۵۶۱ بازدید انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷ آخرین ویرایش : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷

در شیراز:

دیدار مدیران بیت الاحزان با استاندار فارس/ پیگیری ایده فارس قطب قرآنی کشور

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) و جمعی از مدیران بیت الاحزان با استاندار فارس دیدار كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) امروز، ۲۵ اردیبهشت‌ماه با عنایت‌الله رحیمی،‌ استاندار فارس دیدار كرد.
در این دیدار كمالی سروستانی، فرماندار شهرستان قرآنی استهبان و جمعی از مدیران و خیران مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) نیز حضور داشتند.

فرماندار استهبان در این دیدار توضیحاتی پیرامون اهمیت و اثرگذاری فعالیت‌های قرآنی بیت‌الاحزان داد و گفت: بیش از یك هزار نفر تاكنون در مؤسسه بیت‌الاحزان استهبان موفق به حفظ كل قرآن شده‌اند كه نشان از تأثیرگذاری این مؤسسه است.

وی، خواستار حمایت از بحث فارس قطب قرآنی كشور شد و گفت: بسیاری از افرادی كه در بیت‌الاحزان موفق به حفظ كل قرآن شدند اكنون به عنوان فعال و استاد قرآنی در نقاط مختلف كشورمان و بلكه دنیا مشغول به فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام شاهسونی نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و نحوه شكل‌گیری این مؤسسه پرداخت و بر لزوم همكاری جهت راه‌اندازی و احداث دفتر مركزی این مؤسسه و نیز ساختمانی جهت مركز شبانه‌روزی حفظ تخصصی قرآن کریم در شیراز تأكید كرد.
وی همچنین مباحثی را پیرامون ترویج گردشگری قرآنی در شیراز و استان فارس با توجه به ظرفیت‌های قرآنی و مذهبی این استان مطرح كرد و خواستار همكاری استاندار در این زمینه شد.
عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور همچنین از استاندار فارس درخواست كرد تا درصدی از بودجه ۲ درصد نفت و گاز به فعالیت‌های قرآنی اختصاص داده شود.

در این دیدار یكی از خیران بیت‌الاحزان نیز درخواست كرد تا زمین ۱۰ هزار متر مربعی در اختیارش قرار داده شود تا بتواند یك مركز فرهنگی ـ قرآنی در شیراز احداث كند.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس نیز در این دیدار قول همكاری در این زمینه داد و ابراز امیدواری کرد دفتر مركزی مؤسسه بیت‌الاحزان و یك مدرسه شبانه‌روزی حفظ تخصصی قرآن در شیراز احداث شود.

Share