریح برنامه‌ها

در جشنواره ملی «جبرئیل امین» ۲۴۳ حافظ كل قرآن، ۵۷ حافظ ۲۰ جزء و ۷۵ معلم تربیت حافظان قرآن از مؤسسه بیت‌الاحزان تجلیل می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) به نقل از ایكنا از فارس، جشنواره ملی «جبرئیل امین» به‌منظور تجلیل از حافظان قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در روز پنج‌شنبه، ۷ شهریورماه جاری در شیراز برگزار می‌شود.
در این جشنواره بناست از ۲۴۳ حافظ کل كه طی یكسال اخیر در شعب و مراكز تخصصی حفظ مؤسسه بیت‌الاحزان موفق به حفظ كل قرآن كریم شده‌اند، ۵۷ حافظ ۲۰ جزء، ۷۵ معلم که حافظ تربیت کردند و ۱۰ شعبه برتر و ۳ مرکز شبانه‌روزی برتر این مؤسسه تجلیل به عمل آید.
این جشنواره با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه كشور، نماینده ولی فقیه در استان فارس و استاندار فارس در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.
در ساعت ۶:۳۰ صبح روز ۷ شهریورماه ابتدا ۳۰۰ حافظ قرآن به‌صورت دسته جمعی به زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) مشرف شده و مضجع شریف آن حضرت را گلباران می‌كنند.
در ادامه حافظان قرآن در دروازه قرآن حضور یافته و تلاوت دسته جمعی قرآن را انجام می‌دهند. پیاده‌روی از دروازه قرآن به سمت آرامگاه حافظ و تلاوت دسته جمعی قرآن و اهدای شاخه‌های گل توسط رئیس سازمان اوقاف و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر برنامه‌های حافظان قرآن است.
جشنواره «جبرئیل امین» در ساعت ۷:۳۰ صبح آغاز می‌شود كه بعد از تلاوت آیات وحی و اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) به ارائه گزارشی درباره این مؤسسه خواهد پرداخت.
این برنامه با گفت‌وگو با حافظان شاخص و نخبه‌های اول سال مؤسسه ادامه می‌یابد و سپس حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه كشور به سخنرانی می‌پردازد.
تجلیل از حافظان مراكز شبانه‌روزی و تلاوت مجلسی قرآن و اجرای برنامه‌های منتخب حفاظ از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهند بود.
آیت‌الله دژكام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز آخرین سخنران این مراسم خواهد بود و بعد از آن هم اجرای برنامه حفظ و تجلیل از حفاظ، شعب، معلمان و برترین‌ها انجام خواهد شد.

Share