۴۹۲ بازدید انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹ آخرین ویرایش : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹

شاهسونی در گفتگو با ایکنا خبر داد:

7 شهریورماه؛ زمان برگزاری هجدهمین جشنواره ملی تجلیل از حافظان کل قرآن

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از برگزاری هجدهمین جشنواره ملی تجلیل از حافظان کل قرآن کریم با عنوان «جبرئیل امین» در تاریخ ۷ شهریورماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه امسال هجدهمین جشنواره ملی تجلیل از حافظان كل قرآن كریم با عنوان «جبرئیل امین» برگزار خواهد شد، گفت: این جشنواره در تاریخ ۷ شهریورماه امسال برگزار می‌شود.

وی افزود: قریب ۲۷۶ نفر از حافظان كل قرآنی كه در مدارس شبانه‌روزی و شعب مؤسسه بیت‌الاحزان در سراسر كشور موفق به حفظ كل قرآن شده‌اند در آزمون حفظ كل این مؤسسه شركت كردند كه نتایج آزمون آقایان اعلام شده است اما آزمون بانوان طی روزهای ۲۷ و ۲۸ تیرماه جاری برگزار خواهد شد لذا پیش‌بینی می‌كنیم حدود ۲۵۰ نفر از حافظان كل قرآن در این جشنواره تجلیل شوند.

شاهسونی با یادآوری این نكته كه این جشنواره ویژه حافظان كل قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان برگزار می‌شود، گفت: امسال دومین سالی است كه این جشنواره با عنوان «جبرئیل امین» برگزار می‌شود.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور اظهار كرد: تاكنون ۵ جلسه ستاد برگزاری جشنواره ملی جبرئیل امین برگزار شده است و و مقدمات برگزاری آن در حال انجام است.

وی با تصریح اینكه مكان برگزاری این جشنواره مشخص نیست كه شیراز یا استهبان باشد اما به زودی اعلام خواهد شد، گفت: فقط افرادی كه در آزمون‌های حفظ كل قرآن موفق شده باشند در این جشنواره تجلیل خواهند شد.

شاهسونی بیان كرد: امسال رویكرد نویی را در جشنواره خواهیم داشت و از هنرمندانی كه دغدغه‌های قرآنی و مذهبی داشته و در عرصه‌های مختلف شعر، بازیگری، ورزش و غیره در حال فعالیت هستند، نیز دعوت خواهیم كرد.

Share